mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 28 březen 2024 14:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: přední ramena - čepy
PříspěvekNapsal: 26 září 2014 17:26 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Ano, čtu to. Jen nechápu tu narážku. Kromě obvyklé prasárny mechaniků tam nevidím nic, k čemu bych se měl vyjadřovat. K výměně celého ramena? Nikdy jsem na žádném z mých vozů od MMC nic takového měnit nepotřeboval, tedy mne to fakt ani trochu netrápí.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: přední ramena - čepy
PříspěvekNapsal: 26 září 2014 20:22 
Offline

Registrován: 02 září 2012 22:30
Příspěvky: 156
Automobil: 3000GT VR4
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1993
ako tak pozorujem, u 3000GT sa vacsinou menia capy po cca 120 000 milach ako aj v mojom pripade, no vymenit cele ramena by bolo idealne kedze aj silentbloky niesu ako zamlada a keby stali aj u nas 75 dolacov ako v USA nevahal by som ani minutu...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: přední ramena - čepy
PříspěvekNapsal: 26 září 2014 20:50 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
A přesně takhle to MMC myslela! :clap:

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: přední ramena - čepy
PříspěvekNapsal: 26 září 2014 22:45 
Offline

Registrován: 16 květen 2006 14:24
Příspěvky: 456
Mitsi píše:
A přesně takhle to MMC myslela! :clap:


heh, tak touto logikou, ked sa mi rozpadne po 150000km cast auta a nebudu sa dat kupit nahradne diely tak budem chvalit genialnost inzinierov -> ze ako len myslia na moje blaho, ked ma nutia kupit si rovno cele nove???? :shock:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: přední ramena - čepy
PříspěvekNapsal: 26 září 2014 23:00 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Použiji trefnější příměr: Ty budeš měnit stále dokola gumičku stěrače v ramínku, které už dávno přestalo plnit svou roli?

Jinak ta ramena se ještě dají sehnat, nebo už ne? Pokud ano, pak vůbec není co řešit.


P.S.: Osobně je mi milejší, když moje ramena vydrží bez jakékoli péče 300 tis. km (jako že už skoro tolik vydržela), než v nich měnit co několik desítek tis. km čepy a/nebo silentbloky.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: přední ramena - čepy
PříspěvekNapsal: 26 září 2014 23:10 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
Verdikt MMC: cep nelze koupit samostatne, jen cele rameno, nelze cep demontovat...
To prece neni pravda a my to vime. Fotky nahore nejsou fotomontaz :lol:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: přední ramena - čepy
PříspěvekNapsal: 26 září 2014 23:14 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
Mitsi píše:

P.S.: Osobně je mi milejší, když moje ramena vydrží bez jakékoli péče 300 tis. km (jako že už skoro tolik vydržela), než v nich měnit co několik desítek tis. km čepy a/nebo silentbloky.


To jako novy cep v novem ramenu je nejak speciální oproti novemu cepu koupenemu samostatne? :roll:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: přední ramena - čepy
PříspěvekNapsal: 26 září 2014 23:25 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
Mitsi píše:
Použiji trefnější příměr: Ty budeš měnit stále dokola gumičku stěrače v ramínku, které už dávno přestalo plnit svou roli?


Kdyz mi raminko steracu zdeformuje letici ptacek ( v pripade ramena velky kamen), tak mi vymena gumicky (cepu v ramenu) asi tezko pomuze, abych za deste stiral (jel rovne).

Gumička se meni porad dokola, dokonce preventivne, coz se o raminku urcite rict neda.
Tento primer mi nejak nesedi. Zkus jiný, treba trefne na tema čep a rameno...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: přední ramena - čepy
PříspěvekNapsal: 26 září 2014 23:30 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
spc píše:
enemdym píše:
Provizorni reseni - tech je mnogo. Ze na to soudruh v MMC neprisel a hned nam skrz manual radi vymenit kvuli cepu cele rameno. Holt business... Ale zase kamaradi za velkou louzi si cele rameno koupi s usmevem.


Ono nech ta zdanie neklame, aj v USA mas kopec `lakomych cechackov` co im zalezi na vyhodnej cene... :wink:
Maju tam na nich aj specialne pomenovanie `cheap ass` :lol:

Zaujimalo by ma, ci toto cita aj `mitsi`, ktory tak rad ospevoval `genialnost` sudruhov v MMC :mrgreen:

Reagoval jsem na tento příspěvek. Nevyjadřoval jsem se k tomu, zda čepy lze či nelze vyměnit samostatně. Pouze nevidím důvod měnit gumičky v opotřebovaných ramínkách, tedy plně chápu, proč MMC radí, co radí, tj. vyměnit rovnou celá ramena.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: přední ramena - čepy
PříspěvekNapsal: 26 září 2014 23:35 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
enemdym píše:
Gumička se meni porad dokola, dokonce preventivne, coz se o raminku urcite rict neda.
Tento primer mi nejak nesedi. Zkus jiný, treba trefne na tema čep a rameno...


Tak až budeš zase příště měnit (pořád dokola) gumičku stěrače, zamysli se nad tím, jaké funkce vlastně plní ono raménko. Třeba sám přijdeš na to, že opotřebení pohyblivých spojů jeho součástí nějak souvisí se správnou funkcí oné gumičky. No a u ramen prvků zavěšení kol je to podobné. :idea:

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: přední ramena - čepy
PříspěvekNapsal: 26 září 2014 23:38 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
Mitsi píše:
spc píše:
enemdym píše:
Provizorni reseni - tech je mnogo. Ze na to soudruh v MMC neprisel a hned nam skrz manual radi vymenit kvuli cepu cele rameno. Holt business... Ale zase kamaradi za velkou louzi si cele rameno koupi s usmevem.


Ono nech ta zdanie neklame, aj v USA mas kopec `lakomych cechackov` co im zalezi na vyhodnej cene... :wink:
Maju tam na nich aj specialne pomenovanie `cheap ass` :lol:

Zaujimalo by ma, ci toto cita aj `mitsi`, ktory tak rad ospevoval `genialnost` sudruhov v MMC :mrgreen:

Reagoval jsem na tento příspěvek. Nevyjadřoval jsem se k tomu, zda čepy lze či nelze vyměnit samostatně. Pouze nevidím důvod měnit gumičky v opotřebovaných ramínkách, tedy plně chápu, proč MMC radí, co radí, tj. vyměnit rovnou celá ramena.


Pojem opotrebovane rameno neznam. Opotřebovaný cep ci silentblok ano.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: přední ramena - čepy
PříspěvekNapsal: 26 září 2014 23:46 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
Mitsi píše:
Tak až budeš zase příště měnit (pořád dokola) gumičku stěrače, zamysli se nad tím, jaké funkce vlastně plní ono raménko. Třeba sám přijdeš na to, že opotřebení pohyblivých spojů jeho součástí nějak souvisí se správnou funkcí oné gumičky. No a u ramen prvků zavěšení kol je to podobné. :idea:


Jojo, to vis ze jo :wink:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: přední ramena - čepy
PříspěvekNapsal: 26 září 2014 23:56 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
enemdym píše:
Pojem opotrebovane rameno neznam. Opotřebovaný cep ci silentblok ano.

No a co je na rameni? Čep/čepy a silentblok/silentbloky. Opotřebované rameno je tedy rameno s opotřebovanými čepy a/nebo silentloky. Opotřebení jednoho přitom prohlubuje/urychluje opotřebení toho druhého, proto je vhodné to vyměnit současně - tj. celé rameno. Ještě něco nejasného?

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: přední ramena - čepy
PříspěvekNapsal: 27 září 2014 00:04 
Offline

Registrován: 16 květen 2006 14:24
Příspěvky: 456
Ajeeeeeeee, s `nostalgickou slzou v oku` som si zaspominal na `stare dobre casy`, ked sme boli vsetci mladsi, trava zelensia a rozsiahle flamewars `mitsi VS zbytok sveta` boli kazdodenna realita.... :lol:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: přední ramena - čepy
PříspěvekNapsal: 27 září 2014 00:21 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Já si - na rozdíl od některých zde - nemyslím, že u MMC pracovali jen samí blbci či neumětelové, případně marketingoví zlatokopové. Ony ty jejich vozy totiž musely fungovat a být opravitelné i v těch nejdrsnějších a nejprimitivnějších podmínkách někde v africké buši. Zajeďte se podívat někam do Afriky (doporučuji např. Zambii či Zimbabwe), ona doporučení MMC vám pak budou srozumitelnější.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz