mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 28 duben 2024 13:59

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dotaz - K.O. spojka ?
PříspěvekNapsal: 02 červenec 2013 21:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 20 červen 2013 23:03
Příspěvky: 25
Bydliště: Brandýs nad Labem
Automobil: Mitsubishi 3000GT
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1993
Ahoj, poradíte mi prosím prosím někdo ? Nebo spíš se chci ujistit.Protože mam Mitsu poměrně krátkou dobu a nevím jak se auto má a nemá chovat (hledání na foru jsem použil) jsem objevil následující problém který se projevuje nejvíce na druhý a třetí převodový stupeň nejvíce v otáčkách 1500-2000tis. začne auto jakoby škubat nejde plynule - při ubrání a přidání plynu jakoby auto škubne takže se dost špatně jede plynule např. ve městě - když zmačknu spojku a pomalu jí pouštím tak je vše více méně ok. Takže mě napadá K.O. spojka ?

Jinak mam

- Nové svíčky Denso Iridium Power IK20

- Nové kabely NGK

- Nový palivový filtr

- Nový vzduchový filtr K&N vložka airbox

- Vyčištěná váha vzduchu + krokový motorek volnoběhu

- Volnoběh běží krásně, startování super, táhne ochotně k 6000tis pak to začne klesat k 7000tis se tomu už moc nechce....

Auto běží jinak celkem ok ikdyž bych čekal na tří litr větší masakr :) ale chápu, že turbo je jiná liga :) Já mam SLko atmo


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz - K.O. spojka ?
PříspěvekNapsal: 02 červenec 2013 21:43 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
Hoja, zavada se vyskytla najednou? Pred ukonama, co popisujes to jelo jak? Cim a jak si cistil váhu + krokový motorek volnoběhu?

Co na ctverku? Pokud by byla spojka spalena, projevilo by se to nejdrive pri 4ce a v zatahu ve strednich tockach (od vyssiho prevodoveho stupne postupne zhorsovani dal k nizsim stupnum).
Spalena spojka klouze, necuka.

Protoze forum je o diskuzi, videl bych to spis na problem souvisejici s motorem.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz - K.O. spojka ?
PříspěvekNapsal: 02 červenec 2013 22:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
Spojkou to určitě nebude. Takováto závady se velmi těžce opravují na netu,alespon já to neumím. :sad:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz - K.O. spojka ?
PříspěvekNapsal: 02 červenec 2013 22:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 20 červen 2013 23:03
Příspěvky: 25
Bydliště: Brandýs nad Labem
Automobil: Mitsubishi 3000GT
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1993
Hoj, díky za info. Tak mě napadá nemáte někdo prosím prosím na prodej funkční váhu vzduchu ? :) Mam podezření, že pokud to je motorem tak nepřežila moje čištění :) Váhu vždy čistím čističem na brzdy lehce postříkám nic dramatického, v minulosti mi to vždy trochu pomohlo .... ale raději kupuji novou u Mitsu 3000gt to ale není zrovna levná záležitost a druhovýroba není nebo jsem nenašel... Svíčky Denso Iridium Power IK20 předpokládám jsou typově v pořádku to ostatní co jsem měnil bylo jak šel čas ale cukání tam už bylo ... To jestli se závada vyskytla najednou nedokáži říct protože mam auto krátkou dobu a rovnou jsem začal servis - olej, filtr, svíčky a to čištění váhy - byla pěkně špinavá...Pak jsem jezdil a začal pozorovat příznaky co jsem popisoval....Domníval jsem se, že lamely na spojce budou opotřebené a v nižší rychlosti zabírají hůř což vyvolá to cuknutí ale je pravda, že i když běží motor v pohodě tak to klidně ta váha dělat může.....v minulosti když jsem měl špatnou váhu vzduchu tak se auto při přidání plynu začalo dusit proto mě nenapadlo, že by to mohla dělat ta váha.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz - K.O. spojka ?
PříspěvekNapsal: 02 červenec 2013 22:51 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
Zavada na vaze (a vseobecne jakakoli - nejen zavada motoru) se da vyblikat doma v garazi pres diagnosticky konektor (je u ridicovy leve nohy, konektor OBDI pro rocniky 1991-93).
Pokud by byl problem s vahou zavaznejsi, mela by rozsvitit check engine.

Sviti check engine pri startu po dobu cca 5s? (kontrola funkcnosti a taky... ze je zarovka ok, sem tam ji zamerne pri prodeji vozu nekdo vydela :roll: ).

Predepsane svicky sou
NGK PFRGJ-1 1, nebo
NIPPON DENS0 PK20PR-PI 1
Odtrh 1.0 - 1.1 mm
Platinum tip


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz - K.O. spojka ?
PříspěvekNapsal: 02 červenec 2013 22:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
votecc píše:
Hoj, díky za info. Tak mě napadá nemáte někdo prosím prosím na prodej funkční váhu vzduchu ? :) Mam podezření, že pokud to je motorem tak nepřežila moje čištění :) Váhu vždy čistím čističem na brzdy lehce postříkám nic dramatického, v minulosti mi to vždy trochu pomohlo .... ale raději kupuji novou u Mitsu 3000gt to ale není zrovna levná záležitost a druhovýroba není nebo jsem nenašel... Svíčky Denso Iridium Power IK20 předpokládám jsou typově v pořádku to ostatní co jsem měnil bylo jak šel čas ale cukání tam už bylo ... To jestli se závada vyskytla najednou nedokáži říct protože mam auto krátkou dobu a rovnou jsem začal servis - olej, filtr, svíčky a to čištění váhy - byla pěkně špinavá...Pak jsem jezdil a začal pozorovat příznaky co jsem popisoval....Domníval jsem se, že lamely na spojce budou opotřebené a v nižší rychlosti zabírají hůř což vyvolá to cuknutí ale je pravda, že i když běží motor v pohodě tak to klidně ta váha dělat může.....v minulosti když jsem měl špatnou váhu vzduchu tak se auto při přidání plynu začalo dusit proto mě nenapadlo, že by to mohla dělat ta váha.



Váhy vzduchu se u MMC nekazí a spojka-pokud by byly unavené,polámané nebo jinak poškozené pružiny kmitů lamely by způsobovala trhavý rozjezd. U Tebe bych fakt viděl chybu asi v zapalování.
Zkus si ještě prověřit funkčnost variabilního sání.Neříkám,že to je Tvůj problém ale může k tomu cukání přispívat.
Já ho měl nefunkční (vyhlodané to plastové kolečko) a po opravě jede auto daleko líp. Před tím mi sice nijak necukalo ale nešlo pravidelně "za plynem".


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz - K.O. spojka ?
PříspěvekNapsal: 02 červenec 2013 23:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 20 červen 2013 23:03
Příspěvky: 25
Bydliště: Brandýs nad Labem
Automobil: Mitsubishi 3000GT
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1993
díky díky moc, check engine se rozsvítí a pak zhasne takže ok .Vyblikání závad znám a zkusím. Pokud je chyba v zapalování můžou to dělat svíce ? Denso Iridium Power IK20 ? Je pravda, že před výměnou tam byli platinové svíce.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz - K.O. spojka ?
PříspěvekNapsal: 02 červenec 2013 23:10 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
votecc píše:
... můžou to dělat svíce ? Denso Iridium Power IK20 ? Je pravda, že před výměnou tam byli platinové svíce.


Nedokazu rict. Ale zminils, ze problem byl uz kdyz si auto kupoval, takze predpokladam take s platinovymi hroty.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz - K.O. spojka ?
PříspěvekNapsal: 02 červenec 2013 23:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
svíčky by mohly. Já tam měl jakési Denso Racing či co a ten baran co to auto měl přede mnou je vyměnil akorát na přední hlavě. Na zadní byly jiné. :grin: Odtrh měly opálením cca 3 mm. :shock:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz - K.O. spojka ?
PříspěvekNapsal: 02 červenec 2013 23:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 20 červen 2013 23:03
Příspěvky: 25
Bydliště: Brandýs nad Labem
Automobil: Mitsubishi 3000GT
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1993
To právě nedokážu říci s jistotou jestli ten problém tam byl když jsem auto koupil. S autem jsem po koupi domů nejel, jela moje drahá polovička a ta neříkala, že by auto nějak cukalo apod. Takže je možné, že problém nastal až po "zásahu" do auta tzn. první jsem dělal výměna oleje, vzduchový filtr, svíčky, čištění váhy pak jsem začal s autem jezdit a pozorovat toto cukání.Takže pokud to nedělá spojka, váha pak mě napadá už jen ty svíčky ale odtrh by měli mít 1.1 tak tomu nerozumim a v katalogu Denso jsou uvedeny IK20...... Zkusím tedy vyměnit za předepsané platinum a uvidím každopádně jsem měnil všech 6 svíček :) ve předu i vzadu... Ještě jednou dík moc za tipy


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz - K.O. spojka ?
PříspěvekNapsal: 02 červenec 2013 23:50 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Svíčkami to určitě nebude: IK20 jsou druhou nejlepší volbou - hned po VK20. Nic lepšího do daného motoru není!

Na čištění váhy vzduchu existují speciální spreje, např. od firmy LiquiMoly. Sprej na čištění brzd se k danému účelu rozhodně nehodí :!: Když už něco "náhradního", pak isopropylalkohol.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz - K.O. spojka ?
PříspěvekNapsal: 03 červenec 2013 12:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 20 červen 2013 23:03
Příspěvky: 25
Bydliště: Brandýs nad Labem
Automobil: Mitsubishi 3000GT
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1993
Díky, zkusím tedy ještě váhu pročistit novým přípravkem od LiquiMoly a uvidíme. Každopádně neměl by někdo prosím fungující váhu ?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz - K.O. spojka ?
PříspěvekNapsal: 15 červenec 2013 22:46 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
votecc píše:
Díky, zkusím tedy ještě váhu pročistit novým přípravkem od LiquiMoly a uvidíme. Každopádně neměl by někdo prosím fungující váhu ?


Jaks postoupil?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz - K.O. spojka ?
PříspěvekNapsal: 16 červenec 2013 10:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 20 červen 2013 23:03
Příspěvky: 25
Bydliště: Brandýs nad Labem
Automobil: Mitsubishi 3000GT
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1993
Moc né :( Prostříkl jsem váhu tím čističem od Liqui-Moly a výsledek více méně stejný. Takže nevím nevím ale nejsem si úplně jist jestli je to motorem protože běží více méně v pohodě, startuje v pohodě, za plynem jde v pohodě, volnoběh nekolísá a při vytočení na neutrálu 1500 - 2000 ot. kde se objevuje ten problém nic nepozoruji. Dokonce i spotřeba je si myslím v pohodě 10 - 11l - jezdím většinou Praha a okolí. Jediný co jsem začal pozorovat když je auto studený tak při vytočených kolech a akceleraci začne něco klepat motor vs převodovka ... nejsem si jist jinak to nedělá jen při vytočených kolech a akceleraci a nejvíc když je auto studený..... nevím jestli to má nějakou souvislost ... asi by to musel někdo vidět kdo už má zkušenost s Mitsu 3000 aby mi řekl co je a není v pohodě. Přemýšlím, že to bude chtít asi do budoucna další Mitsu na díly jinak se z toho asi zblázním :)

Dále se mi spíná větrák na max hned po otočení klíčku před startem což asi také není úplně ok, zkusím překontrolovat relátka a čidla - ty už mam objednané nové tak je rovnou vyměním.......


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Dotaz - K.O. spojka ?
PříspěvekNapsal: 16 červenec 2013 10:36 
Offline

Registrován: 13 červen 2009 19:29
Příspěvky: 539
Automobil: Dodge Stealth ES
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1991
Spousta nevysvetlitelnych a nelogickych chovani motoru zpusobuje problem s RJ (vytekle kondiky u 1.generace).... je toho hodne popsano na netu.
Cichni k RJ jestli necitis "rybinu" :)


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz