mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 28 duben 2024 07:09

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: zábavnější GT - jiná cesta
PříspěvekNapsal: 02 leden 2014 14:37 
Offline

Registrován: 04 říjen 2008 09:24
Příspěvky: 976
Automobil: Dodge Stealth TT
Typ motoru: 6G72 3,0 Twin Turbo
Rok výroby: 1994
Ahoj,
ještě se zmíním o jedné cestě jak poněkud pozměnit jizdní vlastnosti GT, je to cesta nejmenších úprav s velmi výrazným vlivem, ovšem za dost peněz. Jde výměnu diferáku co rozděluje moment mezi přední a zadní nápravu, tento (viz. odkaz) je schopen přesunout až 80% na zadek a tím se auto stává výrazně přetáčivější a plynem ovladatelnější. Většina co zkoušeli s GT driftovat si stěžují, že vysáňkují předek a auto jakoby nezatáčí - to se po této úpravě určitě nestane :lol:

http://supercar-engineering.com/sc2/product_info.php?products_id=257

zde na druhém videu je vidět jak při koužení jde zadek snadno do kontrolovaného smyku...

http://www.youtube.com/watch?v=pQxk9yYm6kA

Pěkný den!


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: zábavnější GT - jiná cesta
PříspěvekNapsal: 02 leden 2014 21:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
já myslím,že mezinápr.difer.GT musí jít poměrně snadno upravit tak,aby se z auta stala pouze zadokolka.
Uprava v "mém" podání by sice byla každopádně nevratná :grin: ale už jsem to dělal na čtyřkolkách u kterých se rozsypal přední dif. a majitel chtěl jezdit i za cenu,že bude mít hnánu pouze zadní nápravu. (hlavně že nemusel platit nový přední dif.) :grin:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: zábavnější GT - jiná cesta
PříspěvekNapsal: 02 leden 2014 23:49 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
2Brumla: zajímavé, jedna součástka a je to. Být v situaci, kdy u jedné vr4 chybí centrální diff (jako u kolegy z tohoto fóra), asi bych aj popremyslel, jestli by nestalo za to, jít do této modifikace :idea:

2Kuno: s tímto přístupem sem se také občas setkal (pozorovanim kámoše mechoše), jen mi přijde, že většina oněch majitelů ani neví, čeho vlastně se takovým přístupem dopouští... cíl: hlavně ať to "nějak" jede opravou za pár kčs


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: zábavnější GT - jiná cesta
PříspěvekNapsal: 03 leden 2014 20:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
....cíl: hlavně ať to "nějak" jede opravou za pár kčs...

Je to bohužel tak,lidi nemají peníze na opravy tak co má pak jeden dělat? :wink:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: zábavnější GT - jiná cesta
PříspěvekNapsal: 03 leden 2014 22:24 
Offline

Registrován: 16 květen 2006 14:24
Příspěvky: 456
Kuno píše:
....cíl: hlavně ať to "nějak" jede opravou za pár kčs...

Je to bohužel tak,lidi nemají peníze na opravy tak co má pak jeden dělat? :wink:


vesele je to hlavne, ked potom niekto takto `poladene` auticko kupi.... :neutral:

tiez viem dobre o co sa jedna, zopar GTckam som takto v ramci `druzobneho vztahu` pomahal k zivotu (elektricke zalezitosti)...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: zábavnější GT - jiná cesta
PříspěvekNapsal: 03 leden 2014 22:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
spc:"veselé" to je,máš pravdu ale jak jsem psal-zákazník ti řekne: Opravte to at to jede a at to "moc" nestojí.
To "moc" v jeho podání bývá mnohdy běžná cena za standartní opravu,kterou jiný s úsměvem zaplatí.
Když takovou "práci" z třeba z jakési profesionální cti zdvořile odmítneš udělá ji dalších x servismanů-a možná i mnohem hůř a ty ztratíš zákazníka. :sad:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: zábavnější GT - jiná cesta
PříspěvekNapsal: 03 leden 2014 23:53 
Offline

Registrován: 16 květen 2006 14:24
Příspěvky: 456
Kuno píše:
spc:"veselé" to je,máš pravdu ale jak jsem psal-zákazník ti řekne: Opravte to at to jede a at to "moc" nestojí.
To "moc" v jeho podání bývá mnohdy běžná cena za standartní opravu,kterou jiný s úsměvem zaplatí.
Když takovou "práci" z třeba z jakési profesionální cti zdvořile odmítneš udělá ji dalších x servismanů-a možná i mnohem hůř a ty ztratíš zákazníka. :sad:


dufam ze si to nebral ako `vycitky kvoli nemravnosti`, ja som si tiez tazku hlavu s podobnych `uloh` nerobil a urcite som nerobil ani prednasky servisakovi `jak to moze robit?`...

proste urobil mne sluzbicku (mechanicka oprava mojho vehikla) a ja protisluzbicku (napr. napasovanie N/A ECU do TT aby to aspon akotak chodilo) :wink:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: zábavnější GT - jiná cesta
PříspěvekNapsal: 04 leden 2014 13:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
spc: Samozřejmě jsem to jako výčitku nebral. Popsal jsem jen své "pocity".


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: zábavnější GT - jiná cesta
PříspěvekNapsal: 04 leden 2014 13:30 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
2Brumla: Ty o tom premyslis nebo se drzis puvodni myslenky jit do RWD :?:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: zábavnější GT - jiná cesta
PříspěvekNapsal: 04 leden 2014 13:57 
Offline

Registrován: 05 květen 2006 17:52
Příspěvky: 196
Bydliště: Červený Kostelec
Vždy máš na vybranou doba je zčubená někdy je lepší o takového zákazníka přijít.
Já osobně se prasárnám vyhýbám a snad díky tomu máme ,,,,,,,,(lepší)"""""""" zákazníky a můžeme dělat práci co nás baví jinak to smysl dlouhodobě nemá je možné, že všeho do času?!
Jinak jak je to u gt čka rozdělené % předek zadek ,? 50/5O?

_________________
Tom 3000 gt twin turbo


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: zábavnější GT - jiná cesta
PříspěvekNapsal: 04 leden 2014 18:49 
Offline

Registrován: 04 říjen 2008 09:24
Příspěvky: 976
Automobil: Dodge Stealth TT
Typ motoru: 6G72 3,0 Twin Turbo
Rok výroby: 1994
enemdym píše:
2Brumla: Ty o tom premyslis nebo se drzis puvodni myslenky jit do RWD :?:


Ahoj enemdyme, mám pořád tu převodovku na opravu co ji chci dát do kupy, asi vyndám diferák a pošlu ho tam (odúčtují mi 300 USD za core) a než přijde nový diferák tak udělám repasi převodovky. Pak bych ji vyměnil kus za kus a vyzkoušel co a jak :lol: Takový je plán, ale nevím zda to stihnu v nějakém rozumném čase.... :lol:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: zábavnější GT - jiná cesta
PříspěvekNapsal: 04 leden 2014 18:53 
Offline

Registrován: 16 květen 2006 14:24
Příspěvky: 456
Kuno píše:
spc: Samozřejmě jsem to jako výčitku nebral. Popsal jsem jen své "pocity".


Ja to tiez beriem tak, ze do cudzich ludi sa zasadne nestaram a je to ich vec.
A chapem servisaka, ze on tiez nie - hlavne ked ma zakaznikov stylu `mala flotila` + `vedlajsie benefity` ked treba, takze to zdaleka nie je len o jednom konkretnom aute.

Skor to beriem ako poucenie, ake asi vozy sa vyskytuju na strane ponuky hlavne co sa GTciek tyka... :wink:
(osobne si myslim, ze kupovat dnes GT je uplny hazard, kedze kto ho ma v dobrom stave tak ho za tych par supiek nepreda ak nemusi.... a kto si veri a da tomu adekvatnu cenu, tak je akurat zosmiesnovany - aj tu na fore - ze `spadol z jahody`)


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: zábavnější GT - jiná cesta
PříspěvekNapsal: 04 leden 2014 19:01 
Offline

Registrován: 16 květen 2006 14:24
Příspěvky: 456
Tom píše:
Vždy máš na vybranou doba je zčubená někdy je lepší o takového zákazníka přijít.
Já osobně se prasárnám vyhýbám a snad díky tomu máme ,,,,,,,,(lepší)"""""""" zákazníky a můžeme dělat práci co nás baví jinak to smysl dlouhodobě nemá je možné, že všeho do času?!
Jinak jak je to u gt čka rozdělené % předek zadek ,? 50/5O?


Chces povedat, ze by si odmietol od stabilneho dobreho zakaznika, ak ti povie napr. ze mas sikovno `poriesit` nejaku `nezbednu` kontrolku, nech stale nesvieti ale na zaciatku blikne jak ma?

Podotykam, ze to boli bonitni zakaznici, ale zas nie padnuti na hlavu - a tak vedeli, ze patricna oprava by trvala dlho a nikto by im ju nezaplatil u auta na predaj.
Castokrat sa jednoducho len ponahlali, napr. ma lamal chlapik nech mu predam TT ECU kludne aj za 500$ (bolo to v dobe akurat ked som menil u seba), no nedal som ju a tak sa tam davala moja povodna NA ECU za 150$ plus upravy nech to chodi.

Ono, vina je naozaj s velkej casti na kupujucich - ked su primarne napichani na najazdene KM, tak sa potom stacaju... ked idu hlavne za nizkou cenou, tak dostanu adekvatne auto


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: zábavnější GT - jiná cesta
PříspěvekNapsal: 04 leden 2014 21:20 
Offline

Registrován: 15 srpen 2013 22:44
Příspěvky: 21
Automobil: Nissan
Typ motoru: 300zx
Rok výroby: 1990
spc:taky na mobile.de už neseženeš VR4 pod 250t Kč..jedině atmosfera,nebo pravostran..


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: zábavnější GT - jiná cesta
PříspěvekNapsal: 04 leden 2014 21:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
GT v dobrém stavu ubývá a myslím,že je to jen dobře. :wink:
Bude víc levnějších "dárců orgánů" a auta v dobrém stavu budou stoupat na ceně.
Uvidíme,zač se budou prodávat za cca 10-15 let. :wink:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz