mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 27 duben 2024 07:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Co za olej do manuální převodovky.
PříspěvekNapsal: 11 srpen 2005 14:41 
Nemám tušení co tam mám nalejt, a to samé do transferáu.


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 srpen 2005 16:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 14 červen 2005 22:57
Příspěvky: 214
CASTROL SMX, TAF-X
plněsyntetické oleje SAE 75W-90 API GL-4 prevodovka

treba tenhle :D


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 srpen 2005 10:31 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Na svém současném Mitsubishi SW 2,4 GDI z r. 2000 jsem se po výměně oleje v mech. převodovce po 75 tis. km strefil do použitelného oleje až na 7. (slový sedmý!) pokus: ten Castrol SMX mi tam ve značkovém servisu nalili jako první a přestalo to řadit za studena, hlavně dvojku. Výsledek mého zkoumání: prvonáplň do převodovek franc. vozů skupiny PSA od Valvoline, typ HP PC GL-5 75W-80.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 srpen 2005 12:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 14 červen 2005 22:57
Příspěvky: 214
Mitsi píše:
Na svém současném Mitsubishi SW 2,4 GDI z r. 2000 jsem se po výměně oleje v mech. převodovce po 75 tis. km strefil do použitelného oleje až na 7. (slový sedmý!) pokus: ten Castrol SMX mi tam ve značkovém servisu nalili jako první a přestalo to řadit za studena, hlavně dvojku. Výsledek mého zkoumání: prvonáplň do převodovek franc. vozů skupiny PSA od Valvoline, typ HP PC GL-5 75W-80.


ja jen napsal co doporucuje mitsubishi do svych vozu 3000 GT a co tam davame my :(
Jinak s problemy s 3000 GT se prosim obracejte primo na Mitsiho, ma to auto v maliku :D :D :D
nerad bych aby po moji odpovedi nekomu prestala fungovat dvojka :D :D :D


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 srpen 2005 13:18 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
To Placenta: Jestliže MMC předepisuje do 3000GT převodový olej API GL-4 75W-90 (přesněji 75W-85 až 90, jenže 75W-85 se v Evropě prostě nesežene), jak to ostatně vyplývá z Tvého popisu, pak se jedná o předpis, na němž MMC min. od počátku 90. let nic neměnila (snad s výjimkou verzí 4x4, kam ovšem správně patří GL-4 až GL-5 HYPOIDNÍ!!! - což by měl být případ 3000GT 4WD 4WS, nebo snad ne...?), pak nevidím důvod, proč by moje dobře míněná a draze zaplacená rada neměla být někomu k užitku. Ostatně ty převodovky jsou v zásadě pořád stejné konstrukce a mají v zásadě pořád stejný problém: nejlépe řadí na originální olej, který se jako originální ND prostě nedodává!

Kromě toho sama MMC NIKDE nepředepisuje používat výhradně syntetické převodové oleje (ani všechny GL-5 nejsou syntetické).

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 15 srpen 2005 13:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 14 červen 2005 22:57
Příspěvky: 214
Mitsi píše:
To Placenta: Jestliže MMC předepisuje do 3000GT převodový olej API GL-4 75W-90 (přesněji 75W-85 až 90, jenže 75W-85 se v Evropě prostě nesežene), jak to ostatně vyplývá z Tvého popisu, pak se jedná o předpis, na němž MMC min. od počátku 90. let nic neměnila (snad s výjimkou verzí 4x4, kam ovšem správně patří GL-4 až GL-5 HYPOIDNÍ!!! - což by měl být případ 3000GT 4WD 4WS, nebo snad ne...?), pak nevidím důvod, proč by moje dobře míněná a draze zaplacená rada neměla být někomu k užitku. Ostatně ty převodovky jsou v zásadě pořád stejné konstrukce a mají v zásadě pořád stejný problém: nejlépe řadí na originální olej, který se jako originální ND prostě nedodává!

Kromě toho sama MMC NIKDE nepředepisuje používat výhradně syntetické převodové oleje (ani všechny GL-5 nejsou syntetické).


rozhodl jsem se skocit pod vlak, nehledejte me prosim :D :shock: :D


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz