mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 27 duben 2024 22:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Potrebuju pomoc ! - dily
PříspěvekNapsal: 24 březen 2013 11:50 
Offline

Registrován: 13 červen 2009 19:29
Příspěvky: 539
Automobil: Dodge Stealth ES
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1991
Zdravim Vas,

tak motor je venku a mam prvni problem. Je v tahu remenice jestli se to tak spravne rika, obrazek c.1 anglicky tusim se to nazyva "crank pulley" a jeste pry je rozdil pro auta vyrobene 91 a 92 dale.Docetl jsem se ,ze je rozdil jenom asi v tom remenu ,ktery pohani posilovac..Ja mam toho Dodge 91 tudiz jestli to chapu spravne budu potrebovat tady 3SX Custom crank pulley DOHC 91 V
http://www.3sx.com/store/comersus_viewI ... roduct=916

Je to tak ? Btw nekdo z vas nahodou nema tento dil, novy,nepouzity,nehodici se pripadne nevi ,kde ho sehnat levneji?

2) Dale mam v tahu tyto dve kladky (obr.2) Prepokladam jsou to tady tyto:
http://www.3sx.com/store/comersus_viewI ... duct=24755

Btw nekdo z vas nahodou nema tento dil, novy,nepouzity,nehodici se pripadne nevi ,kde ho sehnat levneji?

3) Moje mechanikovi se nelibi stav olejove vany.Budu potrebovat novou nebo nejakou starsi zachovalou.

Opet otazka: Btw nekdo z vas nahodou nema tento dil, novy,nepouzity,nehodici se pripadne nevi ,kde ho sehnat levneji?

4) Prikladam dva obrazky z toho jak pokracuje re-build motoru

Dekuju za pomoc


Přílohy:
Poznámka: Motor a autko ;-)
2013-03-23-2751.jpg
2013-03-23-2751.jpg [ 1.36 MiB | Zobrazeno 5700 krát ]
Poznámka: Motor
2013-03-23-2750.jpg
2013-03-23-2750.jpg [ 1.69 MiB | Zobrazeno 5700 krát ]
Poznámka: Kladky
2013-03-23-2748.jpg
2013-03-23-2748.jpg [ 1.47 MiB | Zobrazeno 5700 krát ]
Poznámka: Remenice
2013-03-23-2747.jpg
2013-03-23-2747.jpg [ 1.44 MiB | Zobrazeno 5700 krát ]
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Potrebuju pomoc ! - dily
PříspěvekNapsal: 24 březen 2013 16:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
no..nevím zda poradím dobře ale:

řemenici bych si nechal vyrobit někde v dobré kovodílně.

Ty kladky jsem měnil také,nekupoval jsem origo (ne že bych nechtěl investovat do těch,co tam mají být ale chtěl jsem hned jezdit,poté co jsem auto koupil)
Tak jsem je tedy "dočasně" :grin: nahradil novými podobnými kladkami z aut jiných značek (nepamatuji si bohužel jejich typy-prostě jsem vybíral ty nejvhodnější) s tím,že časem tam dám ty co tam mají být.
Ty "dočasné" tam fungují bezvadně už min.3000 mil a takže se z nich časem staly "trvalé" :grin:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Potrebuju pomoc ! - dily
PříspěvekNapsal: 24 březen 2013 20:27 
Offline

Registrován: 04 říjen 2008 09:24
Příspěvky: 976
Automobil: Dodge Stealth TT
Typ motoru: 6G72 3,0 Twin Turbo
Rok výroby: 1994
Ahoj,

vše najdeš zde....

http://mitsubishi.megaherz.cz/viewtopic.php?f=50&t=589


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Potrebuju pomoc ! - dily
PříspěvekNapsal: 25 březen 2013 01:04 
Offline

Registrován: 13 červen 2009 19:29
Příspěvky: 539
Automobil: Dodge Stealth ES
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1991
Ahoj Brumlo,

cetl jsem ten thread, ten "Placenta" od ,ktereho jsi sehnal remenici je asi nejaky clen ze....
Dneska jsem mluvil z mechanikem ,ze pry mozna pujde tu remenici opravit.Ono je v takovem stavu ,ze ta vnejsi cast je oddelena
od te vnitrni.Pokusi se to nejak znovu zalisovat nebo tak neco.Pokud nas stihne nezdar asi budu muset koupit tu z 3SX.

Btw videl jsem tam fotku tvoji remenice s odstplou hranou.Jestli sem videl spravne je ta sama co mam ja (pro klinovy remen) Ta uz se ti asi nevali zbytecne doma ,ze?

K tem ostatnim kladkam mechanik rikal ,ze v nich zkusi vymenit lozisko.... uvidime.

Prosim te, nevis jestli na to moje auto lze koupit olejovou vanu napr z Pajera nebo jineho auta? Mechanik ma Pajero a rikal ,ze koukal na tu svoji vanu a ze se mu zda podobna :think: Premyslim ,kde bych ji mohl schrastit....


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Potrebuju pomoc ! - dily
PříspěvekNapsal: 25 březen 2013 11:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 11 listopad 2005 17:48
Příspěvky: 123
Bydliště: Praha
Automobil: Mitsubishi 3000GT SL
Rok výroby: 1991
Řemenici jsem si nechal vytočit od soustřužníka.Materiál stál 600,- za práci si řekl taky 600,-.
Původní váží 2900g nová 770g.Motor je spokojenej ,že nemusí roztáčet tu původní váhu!!!


Přílohy:
PC151403.JPG
PC151403.JPG [ 743.6 KiB | Zobrazeno 5652 krát ]
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Potrebuju pomoc ! - dily
PříspěvekNapsal: 25 březen 2013 11:11 
Offline

Registrován: 02 prosinec 2009 19:06
Příspěvky: 233
Automobil: Mitsubishi 3000GT VR4 Twin turbo
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 2000
...je to pekny ,a na co je tam teda ta guma v originale ? :?: :idea:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Potrebuju pomoc ! - dily
PříspěvekNapsal: 25 březen 2013 11:31 
Offline

Registrován: 04 říjen 2008 09:24
Příspěvky: 976
Automobil: Dodge Stealth TT
Typ motoru: 6G72 3,0 Twin Turbo
Rok výroby: 1994
expresion píše:
Ahoj Brumlo,

cetl jsem ten thread, ten "Placenta" od ,ktereho jsi sehnal remenici je asi nejaky clen ze....
Dneska jsem mluvil z mechanikem ,ze pry mozna pujde tu remenici opravit.Ono je v takovem stavu ,ze ta vnejsi cast je oddelena
od te vnitrni.Pokusi se to nejak znovu zalisovat nebo tak neco.Pokud nas stihne nezdar asi budu muset koupit tu z 3SX.

Btw videl jsem tam fotku tvoji remenice s odstplou hranou.Jestli sem videl spravne je ta sama co mam ja (pro klinovy remen) Ta uz se ti asi nevali zbytecne doma ,ze?

K tem ostatnim kladkam mechanik rikal ,ze v nich zkusi vymenit lozisko.... uvidime.

Prosim te, nevis jestli na to moje auto lze koupit olejovou vanu napr z Pajera nebo jineho auta? Mechanik ma Pajero a rikal ,ze koukal na tu svoji vanu a ze se mu zda podobna :think: Premyslim ,kde bych ji mohl schrastit....


Ahoj, přečti si příspěvek pozorně - je to komunikace mezi Tomem a enemdymem a je to staré - já jsem vcelku soběstačný :lol: Řemenici teoreticky sesadíš a zavulkamizu ješ otázka je házivost, asi bych to nedělal. Ložiska v kladkách se vyměnit nedají - nebo lépe dají, ale neseženeš je (někde mám i to číslo co tam má být), nejdou koupit. Náhrada za plastové kladky je zcela OK a jezní na nich většina těch co to řešili. Já mám řemenici s pro drážkovaný řemen pro pohon serva - možná enemdym bude mít tu Tvojí s V řemenem... Vana je-li zkroucená tak se mění, lze ji i opravit, záleží na typu poškození...

3000LS píše:
...je to pekny ,a na co je tam teda ta guma v originale ? :?: :idea:


ahoj, je to tlumič kmitů a vibrací, chrání to klimačku a alternátor aby se tak rychle nevytloukly náhony řemenic.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz