mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 09 květen 2024 18:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Svítí CHECK ENGINE
PříspěvekNapsal: 18 srpen 2009 10:04 
Offline

Registrován: 12 březen 2008 15:13
Příspěvky: 81
Bydliště: Praha
Automobil: Mitsubishi GT 3000
Typ motoru: atmosfera
Rok výroby: 1997
Ahoy panove.

V sobotu jsem jel do jiznich cech. vse v pohode. po zastaveni se u zamku Kratochvile jsme chteli jet na Hlubokou. A po strceni klicku do zamku uz nezhasla kontrolka Check Engine. Auto se nicmene chova normalne, nic zvlastniho nepozoruju. Doma jsem odpojil baterku (-) a nechal to stat a proslapl brzdu, aby se vybila chyba v jednotce. Po natoceni motoru se to opet chova normalne, kontrolka zhasne. Kdyz to chcipnu a natocim znovu, opet to nezhasne a sviti to furt. Jsem z toho blazen. Poradte pls. Do ofiko servisu na diagnostiku s tim jit nechci, je to drahy. Nemuzete mi nekdo pomoci? jsem z Revnic, dojedu i do Praglu a okoli. Bubly.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svítí CHECK ENGINE
PříspěvekNapsal: 18 srpen 2009 10:59 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
Ahoj. Check engine se rozsviti v momente (a chyba zustane ulozena v ECU), kdyz nastane nejaka zavada. Kdyz odpojis baterku, smazes ulozeny chybovy kod a check engine se po nastartovani chova normalne do okamziku, kdy se chyba opet projevi, napr. v mem pripade jsem mel vadne detonacni cidlo (po nastartovani a jizde ECU poznala vadne cidlo, rozsvitil se check engine, po vypnuti motoru a opetovnem nastartovani check engine problikl pri startu tak jak normalne a dale uz nesvitil - rozsvitil se opet jak ECU potrebovala informaci z detonacniho cidla a tuto informaci nedostala, protoze cidlo nefungovalo spravne. Nicmene, pokud neodpojis baterii, chybovy kod je stale ulozeny v ECU a motor bezi v nouzovem rezimu - neni s tim nutne spojeno stale sviteni check engine).

Abys zjistil, proc se ti check rozsvitil, nepotrebujes hned jet do servisu, ale muzes si chybovy kod zjistit sam doma pomoci voltmetru. Navodu tu na foru je dost, ale i tak ti poslu odkazy jak na to, at to nemusis hledat
http://stealth316.com/2-diagconn.htm
http://stealth316.com/2-diagcodes91-93.htm

Je tam i tabulka chybovych kodu, abys mohl identifikovat pricinu problemu.

Kdybys potreboval vice info, tak se ozvi.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svítí CHECK ENGINE
PříspěvekNapsal: 18 srpen 2009 11:21 
Offline

Registrován: 12 březen 2008 15:13
Příspěvky: 81
Bydliště: Praha
Automobil: Mitsubishi GT 3000
Typ motoru: atmosfera
Rok výroby: 1997
dekuju moc, zkusim to podle tech navodu udelat. nezda se mi, ze by auto jelo nejak jinak, nez obvykle. da se rict, ze to nema zadny vliv na jizdni vlastnosti.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svítí CHECK ENGINE
PříspěvekNapsal: 18 srpen 2009 12:43 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
Bubly :!: , podle udaju, co mas pod nickem, mas rocnik 1997 - je tak? Pak nebudes mit OBD I, ale novejsi OBD II konektor. To znamena problem :???: , nevzil sem se dostatecne do tve situace a novejsiho rocniku vyroby, u techto rocniku se uz nejspis nedokaze vycist chybovy kod pouze voltmetrem jak v mem pripade (starsi rocnik, tj. obecne 1991-1993).

Nejspis budes opravdu potrebovat specialni program na cteni chybovych kodu (diagnostiku) a nejsem si take jist, jestli chybove kody smazes z ECU pouhym odpojenim baterie :think:

Chlapi, mate nekdo zkusenost s diagnostikou pro pripad OBD II :?:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svítí CHECK ENGINE
PříspěvekNapsal: 18 srpen 2009 16:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 26 květen 2006 15:30
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha
Automobil: Legnum VR-4
Typ motoru: 6A13TT
Rok výroby: 1998
mělo by pro vyblikání chyby stačit propojit pin 1 a 4 v konektoru pro diagnostiku a chybu ti vybliká kontrolka check engine.

_________________
Legnum VR-4 TypeS
Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svítí CHECK ENGINE
PříspěvekNapsal: 18 srpen 2009 22:09 
Offline

Registrován: 13 červen 2009 19:29
Příspěvky: 539
Automobil: Dodge Stealth ES
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1991
Co znamena ten ochrany mode motoru po rozsviceni check engine? Mam motor nejaky nizsi vykon nebo tak neco? Taky se mi to totiz nedavndo rozsvitilo za jizdy a pak prestalo.Od predchoziho majitele jsem se dozvedel ,ze to nic neni.Ze je to jenom vadne cidlo/odpor na jednom ze vstrikovacu a ,ze to nemusim resit.Schvalne jsem ted radeji odpojil a zapojil baterku :)


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svítí CHECK ENGINE
PříspěvekNapsal: 19 srpen 2009 08:35 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
Za nouzovy rezim spis povazuju to, ze cidlo / dil nefunguje spravne a tim dostava ECU nespravne / zadne informace a "nejak" se s tim musi vyporadat. O tomto stavu te varuje rozsvicenim check engine (setkal sem se ale i s pripadem, ze nekdo zamerne vytahl zarovku pro check engine, aby to neodradilo budouciho kupce nebo nelogicky, aby ho to nerusilo a nedelalo mu to starosti... nechapu :roll: ).

Moje rada je, pokud sviti check engine, pokusit se vyzjistit pricinu co nejdrive (diagnostika doma; pokud se ta nezadari, tak zkusit pozadat nekoho tady z fora, aby ti s tim pomohl - a nejen ze sekce 3000GT). Zalezi na domluve (nechci dohazovat, to si kazdy musi zaridit sam, ale me osobne v minulosti pomohl Drak po domluve a osobnim setkani). Ja mam zkusenosti pouze s OBDI (1991-93)


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svítí CHECK ENGINE
PříspěvekNapsal: 20 srpen 2009 07:46 
Offline

Registrován: 12 březen 2008 15:13
Příspěvky: 81
Bydliště: Praha
Automobil: Mitsubishi GT 3000
Typ motoru: atmosfera
Rok výroby: 1997
tak to je v pytli, pac mi to neslo udelat.... presne jak rikas, muj rocnik je na tom jinak, nez starsi gtcka. Asi to poslu na tu diagnostiku, rozciluje me to, jak to tam sviti. Zatim auto jezdi normalne, ale kdovi jak dlouho, nechci mu ublizovat :) Kdyby jste nekdo byl pobliz a chtel se se mnou setkat, budu rad.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svítí CHECK ENGINE
PříspěvekNapsal: 23 srpen 2009 14:06 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Pokud už svítí kontrolka "Check engine", jde o závažnou chybu v systému přípravy směsi, která ohrožuje kat. Proto by se věc měla řešit okamžitě. Některé vozy jsou dokonce vybaveny omezením dojezdu poté, co se tato kontrolka rozsvítí.

P.S.: ŘJ jednotka motoru se může dlouhodobě pohybovat v nouzovém režimu, aniž by rozsvítila kontrolku. Proto si uživatel nemusí všimnout žádné změny v chování motoru po jejím rozsvícení.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svítí CHECK ENGINE
PříspěvekNapsal: 23 srpen 2009 15:08 
Offline

Registrován: 12 březen 2008 15:13
Příspěvky: 81
Bydliště: Praha
Automobil: Mitsubishi GT 3000
Typ motoru: atmosfera
Rok výroby: 1997
Dekuju za vase nazory, dam vedet, az se to vyresi.... mam ted pocit, ze auto se nejak hur vytaci do otacek, ze driv podrazuje (automat), ze ma kapku jiny zvuk, ale mozna si to jen namlouvam a snazim se videt chybu tam, kde neni.... uvidime. Kdyby byly vstriky v haji nebo jen cidlo, jak by se to chovalo? A jak financne narocna je oprava?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svítí CHECK ENGINE
PříspěvekNapsal: 23 srpen 2009 23:05 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Mozna jsem to az prilis zjednodusil: presneji jde o to, ze motor "nevyrabi" vyfukove plyny takovych parametru, ktere jsou zapotrebi pro spravnou funkci katalyzatoru. A k tomu staci, aby treba spatne palila jedna svicka...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svítí CHECK ENGINE
PříspěvekNapsal: 24 srpen 2009 21:32 
Offline

Registrován: 14 červenec 2009 20:39
Příspěvky: 62
Automobil: stealth
Typ motoru: twin
Rok výroby: 1992
Zkus mrknout na řj na kondíky,máš-li je tam..Bylo mi řečeno,že když vytíkaj a leptají desku,tak se může zbláznit cokoliv..Jinak diag. ti může udělat mechoš v HK..


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svítí CHECK ENGINE
PříspěvekNapsal: 25 srpen 2009 12:40 
Offline

Registrován: 12 březen 2008 15:13
Příspěvky: 81
Bydliště: Praha
Automobil: Mitsubishi GT 3000
Typ motoru: atmosfera
Rok výroby: 1997
Hradec je trosku z ruky, ale pokud se nedoberu pozitivniho vysledku tu v okoli, zkusim i tuto moznost.... Dik.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svítí CHECK ENGINE
PříspěvekNapsal: 25 srpen 2009 20:09 
Offline

Registrován: 14 červenec 2009 20:39
Příspěvky: 62
Automobil: stealth
Typ motoru: twin
Rok výroby: 1992
602 426823- mechos v Praze,co mi pomoh resit RJ a hlavne taky vlastni stealtha:)


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Svítí CHECK ENGINE
PříspěvekNapsal: 27 srpen 2009 10:16 
Offline

Registrován: 12 březen 2008 15:13
Příspěvky: 81
Bydliště: Praha
Automobil: Mitsubishi GT 3000
Typ motoru: atmosfera
Rok výroby: 1997
Dik :)))


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 70 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz