mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 14 květen 2024 23:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: automat jede ale pomalu
PříspěvekNapsal: 18 březen 2008 23:06 
Offline

Registrován: 15 březen 2008 16:20
Příspěvky: 33
Automobil: mitsubishi 3000 GTO
Typ motoru: 3.000 cc
Rok výroby: 91
nad tim jsem taky premyslel jestli to neni opotrebovane a nebo v nakym skratu.zajimave jeste bylo ze kdyz tam dam dvojku tak mito nic neukaze na tachometru,treba zarovka je rozbyta,ale 2 je malo pouzivana tak by jen tak neodesla,jedine spatny kontak a pak spatne informace do pocitace a spatny chod prevodovky....tomu bich i rozumel.ja mam razeni elektronicke to uz jsem zjistil.mam tam takoviho jezdce ktery pri zadani rychlosti sepne urcity kontakty a to visle do pocitace....je tam takova spousta dratu od toho k pocitaci.....kazdopadne skusim vse rozebrat a vicistit a promerit vodivost,treba nejaka sance bude :idea: dik


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: automat jede ale pomalu
PříspěvekNapsal: 19 březen 2008 09:46 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
V životě jsem nemusel měnit (tedy jen u Mitsubishi) žádnou kontrolku či osvětlovací žárovičku v přístojovce, tedy pochybuji, že je vypálená. Spíš nedostává šťávu kvůli té převodovce, resp. jejímu ovládání.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: automat jede ale pomalu
PříspěvekNapsal: 19 březen 2008 09:54 
Offline

Registrován: 12 březen 2008 15:13
Příspěvky: 81
Bydliště: Praha
Automobil: Mitsubishi GT 3000
Typ motoru: atmosfera
Rok výroby: 1997
Chlape, chapu, ze cestina pobytem v zahranici dostava asi zabrat, ale to se temer neda cist... :?:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: automat jede ale pomalu
PříspěvekNapsal: 20 březen 2008 00:30 
Offline

Registrován: 15 březen 2008 16:20
Příspěvky: 33
Automobil: mitsubishi 3000 GTO
Typ motoru: 3.000 cc
Rok výroby: 91
tak ten olej nemeli.oni tu pouzivaj jenAQ3 nebo AQF.AQF ma ze zadu napsano sp..ale ne zadnou hodnotu.neznas ty oleje?jaky by byl nejlepsi?porad.taky si mislim ze je blbos aby tam praskla zarovicka a jeste ktomu na dvojce kterou clovek nepouziva.zitra se du do toho vrhnout a navse se podivam a snad vimenim ten olej..martin anglie


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: automat jede ale pomalu
PříspěvekNapsal: 20 březen 2008 09:47 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Tyhle oleje neznám, ale vím zcela určitě, že firma BP vyrábí, resp. pod svou značkou prodává ATF SP3. Pokud bys ho nesehnal, tak normu SP3 splňuje ještě i Valvoline MaxLife ATF, ale tam mne max. překvapuje, že je uvedených ještě i řada standardních Dexron norem, s čímž jsem se kromě Valvoline nikdy nesetkal - ve smyslu: buď to má jen SP, nebo jen Dexron(-y), nikoli obojí. Jinak originál DiaQueen SP2/SP3 koupíš v Mitsubishi garážích - dodává se jako originální náhradní díl ve čtyřlitrovém balení.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: automat jede ale pomalu
PříspěvekNapsal: 20 březen 2008 22:20 
Offline

Registrován: 15 březen 2008 16:20
Příspěvky: 33
Automobil: mitsubishi 3000 GTO
Typ motoru: 3.000 cc
Rok výroby: 91
..ahoj.tady jeto padle na hlavu z olejema.koupil jsem tenAQ3 s dexron bez ps.ten nejdrasi ale jeste zajedu do toho servisu mitsubishi a koupim tam ten sp3 nebo sp2,snad ho budou mit.stejnak ten olej musim dvakrat vimenit.jinak jsem nic nedelal protoze prselo celi den,uz abych mel tu garas.dik martin anglie


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: automat jede ale pomalu
PříspěvekNapsal: 21 březen 2008 14:04 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Hele, já bych tam rozhodně žádný Dexron nelil! Nikdy nevíš, co to v kombinaci s SP udělá.

Jinak Castrol tvrdí, že do automatů Mitsubishi patří jejich Transmax Z. Jenže např. v Čechách vůbec není a jinde ho zase nezaplatíš (je příšerně drahý). A jelikož Castrol tak jako tak nikde neuvádí specifikaci SP a ani se nedobereš technického listu, silně pochybuji, že se jedná o použitelný ekvivalent...

Co to BP?

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: automat jede ale pomalu
PříspěvekNapsal: 21 březen 2008 15:33 
Offline

Registrován: 15 březen 2008 16:20
Příspěvky: 33
Automobil: mitsubishi 3000 GTO
Typ motoru: 3.000 cc
Rok výroby: 91
tak jsem ten olej vimenil,to byl ale rozdil v barve.jinak ten co jsem tam dal tak nanem bylo napsano zeho muzes zmichat z jinyma oleji,dnes jetu svatek tak je vsude zavrino,tak az zitra zajedu do toho servisu proten olej.dal jsem tam novi olej,ale stejnak to jede natu 4... :cry: a ktomu semi rosvitila kontrolka na motor :oops: ja to fakt dam do srotu :|mozna tam neni moc benzinu,protoze to jde jen do 4500.ot potom to skube z motorem.jdu se podivat natu elektryku a celi to rozeberem a skusim zapojit jen to D.tak jsem zvedav.......martin anglie


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: automat jede ale pomalu
PříspěvekNapsal: 21 březen 2008 19:52 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Všechny oleje jsou vzájemně mísitelné, což ale znamená, že se "nesrazí", nikoli že si tím smísením nepoškodíš motor nebo převodovku!

Jinak bys měl vědět, že ŘJ motoru a automatické převodovky spolu bezprostředně spolupracují, takže rozsvícení kontrolky "Check engine" může souviset právě s převodovkou...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: automat jede ale pomalu
PříspěvekNapsal: 21 březen 2008 23:33 
Offline

Registrován: 15 březen 2008 16:20
Příspěvky: 33
Automobil: mitsubishi 3000 GTO
Typ motoru: 3.000 cc
Rok výroby: 91
aha to jsem nevedel,ja myslel ze to pracuje nezavisle,ale to nemuze,tat meto napadlo.mozna jsem tam dal min oleje,nez co jsem vipustil,a tet to hlasi chybu.zitra se nato znovu mrknu.....tuty auta jezdi max 180 :cry: a neda se to nak navisit?treba na 220km...treba vis jak nato :D no nevim.....martin anglie


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: automat jede ale pomalu
PříspěvekNapsal: 22 březen 2008 17:06 
Offline

Registrován: 15 březen 2008 16:20
Příspěvky: 33
Automobil: mitsubishi 3000 GTO
Typ motoru: 3.000 cc
Rok výroby: 91
tak jsem rozdelal tu elektryku,ale zadny visledel,porad jeto stejny.skusil jsem odpojit tu elektryku od prevodovky a dal jsem sitam jenom to decko,ale taky zedny visledek,takze to znamena,ze problem bude jinde.mam taky pocit,zeto bude tem regulator tlaku,ale kde ho hledat? :?: nevis nakou radu kde a jak sehnat obrazky te prevodovky?bylo byto snadnejsi opravovat.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: automat jede ale pomalu
PříspěvekNapsal: 24 březen 2008 17:18 
Offline

Registrován: 15 březen 2008 16:20
Příspěvky: 33
Automobil: mitsubishi 3000 GTO
Typ motoru: 3.000 cc
Rok výroby: 91
ahoj.tak jsem to vsechno rozebral,jak v aute tak na prevodovce a vislo mi,ze pocitac dava spatne informace do prevodovky.z prevodovky jsem vindal ten legurator a celi jsem ho rozebral do sroupku,jsou tam 4 magnetycke relatka ktere otviraj a zaviraj pruchod oleje do urcitech skulin,ktery ovladaj prevodovku.jinak receno radi rychlosti podle toku oleje,ale sou zavisli na pocitaci,ktery jim dava urcite mnozstvi proudu pro ovladani relatek.bohuzel me tam sice jde proud,ale neni tak silny,aby ty relatka nadzvedl a tim pustil tok oleje.at tam zaradim jakou koliv rychlos proud je porad stejny ve vsech 4 kontaktech.vzal jsem drat a dal ho na + na baterku a nastartoval jsem auto dal tam rychlost a drat jsem prilozil na jeden kontak z tech relatek(modri drat).hned mi automat prepl na neutral takze tam neslo nic zaradit,dal jsem drat na oranzovi a hnet tam byla 2 richlost,tak jsem to jel projet ale jelo to asi 60 km a melo to moc otacek,proste to nepreradilo.dal jsem dratek na cerveny a auto sebou skublo a hned chciplo,to vipadalo natu 1 rychlost,jete tam je bili drat,ale ten je naky neutralni,kdo vi jak stim ten pocitac spolupracuje.takze prevodovka je v poradku,ale ten pocitac,nevim jak nanej.taky to muze bit nejaky senzor a pocitac potom nevi co ma delat.....vize stoho automatu se da udelat tiptronic? :lol: :shock: akorat nevim jestli bi prevodovka vidrzela na 1 rychlost treba 50km,nebo vic....kazdopadne byto slo a clovek bysi radil jak by chtel a nemusel cekat az automat zaradi.a mozna byto nejezdilo jen 180,ale daleko vic.jdu se podivat naten pocitac a senzory.....


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: automat jede ale pomalu
PříspěvekNapsal: 24 březen 2008 21:21 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Nejsem si jistý, zda nezaměňuješ příčinu s následkem. Ty solenoidy totiž můžeš "na sucho" vyzkoušet pouze tak, že po zařazení "D" musí ŘJ automatu dát "za jedna", při aktivaci zimního programu tlačítkem vedle voliče pak "za dvě". Zbytek řazení totiž u automatů bez "fuzzy-logic" (a tohle je určitě ten případ) závisí už jen na otáčkách motoru, resp. na tlaku v primární větvi HDM automatu (je přímo závislý na otáčkách vstupního hřídele převodovky), a na poloze pedálu plynu, resp. na podtlaku v sacím potrubí motoru (mnou již dříve zmiňovaná hadička spojující sání motoru s ovládáním tlakového ventilu v převodovce a/nebo je to propojené elektronicky). A ten tlak samozřejmě ovlivňuje i viskozita ATF, proto tam musí extrémně řídký ATF SP2/3, ale to jsem již také psal.

Teď mne napadlo: Nemáš problém se snímačem podtlaku na sacím potrubí motoru, když už tam není hadička podtlaku tzv. napřímo mezi sáním motoru a převodovkou?

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: automat jede ale pomalu
PříspěvekNapsal: 25 březen 2008 21:35 
Offline

Registrován: 15 březen 2008 16:20
Příspěvky: 33
Automobil: mitsubishi 3000 GTO
Typ motoru: 3.000 cc
Rok výroby: 91
ja se jeste nato podivam,jinak ja jsem to skousel,kdyz jsem tam mel olej a bylo to celi zadelany.taky me napada zeto ma spatny informace od motoru.podivam se naten tlakovej ventyl,je mozny ze v tom je cela ta zahada.taky uz jeto skoro dvacet let stary,tak to clovek musi vse rozebrat a vicistit.myslim zeto zato stoji.....potom napisu jak to dopadlo. martin anglie


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: automat jede ale pomalu
PříspěvekNapsal: 02 duben 2008 23:18 
Offline

Registrován: 15 březen 2008 16:20
Příspěvky: 33
Automobil: mitsubishi 3000 GTO
Typ motoru: 3.000 cc
Rok výroby: 91
tak uz vim co tomu je na 100rocent.odesel mi pocitac na prevodovku.vyndal jsem ho a rozebral a zjistilm,zeje spaleny.tak musim sehnat jiny...tak uz to snad pojede :roll:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz