mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 27 duben 2024 18:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 15 duben 2013 13:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 09 červenec 2011 01:40
Příspěvky: 207
Bydliště: Praha
Automobil: Dodge Stealth RT
Typ motoru: 3.0 Twin Turbo
Rok výroby: 1993
Vzhledem k potížím na STK v Brně jsem se rozhodl oslovit pana Petra Klučinu, zkušebního technika typové zkušebny Dekra v Praze na Turkově ulici, číslo 606650133, klucina@dekra-automobil.cz, s dotazem, jakým způsobem mohu mít v pořádku všechny náležitosti k STK, zejména pak zda mám povinnost mít uvedeno ve VTP výjimku na rozpory s evropskou "éčkovou" normou. Výstup je ten, že vozidla přihlášení před 1.7. 2001 musí splňovat jen normu DOT. Více v příloze. Stejně tak je tam uvedené, že VIN pod sklem je v našem případě také Ok. Takže stačí nemít červené blinkry a mít mlhovku a měli bychom být ok.


Přílohy:
Instrukce pro STK č.4-2010.doc [36 KiB]
300 krát
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 15 duben 2013 15:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 09 červenec 2011 01:40
Příspěvky: 207
Bydliště: Praha
Automobil: Dodge Stealth RT
Typ motoru: 3.0 Twin Turbo
Rok výroby: 1993
Tak ještě přidávám odpověď na mé konkrétní dotazy. Tak co, splňujeme? Nepochopil jsem ty svítilny přední. Můžete to někdo projít?

ZADNÍ BLINKRY
min. 350 mm (max.1500 mm) nad vozovkou a max. 400 mm od nejširšího bokorysu vozidla k nejbližší činné ploše svítilny (zpětná zrcátka se nepočítají) = pokud máte oranžové jste ok, pokud si je předěláte dolů jako mám já, tak je to jak? ok?

NECHÁPU
Přední obrysové a parkovací svítilny musí být bílé (US požadavek - oranžové), umístění shodné se směrovými svítilnami.

MLHOVKA - JASNÉ
Zadní svítilna se světlem do mlhy včetně vypínače se sdělovačem zapnutí oranžové barvy je povinná (US nevyžadují), umístění svítilny
min. 250 mm nad vozovkou (max. 1000 mm) v levé polovině zádi vozidla nebo je-li pár (P+L) souběžně v ose vozidla. Vzdálenost mezi začátkem (hranou) činných ploch zadní mlhové svítilny a brzdové svítilny musí být min. 100 mm, aby v provozu nedocházelo k jejich záměně.

PÍČOVINY - JASNÉ
Počítač ujeté vzdálenosti může být v mílích, ale rychloměr musí být v km/h (nebo duální míle / km/h), vnější zpětná zrcátka musí být sklopná ke karoserii.

TOHLE MÁME JAK?
Vzhledem k roku výroby (1993) by mělo vozidlo být ještě vybaveno odtahovými úchyty (vlečná oka),

TO SNAD STAČÍ ZEVNITŘ NE?
uzamykatelným plnícím otvorem palivové nádrže a l

TO SI JAKO MÁM DODĚLÁVAT ZÁSTĚRKY?
Lapači nečistot kol zadní nápravy (zástěrky).


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 15 duben 2013 20:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
já z toho moudrý také nejsem i když se přiznám,že jsem to nijak důkladně nepročítal,protože kdyby ano,mohl bych se ukrutně nasrat zkrz výmysly naprosto ZBYTEČNÝCH LIDÍ NA JEŠTĚ ZBYTEČNĚJŠÍCH MÍSTECH,(které si navíc živíme ze svých daní)jejichž náplní "práce" je otravovat ostatní lidi a všemožně jim znepříjemnovat život. :evil:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 15 duben 2013 20:43 
Offline

Registrován: 04 říjen 2008 09:24
Příspěvky: 976
Automobil: Dodge Stealth TT
Typ motoru: 6G72 3,0 Twin Turbo
Rok výroby: 1994
David píše:
ZADNÍ BLINKRY
min. 350 mm (max.1500 mm) nad vozovkou a max. 400 mm od nejširšího bokorysu vozidla k nejbližší činné ploše svítilny (zpětná zrcátka se nepočítají) = pokud máte oranžové jste ok, pokud si je předěláte dolů jako mám já, tak je to jak? ok?


Ne, ty udělané z původních couvaček mají malou plochu...

David píše:
NECHÁPU
Přední obrysové a parkovací svítilny musí být bílé (US požadavek - oranžové), umístění shodné se směrovými svítilnami.


co nechápeš, prostě pozičky musí být bílé, tedy ty co jsou v originálních blinkrech odpojit a 'nové' pozičky řešit koupí parabol do 1 generace od Helly nebo od PALu, které mají vestavenou žárovku pozičky a tak pak svítí průhledem i při zavřených světlech - 2 generace je to vetší problém...

David píše:
TOHLE MÁME JAK?
Vzhledem k roku výroby (1993) by mělo vozidlo být ještě vybaveno odtahovými úchyty (vlečná oka),


vlečná oka tato auta mají.........

David píše:
TO SNAD STAČÍ ZEVNITŘ NE?
uzamykatelným plnícím otvorem palivové nádrže a l


ano, stačí centrální zamykání, uzavřou se dveře a tedy i nádrž...

David píše:
TO SI JAKO MÁM DODĚLÁVAT ZÁSTĚRKY?
Lapači nečistot kol zadní nápravy (zástěrky).


no, ano, alespoň na tu STK...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 15 duben 2013 21:01 
Offline

Registrován: 16 květen 2006 14:24
Příspěvky: 456
Alebo si priplatit par korun a prejst STK bez hentakych sprostych tancekov -> povedia mi ked nieco PODSTATNE nie je v poriadku, ci brzdy brzdia, svetla su dobre nastavene a pod.

a za ten priplatok neriesia piiiicovny jak tie spominane!

btw. dnes ma po par rokoch kontrolovala hliadka, a ukecal som nielen smerovky ale aj tonovane okna (u nas su zakazane dokonca aj tie).
Kedze sa jedna o voz prihlaseny r. 93 tak rozumny fizel neda ruku do ohna, co plati pre pre tak stare auta - ktore su uz raz prihlasene ako vyhovujuce bez nejakych podmienok.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz