mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 28 duben 2024 00:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Tlumice
PříspěvekNapsal: 12 březen 2013 21:55 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
Ptám se na ECS, protože sám si s tlačítkem nehraju skrz namontované tvrdší pružiny.
Pokud bych řešil podvozek, tak pak nové tlumiče pevné (možná mechanicky stavitelné) s přihlédnutím na nedostupnost a cenu ECS KYB.

To automatické přepnutí z Tour do Sport - osobně přechod nepociťuju.
Naopak, když to dám cíleně na Sport, tak je to jak v šalině a klepu zubama...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Tlumice
PříspěvekNapsal: 13 březen 2013 01:15 
Offline

Registrován: 16 květen 2006 14:24
Příspěvky: 456
enemdym píše:
Ptám se na ECS, protože sám si s tlačítkem nehraju skrz namontované tvrdší pružiny.
Pokud bych řešil podvozek, tak pak nové tlumiče pevné (možná mechanicky stavitelné) s přihlédnutím na nedostupnost a cenu ECS KYB.

To automatické přepnutí z Tour do Sport - osobně přechod nepociťuju.
Naopak, když to dám cíleně na Sport, tak je to jak v šalině a klepu zubama...


Prepinatelny podvozok je prave asi najlepsi pri `tvrdych` / znizenych pruzinach...

Totiz ak by boli aj tlmice permanentne `tvrde` tak je to ako pises - neuzijes si komfortnu jazdu ani na relativne slusnej ceste.
Zas ak by boli permanentne mekke, tak dost riskujes poskodenie znizeneho auta -> ked ta vaha zuchne dole z obrubnika tak chytis spodok resp. na jamach a zlej ceste (bohuzial stale aktualnejsie u nas) dostavas slehy az po PU dorazy tlmicov do kasne ci tiez chytas podvozok.

Hlavne ked je vyrobcom pruzin u mojho auta odporucane kvoli premenlivej charakteristike na predku zobrat kusok z PU dorazov, verim tomu ze tlmice ranami `na doraz` musia velmi trpiet pretoze boli specifikovane inak (no ak by som to nezrezal tak je to sice setrnejsie k nim no zas prilis casto by narazali)


Mam vyvedenu signalizaciu aktualnej polohy pre kazdy tlmic zvlast a teda mozem sledovat spravanie automatiky - skutocne sa to prepina velmi casto medzi 3 polohami a len akoby `na chvilocku` - takze v podstate je to `soft` 99% casu a snazi sa len korigovat prudsie vykyvy (viac ci menej uspesne) :wink:


Naposledy upravil spc dne 13 březen 2013 01:19, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Tlumice
PříspěvekNapsal: 13 březen 2013 01:17 
Offline

Registrován: 16 květen 2006 14:24
Příspěvky: 456
inak osobne ked mi odidu aktualne tlmice, tak mam aj odlozene stare `do rezervy` a pojdu na odborny repas
(kvoli elektronike sa niekedy nepodari, takze dobre je mat rezervu)

ECS sa urcite nevzdam


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Tlumice
PříspěvekNapsal: 13 březen 2013 07:56 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
spc píše:
...
Mam vyvedenu signalizaciu aktualnej polohy pre kazdy tlmic zvlast a teda mozem sledovat spravanie automatiky - skutocne sa to prepina velmi casto medzi 3 polohami a len akoby `na chvilocku` - takze v podstate je to `soft` 99% casu a snazi sa len korigovat prudsie vykyvy (viac ci menej uspesne) :wink:


Dobrá myšlenka, dalo by se to použít i jako diagnostika problémového tlumiče při samokontrole před nastartováním? Máš tu zkušenost?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Tlumice
PříspěvekNapsal: 13 březen 2013 07:57 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
spc píše:
inak osobne ked mi odidu aktualne tlmice, tak mam aj odlozene stare `do rezervy` a pojdu na odborny repas
(kvoli elektronike sa niekedy nepodari, takze dobre je mat rezervu)

ECS sa urcite nevzdam


Odborný repas - v čem přesně u tohoto KYB spočívá?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Tlumice
PříspěvekNapsal: 13 březen 2013 09:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 09 červenec 2011 01:40
Příspěvky: 207
Bydliště: Praha
Automobil: Dodge Stealth RT
Typ motoru: 3.0 Twin Turbo
Rok výroby: 1993
ještě k tomu jak někdo psal, že se mu to přepíná do poruchy: u mne to nebylo tlumičem, ale prodřeným drátkem. takže první si opravdu pořádně zkontroluj tohle než to budeš měnit!


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Tlumice
PříspěvekNapsal: 14 březen 2013 01:53 
Offline

Registrován: 16 květen 2006 14:24
Příspěvky: 456
enemdym píše:
spc píše:
...
Mam vyvedenu signalizaciu aktualnej polohy pre kazdy tlmic zvlast a teda mozem sledovat spravanie automatiky - skutocne sa to prepina velmi casto medzi 3 polohami a len akoby `na chvilocku` - takze v podstate je to `soft` 99% casu a snazi sa len korigovat prudsie vykyvy (viac ci menej uspesne) :wink:


Dobrá myšlenka, dalo by se to použít i jako diagnostika problémového tlumiče při samokontrole před nastartováním? Máš tu zkušenost?


Ano, takto to bolo myslene aj u mna (inak by nemalo zmysel tahat draty pre 4 tlmice, kedze su vzdy zopnute do rovnakeho stavu), no problemy s ECS som zatial nemal aby som to takto vyskusal


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Tlumice
PříspěvekNapsal: 14 březen 2013 01:56 
Offline

Registrován: 16 květen 2006 14:24
Příspěvky: 456
enemdym píše:
spc píše:
inak osobne ked mi odidu aktualne tlmice, tak mam aj odlozene stare `do rezervy` a pojdu na odborny repas
(kvoli elektronike sa niekedy nepodari, takze dobre je mat rezervu)

ECS sa urcite nevzdam


Odborný repas - v čem přesně u tohoto KYB spočívá?


Mal so na mysli repas origo ECS tlmicov - viem ze sevisak daval robievat do jednej firmy tu pri BA no minimalne v jednom pripade pri repase posrali elektroniku a ECS nefungovalo -> preto som odlozil stary tlmic pre istotu...

Repas pomoze pri mechanickom zlyhani tlmica, pri cene origo sa to urcite vyplati skusit


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Tlumice
PříspěvekNapsal: 14 březen 2013 08:57 
Offline

Registrován: 04 říjen 2008 09:24
Příspěvky: 976
Automobil: Dodge Stealth TT
Typ motoru: 6G72 3,0 Twin Turbo
Rok výroby: 1994
Odborný repas - v čem přesně u tohoto KYB spočívá?[/quote]

Mal so na mysli repas origo ECS tlmicov - viem ze sevisak daval robievat do jednej firmy tu pri BA no minimalne v jednom pripade pri repase posrali elektroniku a ECS nefungovalo -> preto som odlozil stary tlmic pre istotu...

Repas pomoze pri mechanickom zlyhani tlmica, pri cene origo sa to urcite vyplati skusit[/quote]

Ahoj,

no ve vlastním tlumiči žádná elektronika není, je tam pouze 'motůrek' a kódovací přepínač, který posílá informaci o natočení motůrku. Motůrek natočí soustavu clonek a přepouštěcích ventilků a tím mění charakteristiku tlumení. Podrobně viz. příloha....


Přílohy:
ECS.pdf [1.01 MiB]
258 krát
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Tlumice
PříspěvekNapsal: 14 březen 2013 10:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 11 listopad 2005 17:48
Příspěvky: 123
Bydliště: Praha
Automobil: Mitsubishi 3000GT SL
Rok výroby: 1991
Já si nechal udělat tlumiče u Huška,z původních použil jenom ten futrál a vestavěl do něj úplně nový.
Jsou mechanicky nastavitelný,zatím jsem s tím nehýbal,sice je to dost tvrdý a musim se pečlivě vyhýbat
nerovnostem ale v zatáčkách je to jako mokotokára,pružiny mám o 5cm kratší.
http://www.hpsporting.cz/


Přílohy:
P4190232.JPG
P4190232.JPG [ 692.17 KiB | Zobrazeno 4742 krát ]
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Tlumice
PříspěvekNapsal: 14 březen 2013 15:32 
Offline

Registrován: 16 květen 2006 14:24
Příspěvky: 456
Brumla píše:
Odborný repas - v čem přesně u tohoto KYB spočívá?


Mal so na mysli repas origo ECS tlmicov - viem ze sevisak daval robievat do jednej firmy tu pri BA no minimalne v jednom pripade pri repase posrali elektroniku a ECS nefungovalo -> preto som odlozil stary tlmic pre istotu...

Repas pomoze pri mechanickom zlyhani tlmica, pri cene origo sa to urcite vyplati skusit[/quote]

Ahoj,

no ve vlastním tlumiči žádná elektronika není, je tam pouze 'motůrek' a kódovací přepínač, který posílá informaci o natočení motůrku. Motůrek natočí soustavu clonek a přepouštěcích ventilků a tím mění charakteristiku tlumení. Podrobně viz. příloha....[/quote]

To samozrejme viem, ale je to napajane a snimane elektrickym prudom tak ako by si to inak prihodnejsie nazval? mechanicka
cast?

Prispevkom som potreboval vyjadrit skutocnost, ze tlmic bol sice mechanicky funkcny ako novy, ale elektricka cast jednoducho nebola funkcna.... :wink:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Tlumice
PříspěvekNapsal: 14 březen 2013 15:50 
Offline

Registrován: 04 říjen 2008 09:24
Příspěvky: 976
Automobil: Dodge Stealth TT
Typ motoru: 6G72 3,0 Twin Turbo
Rok výroby: 1994
Citace:
Prispevkom som potreboval vyjadrit skutocnost, ze tlmic bol sice mechanicky funkcny ako novy, ale elektricka cast jednoducho nebola funkcna.... :wink:


OK, OK, nijak jsem do toho nerýpal, poslal jsem podrobnosti jen pro informaci a také proto, že z uvedeného lze dovodit jak lze provést sledování polohy nastavovacího elementu v tlumiči....


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Tlumice
PříspěvekNapsal: 14 březen 2013 21:34 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
Kajinek píše:
Já si nechal udělat tlumiče u Huška,z původních použil jenom ten futrál a vestavěl do něj úplně nový.
Jsou mechanicky nastavitelný,zatím jsem s tím nehýbal,sice je to dost tvrdý a musim se pečlivě vyhýbat
nerovnostem ale v zatáčkách je to jako mokotokára,pružiny mám o 5cm kratší.
http://www.hpsporting.cz/


Cena této repase / upgrade?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Tlumice
PříspěvekNapsal: 18 březen 2013 10:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 11 listopad 2005 17:48
Příspěvky: 123
Bydliště: Praha
Automobil: Mitsubishi 3000GT SL
Rok výroby: 1991
enemdym píše:
Kajinek píše:
Já si nechal udělat tlumiče u Huška,z původních použil jenom ten futrál a vestavěl do něj úplně nový.
Jsou mechanicky nastavitelný,zatím jsem s tím nehýbal,sice je to dost tvrdý a musim se pečlivě vyhýbat
nerovnostem ale v zatáčkách je to jako mokotokára,pružiny mám o 5cm kratší.
http://www.hpsporting.cz/


Cena této repase / upgrade?


Už je to nějakej pátek,myslím že 11 tisíc bez DPH


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz