mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 09 květen 2024 11:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: BOV
PříspěvekNapsal: 22 říjen 2006 22:03 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
Zdravim,

mam na kare klasicke stock turba (TD04), ktere potrebujou repasi. Byl mi doporucen servis turmodmychadel pobliz Brna (SpecialTurbo.cz). Je tu jeste par dalsich servisu, spis situovane v Cechach nez na Morave - mate s nimi nekdo zkusenosti, popr. jaky servis doporucujete.

Je rozumne v pripade stock turbin uvazoval o instalovani BOV ventilu? At uz se jedna o stock nebo vykonejsi turbiny, urcite BOV pro turba znamena ulehceni jejich tvrde prace, ale chci se zeptat, jestli neni BOV pro tato turba "nadbytecny" nebo lepe receno, zda-li je pro stock turba nezbytny ve smyslu cena/efekt? Mate ho nekdo na aute nainstalovany - jaka mate turba? Pro jakou znacku BOV jste se na 3000GT rozhodli?

Dik


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 listopad 2006 20:50 
Offline

Registrován: 28 červen 2005 11:47
Příspěvky: 32
Bydliště: u Kladna
Ja mam od HKS Super Sequential na seriovych TD04. Kupoval jsem ho prece hlavne kvuli tomu nejuzasnejsimu mocnymu zvuku pri odfukovani ktery v cechach muzes slyset akorat tak ve filmu... :lol: Je to bomba, co se tyce efektu z hlediska vykonu nebo setreni turb, to jsem nezkoumal.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: BOV
PříspěvekNapsal: 26 září 2007 13:34 
Offline

Registrován: 24 duben 2007 11:52
Příspěvky: 16
Automobil: Dodge Stealth R/T
Typ motoru: TwinTurbo
Rok výroby: 1992
enemdym píše:
Zdravim,

SpecialTurbo.cz

Pro jakou znacku BOV jste se na 3000GT rozhodli?

Dik


Chtel jsem se zeptat:

a) jaké mate zkušenosti z firmou SpecialTurbo.cz
b) po jaké značcee BOV jste šáhli a jaký je výsledek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: turbo a BOV
PříspěvekNapsal: 26 září 2007 16:39 
Offline

Registrován: 27 prosinec 2005 15:34
Příspěvky: 270
Bydliště: Tropau
1) S zadnou firmou co repasuje turba jsem nemel nikdy nic co do cineni. Podle me se turbo da repasovat i doma ve sveraku, pokud se zakoupi originalni profesionalni kit na opravu. Ten obsahuje vse potrebne (tesneni, uscpavky, hadicky, trubicky, restriktor, loziska, membranu Waste gate apod.) Horsi je to ale s dynamickym vyvazenim, to nektera velka turba po repasi potrebuji...a taky nelze repasovat uplne mrtve turbo (zakarbonovane, vydrene hridele, zadrene loziska, znicene lopatky apod.)

2) ja mam BOV od firmy Perrin Performance, uz asi rok, krasny zvuk, hodne rychly odfuk, ale na vykon to vliv moc nema, Evo ma uz ve standartu BOV, akorat recirculacni, ktery nedela psiiiiit...

_________________
EVO/STI - kdo jednou zkusi, pak uz musi...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: turba-oprava, BOV
PříspěvekNapsal: 26 září 2007 19:32 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
K bodu oprava turbin:
EvoMan mi mluvi z duse. Zastavam podobny nazor o oprave turbin - tj. pokud vis jak na to, pokud mas potrebny rebuilt kit ( http://www.3sx.com/store/comersus_viewI ... duct=24439 ), zkusenosti a ne zcela opotrebovane "vnitrky" turba, tak by to slo udelat doma jen s vymenou dilu z onoho kitu. Pak to vzit na vyvazeni (to si nemuze udelat doma asi nikdo ... teda jestli zrovna nevlastnis napr. zminovanou firmu na repase turbin :wink: ).
S repasi turbin ma sve zkusenosti osobne Tom ( http://mitsubishi.megaherz.cz/viewtopic ... c&start=15 ) a to primo u Specialturbo (zminoval se mi tenkrat, ze generalka obou ho prisla na cca 33000,- BEZ dph...).

K BOV:
Sel sem do Bidrin BigBoy MKIV ( http://bidrin.cz/shop/index.php?main_pa ... cPath=2_19 ). Ze zacatku sem resil otazku tuhosti serizovaci pruziny, mel sem ji dost namekko, jednou mi pri serizovani kvuli tomu pri dobrzdovani na krizovatce zhasl motor,... ale seridilo se to spravne a s tuhosti pruziny problemy nemam (Bidrin dodava dva typy pruzin a nebo podlozky - pro normal a pak pro vetsi boost). Efekt dobry, ikdyz semtam pozoruju mirne bohatou smes (a nasledne detonace ve vyfuku pri prudkem ubrani plynu), kvuli chybejicimu vzduchu, ktery ufouknu do atmosfery (zkus pouvazovat o BOVce, ktera vraci vzduch castecne take zpet do sani - tak jak je tomu u 3/S v originalu - a nejen primo ven).

R.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: turbo a BOV
PříspěvekNapsal: 26 září 2007 20:28 
Offline

Registrován: 27 prosinec 2005 15:34
Příspěvky: 270
Bydliště: Tropau
no, 33.000Kc je skoro 1500EURo a za to se prodava cele nove aftermarketove turbo...to je poradny narez...

jinak dynamicky se turbinka vyvazovat nemusi, pokud neni mechanicky poskozena, je jiz vyvazena z fabriky.

K tomu BOV: to nastaveni je opravdu orisek, i ja jsem s tim laboroval, motor mi chcipal, nedrzel volnobeh, prisaval falesny vzduch apod. On tomu ten vzduch chybi, protoze MAF ho uz zapocital,ale motor ho nema, protoze BOV jej odfoukl. Musel jsem poradne pritvrdit pruzinu, dokonce nestacilo do nej vlozit jen dodane podlozky...musel jsem ji i fyzicky zkratit. Teprve potom to zacalo pracovat jak ma, pri pomalem prerazovani v nizkych otackach se auto chova krotce jako Fabie HTP a pri nalozi to boucha jako Semtex a odfukuje jako Tatra...no a bohata smes motoru nevadi, to jen chuda ho znici...

Pak jsem resil dalsi necekany problem: napr pri volnobehu v desti, nebo mycce do nej zatekala voda pres pruduchy v kapote a motor si ji pak cucnul, navic ji byl naplnen cely ten trychtyrek...musel jsem vyrobit specialni kryt z hlinikoveho plechy (strisku), abych tomu zabranil...

_________________
EVO/STI - kdo jednou zkusi, pak uz musi...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: turbo a BOV
PříspěvekNapsal: 26 září 2007 21:23 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
EvoMan píše:
no, 33.000Kc je skoro 1500EURo a za to se prodava cele nove aftermarketove turbo...to je poradny narez...

jinak dynamicky se turbinka vyvazovat nemusi, pokud neni mechanicky poskozena, je jiz vyvazena z fabriky.

K tomu BOV: to nastaveni je opravdu orisek, i ja jsem s tim laboroval, motor mi chcipal, nedrzel volnobeh, prisaval falesny vzduch apod. On tomu ten vzduch chybi, protoze MAF ho uz zapocital,ale motor ho nema, protoze BOV jej odfoukl. Musel jsem poradne pritvrdit pruzinu, dokonce nestacilo do nej vlozit jen dodane podlozky...musel jsem ji i fyzicky zkratit. Teprve potom to zacalo pracovat jak ma, pri pomalem prerazovani v nizkych otackach se auto chova krotce jako Fabie HTP a pri nalozi to boucha jako Semtex a odfukuje jako Tatra...no a bohata smes motoru nevadi, to jen chuda ho znici...

Pak jsem resil dalsi necekany problem: napr pri volnobehu v desti, nebo mycce do nej zatekala voda pres pruduchy v kapote a motor si ji pak cucnul, navic ji byl naplnen cely ten trychtyrek...musel jsem vyrobit specialni kryt z hlinikoveho plechy (strisku), abych tomu zabranil...


Ty ceny za repas sou nehorazne a udajne to zas tolik nevydrzi... otazka nazoru a nejspis take firmy, ktera repas provadi. Zatim sem potkal vice lidi, co mi repas rozmlouvali, nez aby tomu bylo naopak. Ikdyz po velke generalce turba ti pomalu zbydou pouze puvodni saci a vyfukove "sneky", a srdce bez vnitrnosti - zbytek je nove. Tolik penez bych do toho asi nedal, ale kdyz neni jina moznost - jednou to prinde zas a budu to muset opet resit (poprve sem to resil vymenou turbin z jineho GT; i ted by se daly snad nejake "jete" naprodej sehnat).

S tou vodou je to taky dilo. BOVku sem uz ze zacatku orientoval v motoru trychtyrem dolu a dozadu - psouknuti je tak i lepe slysitelne, myslim, nez aby to valilo do kapoty zespod.

R.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz