mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 28 duben 2024 03:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zalozime nove forum?
PříspěvekNapsal: 11 červenec 2013 10:39 
Offline

Registrován: 13 červen 2009 19:29
Příspěvky: 539
Automobil: Dodge Stealth ES
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1991
enemdym píše:
expre, kolik to asi tak muze stat, ta prvni svetova web skupina :?: :lol:


Moc drahe to neni, radove stokoruny rocne.... je treba platit domenu + hosting.

enemdym píše:
Co takhle oslovit carismu, nejak by se to zajiste zdarilo. Prevzit moderatorstvi stavajiciho fora.
S vlastnictvim uz tezko rict, nejsme tu sami. Pokud by se to politicky vyjednalo, treba by stavajici stranky majitel pustil a take by se treba pro ne nejaky sponzoring nasel.


Muzu to zkusit.Napisu email Carismovi a zeptam se co zamysli s forem a zda by nam ho nepredal.
Jinak prevest forum na jinou domenu ze vsemi daty je trochu potiz. Zvladl bych to ,ale uprime to se mi nechce. Je to velice casove narocne
nepot je treba udelat migraci databazi.... nestaci jenom zkopirovat nejake ty soubory z jednoho serveru na druhy.Z databazi to je horsi, musi se provest jeji export a import a s tim jsou vecne nejake problemy. Tohle prosim nechci delat ,protoze vzdycky u toho nadavam jak ten opravar Lakatose ,ktereho vsichni znate :)


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zalozime nove forum?
PříspěvekNapsal: 11 červenec 2013 10:47 
Offline

Registrován: 13 červen 2009 19:29
Příspěvky: 539
Automobil: Dodge Stealth ES
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1991
Mitsi píše:
expresion píše:
... A prosim resme ted klady/zapory eventuelniho noveho fora a ne Mitsiho.... zbavit se Mitsiho neni primarni cil toho proc jsem toto tema nakousnul.

Účel světí prostředky: účelem je zbavit se Mitsiho, prostředkem k tomu je získání kontroly nad fórem. Průhlednější to snad už ani nemůže být! :clap:


Chovas se jak decko ve skolce s kterym si odmitnou ostatni deti hrat...
To jak jsi panicky zareagoval s doprovodnymi kecy o exkomunikaci,upalovani a inkvizicemi.... to me skvele pobavilo :) Jestli se nove forum nakonec nerozjede tak aspon tohle stalo za to tu diskuzi rozjet :D


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zalozime nove forum?
PříspěvekNapsal: 11 červenec 2013 11:07 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
expresion píše:
Chovas se jak decko ve skolce s kterym si odmitnou ostatni deti hrat...

Jelikož sis toho sám nějak nepovšiml, tak ti to výslovně připomenu: vůbec nestojím o to, aby si se mnou ostatní hráli, úplně mi postačí, když se budou vyjadřovat kvalifikovaně a neplést hlavu laikům. Už je to jasné?

expresion píše:
To jak jsi panicky zareagoval s doprovodnymi kecy o exkomunikaci,upalovani a inkvizicemi.... to me skvele pobavilo :) Jestli se nove forum nakonec nerozjede tak aspon tohle stalo za to tu diskuzi rozjet :D

Panická reakce? Ale kdeže! Jen pojmenování věcí pravými jmény.

Tipuji, že ono nové fórum skončí stejně, jako svého času skončil raketoplán Challenger, když řízení kosmických letů NASA dalo hlasovat o tom, zda startovat hned, nebo start na mnoho týdnů odložit: aby hlasování tzv. "vyšlo", vyloučili z něho technické inženýry, poněvadž jejich jednoznačně negativní postoj ke startu byl už předem znám.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zalozime nove forum?
PříspěvekNapsal: 11 červenec 2013 11:16 
Offline

Registrován: 13 červen 2009 19:29
Příspěvky: 539
Automobil: Dodge Stealth ES
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1991
David píše:
Pokud cokoliv nového tak trvám na tom, že název bude respektovat ty, kteří mají Stealtha..


Neni problem dat do banneru i logo Stealtha ;-)

David píše:
Za druhé pokud opravdu na něčem takovém budete trvat tak se zamyslete, jestli spíše nevytvořit vlastní sekci na 3si.org nebo 3sgto nebo jak se ten truckpodnik Allana jmenuje, abychom byli součástí širší komunity a abychom byli vidět i jinde. ..


Na takovem foru by nas asi horko tezko nasli dalsi lide z CR,SK co maji GT

David píše:
Za třetí bych osobně mnohem raději viděl fórum jakou součást českých a slovenských národních 3000 GT / Stealth klubových stránek. ..


Zatim jsme komunita a ne klub... nebylo by to spatne mit klub nekdy.... ,ale za druhe proc nejake stranky s prezentacemi clenu? Ja se treba verejnosti jako majitel Stealtha prezentovat nechci.... :)


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zalozime nove forum?
PříspěvekNapsal: 11 červenec 2013 11:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 09 červenec 2011 01:40
Příspěvky: 207
Bydliště: Praha
Automobil: Dodge Stealth RT
Typ motoru: 3.0 Twin Turbo
Rok výroby: 1993
Expre, logo v banneru není totéž co název. Proto všude ve světě jsou tato fóra ve formátu např. 3s.xy, kde 3 znamená 3000GT a S znamená Stealth. Mimochodem, na poslední srazu byl počet 3000 a Stealthů 1:1 pokud vím.
Co se týká lidí, kteří nás někde najdou, tak i když jsem nedělal větší analýzu, jsem přesvědčený o tom, že lidé, kteří mají toto auto nebo si ho chtějí pořídit udělají to, že si ho zadají do vyhledávače. A vyhledávač ti jako 3. odkaz najde tohle:http://www.3si.org/. A tam najdeš http://www.3si.org/forum/, kde mají některé země včetně Nizozemí vlastní subfórum. Takže šance, že nás někdo najde na fóru českém a na fóru 3si je mnohem vyšší u 3si. Jedinou možností, jak to udělat, aby nás někdo našel dřív je udělat české stránky, koupit doménu ve formátu, který je nejblíže vyhledávání a SEO vyladit tak, aby nás robot podle toho našel dříve, než 3si. Což lze, moje zkušebny tak fungují, ale všechno to je pracné. A protože jsme si řekli, že migrace stávajícího fóra je možná, ale časově náročná, což jsem věděl a proto jsem na to upozornil, tak jsem také napsal, že jsem proti založení fóra nového. Pokud kdokoliv nový dorazí na prázdné české fórum, tak už se tam nevrátí.
Co se týká struktury stránek, tak já jsem dal nějaké návrhy a je na každém, jestli se to či ono jemu líbí čí nikoliv. Já jsem uvedl věci, které jsou obvyklé. Je navíc zbytečné řešit barvu obšití, když ještě nemáš ani auto ...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zalozime nove forum?
PříspěvekNapsal: 11 červenec 2013 12:19 
Offline

Registrován: 13 červen 2009 19:29
Příspěvky: 539
Automobil: Dodge Stealth ES
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1991
David píše:
...který je nejblíže vyhledávání a SEO vyladit tak, aby nás robot podle toho našel dříve, než 3si....


SEO neni jenom podle URL ;-) Ale doplnit potrebne SEO tagy do hlavicky HTML stranky neni velky problem...

David píše:
Pokud kdokoliv nový dorazí na prázdné české fórum, tak už se tam nevrátí


Tohle forum taky bylo prazdne ze startu .... no jasne zalezi na vasi ochote ho naplnit a pouzivat....


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zalozime nove forum?
PříspěvekNapsal: 11 červenec 2013 13:10 
Offline

Registrován: 04 říjen 2008 09:24
Příspěvky: 976
Automobil: Dodge Stealth TT
Typ motoru: 6G72 3,0 Twin Turbo
Rok výroby: 1994
Ahoj,

klubové (dle značek) stránky včetně fór v ČR existují ale jejich aktivita je mizivá.... říkám Vám nechte to jak to je jinak to zhyne, je zde ještě jeden moment : za dobu existentce tohoto fóra je mnoho prolinků a vazeb na toto fórum, pokud jej z migrujete tyto vazby se poruší a a bude to generovat hafo neplatných odkazů, to každého otráví.... koukněte třeba sem, jak dopadly po migraci tyto sponzorované klubové stránky http://www.mitsubishiklub.cz/index.php?PHPSESSID=db07870c602dc6256cba4dcff742b099&action=forum jsem tam stále registrován již léta, je to k ničemu.....


Naposledy upravil Brumla dne 11 červenec 2013 16:09, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zalozime nove forum?
PříspěvekNapsal: 11 červenec 2013 13:32 
Offline

Registrován: 13 červen 2009 19:29
Příspěvky: 539
Automobil: Dodge Stealth ES
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1991
Brumla píše:
Ahoj,

klubové (dle značek) stránky včetně fór v ČR existují ale jejich aktivita je mizivá.... říkám Vám nechte to jak to je jinak to zhyne, je zde ještě jeden moment : za dobu existentce tohoto fóra je mnoho prolinků a vazeb na toto fórum, pokud jej z migrujete tyto vazby se poruší a a bude to generovat hafo neplatných odkazů, to každého otráví.... koukněte třeba sem, jak dopadli po migraci tyto sponzorované klubové stránky http://www.mitsubishiklub.cz/index.php?PHPSESSID=db07870c602dc6256cba4dcff742b099&action=forum jsem tam stále registrován již léta, je to k ničemu.....


Mozna mas pravdu... tak snad nedojde jednou k tomu ,ze to tady zmizi a my uz se znovu nikdy do kupy nedame...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zalozime nove forum?
PříspěvekNapsal: 11 červenec 2013 13:33 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
1. Zůstat na megaherz.
2. Získat pravo moderovat sekci 3000GT.
3. Řešit, kdo za stránky platí a vyjednat s ním existenci megaherz případně řešit převzetí nekym z nás.
4. Řešit placení za megaherz.

:?: :think:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zalozime nove forum?
PříspěvekNapsal: 11 červenec 2013 13:57 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 30 červenec 2004 11:15
Příspěvky: 438
Bydliště: Praha
Automobil: Mitsubishi Carisma
Typ motoru: 1,9TD
Rok výroby: 1999
Zdravím vespolek.

Tak mě tu zase máte :-) Pročetl jsem si toto vlákno a dám vám trochu informací.

expresion napsal:
tvurce tohodle fora Carisma uz tu vubec nechodi (kdovi jestli zije)

Ten Carisma (naposledy se tu podival nekdy v Kvetnu)... kdo vi co je zac... tohle forum jede na nejakem hostingu, je to domena 1 radu ,takze za ni nekdo urcite plati... a co kdyz prestane platit? Co kdyz se rozhodne ,ze kvuli par GTckarum nebude drzet na serveru misto pro nejake polomrtve forum.

Tak postupně:

ŽIJU Alejuja.. :-D

Jméno mé je Jan Herzl, moje webová prezentace, kde se můžete kouknout, co jsem zač je zde: http://www.herzl.cz - teda, ne že by tam toho infa bylo nějak dostatek :-)
Fórum běží na mém vlastním serveru umístěném v profesionálním serverhostingovém centru v Praze.
Doména megaherz.cz je moje doména zakoupená před lety, ale nikdy nevyužitá. Všiměte si drobné podobnosti mezi názvem domény a mým příjmením.
Fórum jsem umístil na doménu mitsubishi.megaherz.cz, protože jsem tu doménu do té doby nijak nevyužil a než jsem stihnul vymyslet doménu lepší, už to fórum žilo a nechtěl jsem to měnit.

Chápu, že když se tu teď moc neobjevuju, že vás mohlo napadnout, že by to mohlo skončit. Musím vás uklidnit, nemám to v úmyslu. Jak expresion zmínil, ano, platím za umístění serveru i za doménu. Není to ale tolik, abych kvůli tomu forum rušil. Na tom serveru mi běží i další věci a trocha toho místa na disku a trocha strojového času který fórum spotřebuje mě nijak nebolí. Jenom v posledních několika týdnech občas vypadne databáze. Je to kvůli jednomu projektu, který jí využívá a nějak se mi zatím nepodařilo ho optimalizovat. Ale to dořeším.

K moderování a administraci:
Forum jsem založil v červenci 2004. Tou dobou už sice existovali různé galantweby a mitsubishicluby, ale nějak mi připadali moc přísné, případně uživatelsky nepříjemné. Například http://www.mitsubishiclub.cz/ je plný reklamy, nepřehledný a prostě se mi to špatně obsluhovalo.
Naše fórum není moderováno. Nechtěl jsem to. Předpokládal jsem, že každý, kdo má řidičák, má i dostatek inteligence a umí se slušně chovat a moderování nebude potřeba. A i přes to, že se tu občas někdo handrkuje s Mitsim si nemyslím, že by měla nastat šikana uživatelů a striktně jim určovat, co smí, nebo co nesmí říkat. Prostě jsem to chtěl mít svobodné a všichni uživatelé rovnocení. Myslím, že Brumla to napsal dobře " Je to zde pro zábavu a případné poučení a tak se snažme aby to zábavné bylo! Zatím všechna fóra co migrovala - umřela... I příliš přísný moderátor fórum zahubí. Myslím nechme to jak to je, i včetně hádavců - berme to tak, že jsme 'živé' fórum s živými lidmi. "

Proč se tu moc neobjevuju. Moc práce a málo času na zábavu, ale to každý zná. Fórum technicky běží a nepotřebuje nijakou zvláštní péči. Možná aktualizovat na poslední verzi phpbb. To můžu udělat (výhledově, cca začátkem srpna).

K tomu expresionovu nápadu udělat vlastní fórum:
To je samozřejmě každého jeho vlastní volba. Jak jsem už psal, já to tu zavírat neplánuju a budu jenom rád, když zůstanete tady. Pokud byste chtěli nějaké změny, můžu se pokusit je udělat. Tedy v rámci možností phpbb a jeho pluginů a jiných doplňků. Pokud budete zakládat vlastní fórum, bohužel vám nebudu moct dát export celé databáze. Nemůžu vám dát všechna uživatelská jména s hesly a emailovými adresami a příspěvky. Bylo by to poskytnutí osobních údajů třetí straně a nebudu riskovat, že si nějaký vykutálenec bude na mě chtít namastit kapsu. Muselo by se to vyřešit nějakým částečným exportem jen těch uživatelů a jejich příspěvků, kteří by mi k tomu dali souhlas. Nevím, třeba to moc řeším, ale člověk nikdy neví, na koho narazí.

Tak teď do mě :-) Klidně se ptejte, rád odpovím.

PS: Pokud plánujete sraz a nebude to dál, než by dojela moje stařičká carisma a samozřejmě pokud byste akceptovali jiné vozidlo, než GTčko, tak bych se rád na pár hodin přijel podívat.

_________________
Obrázek Obrázek
Mitsubishi Carisma Sedan, 1.9TD, 1999 ... Jeep Grand Cherokee WJ, 4,7 V8, 1999


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zalozime nove forum?
PříspěvekNapsal: 11 červenec 2013 15:02 
Offline

Registrován: 04 říjen 2008 09:24
Příspěvky: 976
Automobil: Dodge Stealth TT
Typ motoru: 6G72 3,0 Twin Turbo
Rok výroby: 1994
Ahoj,

no a je to :lol:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zalozime nove forum?
PříspěvekNapsal: 11 červenec 2013 15:16 
Offline

Registrován: 13 červen 2009 19:29
Příspěvky: 539
Automobil: Dodge Stealth ES
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1991
Zdravim !!!

takze vyreseno.... na nove forum kaslat :)

a Mitsi si nejspise poradne ulevil ,ze o svoji oblibenou kratochvili jak to sam nazval "Nic mne nepobaví víc, než vyprudit někoho, kdo veřejně vystavuje na odiv svou nevědomost" zatim neprijde

@Carisma: Cetl jsem co jsi rikal ohledne moderovani. Chtel bych se zeptat zda by nebylo mozne zablokovat Mitsimu pristup do 3000GT fora.
Jsme tu minimalne dva ,ktere svymi kecy vylozene sere. Auto 3000GT videl tak maximalne jednou z chodniku ,ale prispevku o tomhle tu ma nejvice.
Nevsmil jsem si ,ze by nekdy nekomu dobre poradil ,pomohl sehnat dil, dal odkaz na navod ci neco podobneho... jenom nas proste prudi. Nejspise je asi v duchodu a je to to jeho oblibena kratochvile. Mohli bychom o tom treba udelat i anketu kdo ho tu chce a kdo ne.....


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zalozime nove forum?
PříspěvekNapsal: 11 červenec 2013 17:14 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
expresion píše:
@Carisma: Cetl jsem co jsi rikal ohledne moderovani. Chtel bych se zeptat zda by nebylo mozne zablokovat Mitsimu pristup do 3000GT fora.

No a o to tu přece (jen) jde, o nic jiného ostaně nešlo od samého začátku téhle iniciativy, všechno další byly jen účelové výmluvy!

expresion píše:
Jsme tu minimalne dva ,ktere svymi kecy vylozene sere. .....

Je zajímavé, že vyloženě seru jen určité týpky. Proč asi...? :twisted:

expresion píše:
...Nevsmil jsem si ,ze by nekdy nekomu dobre poradil ,pomohl sehnat dil, dal odkaz na navod ci neco podobneho... jenom nas proste prudi.

Jak určitá skupina lidí pracuje selektivně s informacemi, tak úplně stejně, totiž selektivně, vnímá podněty z vnějšího světa: jestli dobře míněné doporučení nejezdit na E85 není "radou", tak co už potom?

expresion píše:
Nejspise je asi v duchodu a je to to jeho oblibena kratochvile.

Bohužel, mládí v pr.eli a do důchodu daleko. Ale jako odreagování od jiného druhu práce fakt dobré! :grin:

expresion píše:
Mohli bychom o tom treba udelat i anketu kdo ho tu chce a kdo ne.....

Zřetelně jsem formuloval jistý návrh, zatím jsem nedočkal reakce. Ovšem chápu: samostatný jedinec, který se cítí dostatečně pevný v kramflecích, aniž by se kvůli tomu musel uzavírat do skupiny (ve skupině je přece síla!), váhá s reakcí.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zalozime nove forum?
PříspěvekNapsal: 11 červenec 2013 17:39 
Offline

Registrován: 13 červen 2009 19:29
Příspěvky: 539
Automobil: Dodge Stealth ES
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1991
Asi uz budes dost stary na to ,aby jsi pochopil ,ze zivot neni jenom o tom dokazovat nekomu ,ze neco neumi ,nezna.....
A ze pratelske vazby mezi lidmi sdilejici stejne zajmy po kterych urcite touzis se mezi lidmi nevytvari takovym zpusobem....

Vem si priklad z takoveho Brumly... kdyz potrebuju help odpovi ,strucne, dobre pomuze.Toho mam rad a myslim ,ze ostatni taky.
Ty ale s tvymi podivnymi teoriemi,rozbory,konfrontacemi z kterych nejspise mas nejaky "falesny pocit vitezstvi" ,ze si dotycneho pred vsemi znemoznil nebo tak neco....tak jsi ve skutecnosti jen osina v prdeli...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zalozime nove forum?
PříspěvekNapsal: 11 červenec 2013 17:50 
Offline

Registrován: 05 květen 2006 17:52
Příspěvky: 196
Bydliště: Červený Kostelec
a nedaj si říct a nedaj... Carisma jasně napsal¨ je to svobodné forum žádné banány tady nečekejte nevšiml jsem si, že by tady někdo psal t ěžce sprostě (až na mě :mad: tak bych mohl za to dostat třeba banán :razz: )
Jak jsem z posledních příspěvků pochopil, nemá cenu se vám do toho plést v podstatě jste takoví postpuberťáci jako můj 14 ti letý kluk a já mu říkám pindáš protože ke všemu prostě pindá a přitom úplně zbytečně. AKCE = REAKCE známá věc a tak je to dokola.
Přitom by stačilo ubrat :idea: popř. se trochu stáhnout pokud na to někdo má rozum ale jak sami píšete baví vás to mě bohužel ne Děti mám doma 3 Poslední věc bohužel pro někoho tahle zbytečná větev tady zůstane jako váš pomník.

ps; já si přečtu rád všechna moudra od vás všech tří expertů sice někdy s úsměvem ale udělám si na to úsudek sám

_________________
Tom 3000 gt twin turbo


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz