mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 10 květen 2024 07:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minisraz Buchlov 7.6.?
PříspěvekNapsal: 04 červen 2013 14:55 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Kuno píše:
Nepotřebuji studovat hodnoty viskozit v souvislosti...atd protože nemám pocit,že bych měl v tomto připadě zásadním způsobem zpochybnovat nebo měnit doporučení výrobce.

No a právě v tom spočívá hluboký omyl dílenského praktika! Jestliže děláš GO a SO motorů, pak také nejspíše sám honuješ (tedy pokud si to nenecháváš někde dělat), přičemž od způsobu provedení honování se odvíjejí požadavky motoru na HTHS viskozitu (tj. nikoli jen na "viskozitu") motorového oleje, což zásadním způsobem mění původní doporučení výrobce motoru!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Minisraz Buchlov 7.6.?
PříspěvekNapsal: 04 červen 2013 15:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
Výbrusy jsem samozřejmě nedělal sám.
Oleje s normální viskozitou (ta hths) nemohou uškodit žádnému motoru, oleje se sníženou viskozitou lze použít tam kde to výrobce povoluje. U nízké viskozity je vyšší spotřeba motorového oleje ale nižší spotřeba paliva. To hlavní důvod pro používání těchto olejů, protože-méně spáleného paliva znamená menší emise.
I když si myslím,že zde se hledá "desetník svíčkou za korunu" nemám důvod nesouhlasit a nemusím to studovat. :wink:

Nikde ale nevidím spojitost s "honováním"



Mám proto vrátit výuční list a matur.vysvědčení z oboru? :grin:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Minisraz Buchlov 7.6.?
PříspěvekNapsal: 04 červen 2013 15:54 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Kuno píše:
...Oleje s normální viskozitou (ta hths) nemohou uškodit žádnému motoru, oleje se sníženou viskozitou lze použít tam kde to výrobce povoluje. ...
Nikde ale nevidím spojitost s "honováním"

Normální viskozita není "ta HTHS", rozhodující je hodnota té HTHS viskozity, při které se lomí "normální" HTHS a "snížená" HTHS viskozita.

Spojitost s honováním je přitom zcela bezprostřední: aby byl motor schopen strávit oleje se sníženou HTHS viskozitou, musí být válce honovány jiným způsobem. Pod jiným způsobem se rozumí zejména jiný úhel křížení a jiná jakost povrchu, což si vyžaduje použití poněkud jiné technologie zpracování "honingu".

Hlavní zádrhel pak spočívá v tom, že už hodně dlouho (min. od přelomu tisíciletí) se naprostá většina motorů vyrábí pro oleje se sníženou HTHS viskozitou, které když někdo při opravě "nahonuje klasicky" a servisman či zákazník použijí oleje "dle doporučení výrobce", toho pak mnoho nevydrží.

Kuno píše:
Mám proto vrátit výuční list a matur.vysvědčení z oboru? :grin:

Jestli opravuješ motory 25 let, vyučil ses a maturoval zřejmě zhruba před zhruba stejnými roky. Jenže v té době nic z toho, co tu právě řešíme, ještě nebylo! A odtud také moje doporučení na doplnění si vzdělání.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Minisraz Buchlov 7.6.?
PříspěvekNapsal: 04 červen 2013 16:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 09 červenec 2011 01:40
Příspěvky: 207
Bydliště: Praha
Automobil: Dodge Stealth RT
Typ motoru: 3.0 Twin Turbo
Rok výroby: 1993
poslouchejte vy viskozity, raději mi vymyslete, jak to mám udělat, abych měl ve čtvrtek auto nebo jak ho mám v pátek dostat z brna, abych s ním mohl na sraz, když v pátek nemám čas pro to auto zajet z hradiště :-) jestli ho ten liška ve čtvrtek nebude mít, tak fakt nevím, co s tím.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Minisraz Buchlov 7.6.?
PříspěvekNapsal: 04 červen 2013 16:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
Proč mám pocit,že mne máš za osla? :grin:
...hodnotou HTHS viskozity je 3,5 mPa.s. Olejům, které mají HTHS viskozitu vyšší, se říká oleje s normální HTHS viskozitou...

Ale to je uplně všechno jedno. Válce se brousí-chceš-li honují křížem furt stejně. Pokud jsi kdy viděl blok po výbrusu,je to tam vidět.
Toto je už jen slovíčkaření a odklon od toho co se podruhé ptám:

....PROČ se vytvoří zrovna za těch pár km (tomuto nevěřím) když se bude auto zajíždět tak jak jsem popsal já (první km PLYNULOU JÍZDOU A POZDĚJI POZVOLNA ZATĚŽOVAT) a NEVYTVOŘÍ se způsobem,který popisuješ Ty.

Prosím o jednoznačnou a jasnou odpověd bez mlžení a odklánění se od tematu.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Minisraz Buchlov 7.6.?
PříspěvekNapsal: 04 červen 2013 16:16 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
To Kuno: Tady
http://avionsgardan.free.fr/download/Ro ... oteurs.pdf
jsem Ti dohledal velmi důkladný popis správného záběhu leteckých pístových motorů zn. Lycoming, kde jsou stejná varování, která jsem tu již zmínil, plus některá další, včetně vhodných režimů záběhu z hlediska zatížení, resp. otáček (u leteckých motorů bez stavitelných vrtulí je to +- totéž).

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Minisraz Buchlov 7.6.?
PříspěvekNapsal: 04 červen 2013 16:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 09 červenec 2011 01:40
Příspěvky: 207
Bydliště: Praha
Automobil: Dodge Stealth RT
Typ motoru: 3.0 Twin Turbo
Rok výroby: 1993
Mitsi, kde pracuješ prosímtě?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Minisraz Buchlov 7.6.?
PříspěvekNapsal: 04 červen 2013 16:27 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Kuno píše:
... Ale to je uplně všechno jedno. Válce se brousí-chceš-li honují křížem furt stejně. ...

Není to pravda: křížem ano, ale pod jiným úhlem a s jiným výsledným finišem povrchu!

Kuno píše:
... Pokud jsi kdy viděl blok po výbrusu,je to tam vidět ...

Právě že na první pohled to vidět není: rozdíl najdu, až když vím, co vlastně hledám.

Kuno píše:
... Toto je už jen slovíčkaření a odklon od toho co se podruhé ptám:

....PROČ se vytvoří zrovna za těch pár km (tomuto nevěřím) když se bude auto zajíždět tak jak jsem popsal já (první km PLYNULOU JÍZDOU A POZDĚJI POZVOLNA ZATĚŽOVAT) a NEVYTVOŘÍ se způsobem,který popisuješ Ty.

Prosím o jednoznačnou a jasnou odpověd bez mlžení a odklánění se od tematu.

Je to krásně popsáno v tom odkazu. Neumíš-li francouzsky, Tvůj problém! Nemám teď čas Ti to překládat.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Minisraz Buchlov 7.6.?
PříspěvekNapsal: 04 červen 2013 16:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
že bych napostoval něco čínsky k důkazu svých tvrzení? :grin:
No ale v autech nemáme nikdo letecké motory,nebo že by v GT byla část motoru z druhoválečného Zera? :grin:
Francouzsky neumím ale auta opravovat zvládám.
At je jak chce,já jsem se nikdy s tímto nesetkal a rád bych tu dobudoucna už řešil akorát ten sraz.


Naposledy upravil Kuno dne 04 červen 2013 16:30, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Minisraz Buchlov 7.6.?
PříspěvekNapsal: 04 červen 2013 16:28 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
David píše:
Mitsi, kde pracuješ prosímtě?

Z jakého důvodu to chceš vědět, resp. co to mění na věci/na naší debatě s Kunem?

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Minisraz Buchlov 7.6.?
PříspěvekNapsal: 04 červen 2013 16:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 09 červenec 2011 01:40
Příspěvky: 207
Bydliště: Praha
Automobil: Dodge Stealth RT
Typ motoru: 3.0 Twin Turbo
Rok výroby: 1993
A proč by to mělo mít souvislost s debatou s Kunem? Já jsem z letecké rodiny, tak třeba se známe přes někoho jiného, když píšeš o leteckých motorech. Ale třeba děláš někde jinde než v leteckém průmyslu, ale i tak bych to rád věděl, protože já rád nacházím synergie mezi lidmi, kteří mají společné zájmy.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Minisraz Buchlov 7.6.?
PříspěvekNapsal: 04 červen 2013 16:33 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Kuno píše:
že bych napostoval něco čínsky k důkazu svých tvrzení? :grin:

Čínsky neumím, zato pár kousků "běžnějších" jazyků ano. Potřebuji je totiž k práci.

Kuno píše:
No ale v autech nemáme nikdo letecké motory,nebo že by v GT byla část motoru z druhoválečného Zera? :grin: .

Možná se tomu budeš divit, ale shodnost leteckého pístového motoru s tím v autě je větší, než si laik umí představit.

Kuno píše:
At je jak chce,já jsem se nikdy s tímto nesetkal...

Opakuji: To, že jsi se s něčím ještě nikdy nesetkal, ani trochu nesvědčí o tom, že by to neexistovalo!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Minisraz Buchlov 7.6.?
PříspěvekNapsal: 04 červen 2013 16:46 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
David píše:
A proč by to mělo mít souvislost s debatou s Kunem? Já jsem z letecké rodiny, tak třeba se známe přes někoho jiného, když píšeš o leteckých motorech. Ale třeba děláš někde jinde než v leteckém průmyslu, ale i tak bych to rád věděl, protože já rád nacházím synergie mezi lidmi, kteří mají společné zájmy.

Můj zájem o letectví je dnes už jen čistě modelářský, třebaže jsem dost dlouho měl co do činění s technickými přílohami k Chicagské úmluvě (pokud jsi z letecké rodiny, pak víš...). Obdobně jsem se 20 let profesně zabýval technickými předpisy EHK OSN.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Minisraz Buchlov 7.6.?
PříspěvekNapsal: 04 červen 2013 16:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
....Možná se tomu budeš divit, ale shodnost leteckého pístového motoru s tím v autě je větší, než si laik umí představit.

Jsou tam i válce?

Myslím,že ta naše debata je hlavně o tom abys nemusel přiznat,že bych mohl mít pravdu.Naprosto stejnou argumentaci lze vypozorovat i na jiných forech,kde jsi psal.
A kolikrát tam "padaly" takové hovadiny,že by jeden brečel. (např tema "hydroštely","dvojitá"řj..atd)

A nyní fakt už jen o tom srazu,prosím.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Minisraz Buchlov 7.6.?
PříspěvekNapsal: 04 červen 2013 16:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
David píše:
poslouchejte vy viskozity, raději mi vymyslete, jak to mám udělat, abych měl ve čtvrtek auto nebo jak ho mám v pátek dostat z brna, abych s ním mohl na sraz, když v pátek nemám čas pro to auto zajet z hradiště :-) jestli ho ten liška ve čtvrtek nebude mít, tak fakt nevím, co s tím.



Já bych Ti pro něj dojel ale svým stylem jízdy bych ti tam udělal ty plošky a pak by se ti to zadíralo. :grin:

Ted vážně-pokud bys potřeboval jakkoliv pomoci,piš,volej.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 92 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz