mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 10 květen 2024 09:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minisraz Buchlov 7.6.?
PříspěvekNapsal: 03 červen 2013 21:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
enemdym píše:
Kuno, chlapáku, co ty a chuť něco o víkendu spáchat? Máš znalost okolí a kde by se dalo složit tělo z pá na so případně ze so na ne?
To all - přesuňme zákulisní diskuze do éteru, ať o sobě víme. Já sám váhám, nicméně pokud se potvrdí zájem, sem ochotný si pozměnit víkendové priority a Buchláky srazit.

Složit tělo se dá ledaskde ale dva jsme furt málo,kdyby se rozmyslel David tři. Takže někdo další? :wink:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Minisraz Buchlov 7.6.?
PříspěvekNapsal: 03 červen 2013 22:00 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Kuno píše:
takže naposledy k těm lesklým plochám: ...

Souhlasíš s tím, že motor točený v určitých otáčkách pod určitým zatížením vyvolává nerovnoměrné "zatížení" stěn válců v jejich různých místech pístními kroužky a boky (dnes povětšinou potaženými molybdenem) pístů? Proč tam ten molybden vlastně je a proč se ne úplně rovnoměrně opotřebovává? Proč je honování válců již po pár tisicích najetých km v různých místech těch ploch rozdílně "vyhlazené". No právě proto, oč tu jde! A naprosto kritické je to v době záběhu: lokální přehřívání ještě nezaběhnutého motoru způsobí vytlačení zřídlého oleje, a pak už to v tom místě jede.

Kolik km je to z Košic na Moravu? Jak moc členitý je terén, jaké jsou provozní podmínky na trase? Jak s těmi auty ti "najatí" řidiči jezdili? Pochybuji, že je to v čemkoli srovnatelné s opatrným novopečeným vlastníkem, který si veze nový francouzský vůz až ze Španělska a celou cestu jede furt 120 na nejvyšší kvalt.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Minisraz Buchlov 7.6.?
PříspěvekNapsal: 03 červen 2013 22:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
Nerovnoměrné opotřebování pístu vychází ze způsobu jeho pohybu ve válci,tvaru a rozdílné teplotní roztažnosti,na to není třeba vymýšlet žádné další konspirační teorie... :grin:
Žadný olej se nikde nevytlačí-ten může být pouze smyt nebo spálen, ani se nic nepřehřeje,pokud vše funguje jak má a řidič za volantem není hovado...
Mohu s přehledem odpovědět na všechny Tvé další otázky ale popravdě-už mne to nebaví a jsem si jist,že to ani nikoho dalšího nazajímá.
Pokud by někdo potřeboval na toto tema info nebo i praktckou pomoc při G.O nebo střední opravě,jsem k dispozici ale tímto způsobem opravdu ne.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Minisraz Buchlov 7.6.?
PříspěvekNapsal: 03 červen 2013 22:54 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Kuno píše:
Žadný olej se nikde nevytlačí-ten může být pouze smyt nebo spálen, ani se nic nepřehřeje,pokud vše funguje jak má a řidič za volantem není hovado...

Mohu s přehledem odpovědět na všechny Tvé další otázky ale popravdě-už mne to nebaví a jsem si jist,že to ani nikoho dalšího nazajímá.

Já žádné otázky nemám, jen je mi svým způsobem líto konstruktérů, kteří řeší vyosení pístního čepu, vůle, teploty, bimetaly, přítlak pístních kroužků, tloušťku olejového filmu a podobné pí.oviny, když se přece nemůže nic stát, tedy pokud řidič za volantem není hovado. Považoval jsem pouze za nutné upozornit na škodlivost probíraného způsobu záběhu, a to jsem udělal. Je mi přitom úplně jedno, co si o tom kdo myslí a zda si z toho něco vezme.

Kuno píše:
Pokud by někdo potřeboval na toto tema info nebo i praktckou pomoc při G.O nebo střední opravě,jsem k dispozici ale tímto způsobem opravdu ne.

Co takhle pouhé (pře)honování? To jen abych věděl, kam ty lidi posílat.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Minisraz Buchlov 7.6.?
PříspěvekNapsal: 04 červen 2013 06:28 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Kuno píše:
... Žadný olej se nikde nevytlačí-ten může být pouze smyt nebo spálen, ani se nic nepřehřeje, ...

Jo a ještě se ve světle citovaného divím, že výrobci oleje vůbec řeší takovou hloupost, jakou je střihová (ne)stabilita olejového filmu na pracovní ploše.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Minisraz Buchlov 7.6.?
PříspěvekNapsal: 04 červen 2013 06:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
Udělal jsem těch motorů X,řádově ke stovce,se středními opravami jistě přes a většina ji dosud jezdí- tedy pokud nejsou celé auta ve šrotu a u ZÁDNÉHO se Tebou popisované neprojevilo ale v kontextu toho co píšeš se mi bohužel zdá,že jsem posledních 25 let života místo oprav aut pekl rohlíky.

Anebo to bude tím,že pokud něčemu nerozumím tak se do toho neseru? :grin:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Minisraz Buchlov 7.6.?
PříspěvekNapsal: 04 červen 2013 10:02 
Offline

Registrován: 02 prosinec 2009 19:06
Příspěvky: 233
Automobil: Mitsubishi 3000GT VR4 Twin turbo
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 2000
prijedu taky , kdyz nebude prset ...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Minisraz Buchlov 7.6.?
PříspěvekNapsal: 04 červen 2013 10:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
super,takže bych navrhl abychom účast na minisrazu podmínili hezkým počasím. Pravděpodobnost,že bude hezky je sice malá ale budeme doufat.
A já osobně budu doufat aby přijel ještě někdo kdo na motoru nemá turbíny,bo to bude na mne velká přesilovka. :grin:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Minisraz Buchlov 7.6.?
PříspěvekNapsal: 04 červen 2013 10:45 
Offline

Registrován: 02 prosinec 2009 19:06
Příspěvky: 233
Automobil: Mitsubishi 3000GT VR4 Twin turbo
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 2000
to Kuno , tak vem sebo i tu moťorku, ja ti turbinky pujcim ... :smile:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Minisraz Buchlov 7.6.?
PříspěvekNapsal: 04 červen 2013 11:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
hmm..že bych je namontoval na tu motorku? :lol:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Minisraz Buchlov 7.6.?
PříspěvekNapsal: 04 červen 2013 11:24 
Offline

Registrován: 02 prosinec 2009 19:06
Příspěvky: 233
Automobil: Mitsubishi 3000GT VR4 Twin turbo
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 2000
i když proč ne , šikovný seš dost ...
a ja rad jezdim po zadnim ... :smile:
a prset uz by nemelo , a Smraďavka má volno ....


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Minisraz Buchlov 7.6.?
PříspěvekNapsal: 04 červen 2013 12:38 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Kuno píše:
Udělal jsem těch motorů X,řádově ke stovce,se středními opravami jistě přes a většina ji dosud jezdí- tedy pokud nejsou celé auta ve šrotu a u ZÁDNÉHO se Tebou popisované neprojevilo ale v kontextu toho co píšeš se mi bohužel zdá,že jsem posledních 25 let života místo oprav aut pekl rohlíky.

Uniká mi, proč to bereš jako útok na svou osobu či dokonce na kvalitu Tebou odvedené práce. Jinak motory se zaleštěnými ploškami ve válcích (je úplně jedno, zda na ně věříš nebo ne) i přes tento problém samozřejmě jezdí, akorát žerou více oleje a ve vysokých otáčkách/při vysokém zatížení "vadnou", poněvadž mají tendenci se v daných místech přidírat. A o tom ses v rámci obvyklé absence jakékoli zpětné vazby mezi automechanikem a zákazníkem nemusel vůbec dozvědět anebo si toho majitel vozu jednoduše nevšiml (většina řidičů stejně pozná tak akorát rozdíl mezi jede a nejede).

Kuno píše:
Anebo to bude tím,že pokud něčemu nerozumím tak se do toho neseru? :grin:

V reakci na tohle už mi ovšem nezbývá než Ti poskytnout radu: Doplň si vzdělání! Jelikož to, že Tě něco 25 let živí, ještě nemusí automaticky znamenat, že o tom víš všechno, co bys vědět mohl či dokonce měl. Doporučuji začít prostudováním souvislostí mezi hodnotou HTHS viskozity motorových olejů a způsoby honování stěn válců. Pravda, v češtině k tomu mnoho studijního materiálu volně k dispozici zrovna není, ale např. v angličtině je to o dost lepší: anglicky se námi probíraný fenomén (který Ty ovšem neuznáváš) nazývá „cylinder walls abrasive glazing“ nebo „polishing“.

P.S.: Abychom nezůstali jen u „abrazivního glazingu“, klidně se vsadím, že nejméně 99% "celoživotních" pneuservisáků, kteří svou práci odváděli a odvádějí přinejmenším dobře, v životě nikdy nic neslyšelo o destrukci pneumatiky vlivem stojatého vlnění vznikajícího za určitých podmínek během jízdy. Navzdory tomu je uvedená záležitost předmětem odborného zkoumání: nikoli snad proto, že by tomu ti, kdož ji zkoumají, „nerozuměli“, a ani proto, že by třeba měli jakousi skrytou potřebu „vymýšlet nějaké další konspirační teorie“, ale prostě proto, že jde o objektivně existující jev, resp. problém, který si ono zkoumání zaslouží.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Minisraz Buchlov 7.6.?
PříspěvekNapsal: 04 červen 2013 13:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 09 červenec 2011 01:40
Příspěvky: 207
Bydliště: Praha
Automobil: Dodge Stealth RT
Typ motoru: 3.0 Twin Turbo
Rok výroby: 1993
Počasí? Pravděpodobnost deště 70%. Cena návěsu ověřena 1200,- Cena jízdy po vlastní ose: cca 2000,-. Cenový rozdíl jsem ochotný zvážit, rád vás uvidím. Kempování není problém. Rozhodnout se musím do čtvtka po obědě, abych si případně stihl vyzvednout návěs. Momentálně jsem na tom přesně 50 na 50. Problém ale je, že Liška to ve čtvrtek večer možná nebude mít hotové. Jestli ne, tak to aby mi někdo z Brna auto na Buchlov ideálně přivezl :-)


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Minisraz Buchlov 7.6.?
PříspěvekNapsal: 04 červen 2013 14:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
A já se těšil,že zde už budeme řešit jen ten sraz. :grin:

Já na ty "plošky" samozřejmě věřím :grin: je mi uniká PROČ se vytvoří zrovna za těch pár km (tomuto nevěřím) když se bude auto zajíždět tak jak jsem popsal já (první km PLYNULOU JÍZDOU A POZDĚJI POZVOLNA ZATĚŽOVAT) a NEVYTVOŘÍ se způsobem,který popisuješ Ty.
TO BYLO TO,CO MNE ZAJÍMALO a s dalším výojem debaty to vůbec nesouvisí,stejně jako polemika o té pneu,která je pro mne naprosto bezpředmětná a má s původním společné tolik jako třeba:Teplotní roztažnost střední květrnice při reverzování lodních motorů. O tom také X lodníků nic neví a přesto jim to vůbec nevadí.

Nepotřebuji studovat hodnoty viskozit v souvislosti...atd protože nemám pocit,že bych měl v tomto připadě zásadním způsobem zpochybnovat nebo měnit doporučení výrobce.

AMEN.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Minisraz Buchlov 7.6.?
PříspěvekNapsal: 04 červen 2013 14:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
3000LS píše:
i když proč ne , šikovný seš dost ...
a ja rad jezdim po zadnim ... :smile:
a prset uz by nemelo , a Smraďavka má volno ....



hMM..motor Honda 500 Twin turbo...tp by byl mazec :grin:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 73 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz