mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 28 duben 2024 23:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: MBC
PříspěvekNapsal: 24 březen 2013 23:27 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Nejsem automechanik, ale jedno vím jistě: většinu převodovek Mitsubishi odstřelila naprosto nekompetentní volba převodového oleje. :cry:

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: MBC
PříspěvekNapsal: 25 březen 2013 00:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
Mitsi píše:
Nejsem automechanik, ale jedno vím jistě: většinu převodovek Mitsubishi odstřelila naprosto nekompetentní volba převodového oleje. :cry:


Ano,to může ale také nemusí být pravda.
Z mé praxe plyne,že poruchy převodovek byly způsobeny provozem s nedostatečným množstvím předepsaného oleje bez ohledu jestli tomu tak bylo těsně před jejích poruchami nebo v minulosti třeba před několika tisíci km, nebo výrobní vadou,(zrovna např. ony první Fiaty s př. náhonem-synchron 2 stupně,Ford-ložisko vstupního hřídele...)
Necitlivé zacházení řidiče neuvažuji. :grin:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: MBC
PříspěvekNapsal: 25 březen 2013 00:31 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Pokud se Ti podaří nasbírat s převodovkami Mitsubishi statisticky dostatečně reprezentativní zkušenosti, pak při svezení rychle poznáš, co jde na vrub tupému řidiči, co drsnému přetěžování a co nesprávnému oleji.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: MBC
PříspěvekNapsal: 25 březen 2013 11:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
Jak jsem dříve psal,měl jsem z Mitsubishi rozdělané zatím pouze dvě z Coltů takže o extra zkušenostech nemůže být řeč-pokud nepočítám,že jsem je dokázal rozdělat,opravit a složit. :grin: Rád se nechávám poučit od zkušenějších a právě proto mne zajímalo,cože je na převodovkách od Mitsubishi tak jiného,čím se od jiných konstrukčně tak moc liší,že vyžadují takový sonderbehandlung. :grin:
Jinak-v žádném případě nerozporuji Vaše osobní zkušenosti s jejich opravami,protože mne tento problem podrobněji zajímá.
Není přece ostudou něco nevědět,ostudou je v nevědomosti setrvávat.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: MBC
PříspěvekNapsal: 25 březen 2013 13:56 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Kuno píše:
Jak jsem dříve psal,měl jsem z Mitsubishi rozdělané zatím pouze dvě z Coltů takže o extra zkušenostech nemůže být řeč-pokud nepočítám,že jsem je dokázal rozdělat,opravit a složit. :grin: Rád se nechávám poučit od zkušenějších a právě proto mne zajímalo,cože je na převodovkách od Mitsubishi tak jiného,čím se od jiných konstrukčně tak moc liší,že vyžadují takový sonderbehandlung. :grin:

Rozhodně se nepovažuji za zkušeného mechanika, jen se mi i díky mému zaměstnání poštěstilo nashromáždit ony statisticky reprezentativní zkušenosti, a to zdaleka nejen s vozy zn. Mitsubishi. Dokonce ani nemám technické vzdělání, třebaže bez vazby na techniku (v obecném slova smyslu) bych se v práci neobešel. Co však určitě mám, to je "cit pro stroj": už proto mi vadí, když ho někdo bez citu nevědomky kurví a ještě se dokáže zlobit, pokud je na to upozorněn. Vozy Mitsubishi bývaly vždy "jiné", byť se to v řadě ohledů nedá opřít o hmatatelné "důkazy", např. co do odlišnosti konstrukčního provedení. Neumím tedy ani vysvětlit, proč u konstrukčně v zásadě stejné přovodovky Mazdy 626 při jízdě na zpátečku standardně kvílí reverzační kolečko (stejně je tomu snad u všech "ne-MMC" vozů), zatímco u srovnatelného Galantu a ostatních "originálních" vozů Mitsubishi (tím chci vyloučit např. Carismy s převodovkou od Renaultu) nikoli. Obdobně je tomu s převodovým olejem: např. těm Mazdám hned tak nějaký nevadí, zatímco Mitsubishi kromě originálního Diaqueen-u všechny!

Kuno píše:
Jinak-v žádném případě nerozporuji Vaše osobní zkušenosti s jejich opravami,protože mne tento problem podrobněji zajímá.

Nebral jsem to jako rozporování mých tvrzení, jen mne vytočil dotaz na aplikaci převoďáku od Starlinu - po tom všem, co zde už předtím bylo napsáno. A opět se vracím k tomu, co jsem již napsal o kurvení strojů...

Kuno píše:
Není přece ostudou něco nevědět,ostudou je v nevědomosti setrvávat.

V tom jsme zcela zajedno!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: MBC
PříspěvekNapsal: 25 březen 2013 14:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
o.k souhlas. škoda,že se neuvidíme na plánovaném sraze.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz