mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 28 březen 2024 21:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Space Wagon
PříspěvekNapsal: 13 červen 2010 17:39 
Offline

Registrován: 13 červen 2010 12:14
Příspěvky: 27
Ahoj, jsem nový návštěvník stránek a moc se mi líbí. Mám spoustu otázek, protože mám doma "spoustu" Mitsubishi a jsme jejich fanda. Ale po pořádku. Měli jsme 8 let Mitsubishi Space Wagon, r.v. 1993, najeto 270 000 km, loni jsme ho prodali a koupili Space Gear. Je to jiná kategorie, to jsme nedomyslel, ale pro mou početnou rodinu to bylo dobré řešení. Uvažuji ale znovu o koupi Space Wagonu. Nechci do toho ale moc investovat. Chci se poradit: vzít starší model, ten co jsme měli, který se vyráběl do 1998(?), nebo novější hranatější model? Grandis je zatím cenově nedostupný. Je ten novější model japonský nebo je to jako s Carismou, montovanou v Evropě? U nás jich moc není, tak uvažuji o dovozu z Německa. Z toho, co jsem četl na těchto strankách, tak nejlepší by byl asi ten dvolitrový motor, ten se dodával ale až od roku 2002 a ceny aut jsou tudíž vyšší.


Přílohy:
P9230087.JPG
P9230087.JPG [ 589.45 KiB | Zobrazeno 19874 krát ]

_________________
Mitsubishi Lancer 1,8 r.v. 2008
Mitsubishi Space Gear GLX 2,0l r.v. 2000
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Space Wagon
PříspěvekNapsal: 13 červen 2010 22:11 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Space Wagon N50 je originál japonský. S motorem 2.0 se v Evropě prodával snad jen v Německu, jinak vždy s motorem 2,4 GDI. Motorizaci 2,0 osobně považuji na tak velký vůz za neadekvátně slabou, motory GDI jsou pro změnu receptem na problémy. N50 je zhruba o 200 kg těžší, než Tebou zmiňovaný SW, Grandis už dokonce o 500 kg, což se samozřejmě musí někde projevit: jestliže ten původní byl i s pouhým dvoulitrem doslova "sportovním náčiním" schopným napráskat kdejakému rádoby GTI, pak Grandis je tak akorát na plavný pohyb krajinou, pokud možno po dálnici. N50 je z nich nejprostornější a nejpraktičtější: 7 dospělých pasažérů se v něm převeze velmi pohodlně na dlouhé vzdálenosti, zatímco v původním SW i v následovníku jménem Grandis jsou sedadla ve třetí řadě spíše pro děti.

P.S.: Měl jsem SW 2,0 z r. 1995, mám SW 2,4 GDI z r. 2000, Grandise jsem si po vyzkoušení už nekoupil...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Space Wagon
PříspěvekNapsal: 14 červen 2010 08:52 
Offline

Registrován: 13 červen 2010 12:14
Příspěvky: 27
Díky za informace. Jsem rád že SW je Japonec. Nicméně nevím, jak dál. Pokud bych se rozhlížel po starší verzi, tak to bude do roku 1998 a musel bych mít štěstí a dobře koupit, aby byla v nějakém stavu a trochu mi ještě sloužila, bez velkých oprav. Novější verze mne láká, ale po tom co čtu o motorech GDI... nevím nevím. Jak by ses rozhod Ty, mohu-li se ptát? Jak vidíš ve výčtu aut, mám jich doma dost. Galant je Galant. To je bez diskuse. Carisma je pro manželku a dospělé děti, Gear pro rodinu, když nás jede více. SW by bylo vhodné na převážení věcí a taky trochu nostalgika a navíc bych ho mohl využít služebně, na převoz věcí a v oddíle na různé závody. Takže zásadní otázka zní: hledat starého do roku 1998 v dobrém stavu nebo jít do novějšího? Čemu bys dal přednost? Hledat v Německu? ( škoda, že jsem prodal toho svého, za 30...., jezdí dál už rok a třičtvrtě a měnili tam jen chladič za 2, protože prorezl...., byl to absolutní držák, nikdy mě nenechal ve štychu, v zimě startoval, na dálnici pohoda.... prostě nostalgie :smile: )


Přílohy:
Poznámka: něco takového?
WAGON4.jpg
WAGON4.jpg [ 22.38 KiB | Zobrazeno 19880 krát ]

_________________
Mitsubishi Lancer 1,8 r.v. 2008
Mitsubishi Space Gear GLX 2,0l r.v. 2000
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Space Wagon
PříspěvekNapsal: 14 červen 2010 09:15 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Zásadní problém je v tom, že my, skalní přiznivci Mitsubishi, zanedlouho - jak nás budou ty starší "držáky" opouštět sešlostí věkem - nebudeme už mít čím jezdit. Krásně je to vidět právě na tom Galantu 2,5 V624: Znáš auto ze současné produkce, které by se mu alespoň trochu dokázalo vyrovnat? Já ne!

A pokud jde o Tvou otázku, asi bych volil už N50 s GDI, ale po faceliftu, tj. z menším deklarovaným výkonem, plastovým sacím traktem a hlavně variabilním časováním sacích ventilů. Kdybych měl možnost si daný konkrétní kus vyzkoušet, troufl bych si odhadnout, jaká je jeho perspektiva. Ale přes net Ti neporadím.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Space Wagon
PříspěvekNapsal: 14 červen 2010 16:16 
Offline

Registrován: 13 červen 2010 12:14
Příspěvky: 27
Díky za informace. Jak se díváš na nákup v Německu? Četl jsem, že jsi tam dlou pobýval. Je tam "větší" šance auto "lépe" koupit? (cena, stav silnic, přetáčení tachometrů a pod.) Je to bezpečnější přímo v autorizovaném Mitsubishi nebo větším bazaru? Než na inzerát?

_________________
Mitsubishi Lancer 1,8 r.v. 2008
Mitsubishi Space Gear GLX 2,0l r.v. 2000


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Space Wagon
PříspěvekNapsal: 14 červen 2010 19:28 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
V SRN ne, takže praktické zkušenosti odtamtud mám nulové. Osobně bych doporučil nákup v Rakousku na soukromý inzerát. Nejlepší stav obecně však vykazují ojetiny ze severu Itálie - tím nemyslím přímo Alpy, ale spíše Padovskou nížinu. Ovšem tam si bez znalosti italštiny ani neškrtneš. Jinak trh s ojetinami v německy hovořících zemích ovládají Turci a ně z pozice řadového zákazníka prostě nemáš... :evil:

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Space Wagon
PříspěvekNapsal: 15 červen 2010 08:32 
Offline

Registrován: 13 červen 2010 12:14
Příspěvky: 27
Když to tak čtu, tak je vůbec šance koupit dobře auto? Člověk aby "na každém kroku" byl obezřetný a na pozoru. Projíždím inzeráty u nás i v Německu mobile.de, autoscount24, gebrauchte.com.mitsubishi a pod (tam mám možnost celkem solidního dovozce, dovezl mi toho Geara a tam mne nenatáhl, stav odpovídal popisu a ceně....). Nabídka je velká, ale stav podle fotek a popisu absolutně nejde popsat. U nás v republice je těch SW dost málo. Jsem z opavska, a tam v Mistubishi prodali jen jednoho a ten s tím ještě jezdí. Tak fakt navím, jak takové auto koupit. Toho Galanta mám přes Mitsubishi Opava, kde ho servisovali a v PC mají celou historii a znám majitele, dělá tam celý rod Horáků (děda, syn je ředitel a obchodník a dva vnuci kluci v servise). Stejně tak Carismu, ženská brala nového Lancera a Carismu jim tam nechala, ať ji prodají. Tak nevím nevím... objíždět republiku a zkoušet... nebo to zadat nějakému dovozci.... oboji má své nevýhody a výhody. Teď mne to ještě netlačí.Asi to nechám vývoji .... na prázdniny.


Přílohy:
Poznámka: to je ten dovezený
Gear.jpg
Gear.jpg [ 267.66 KiB | Zobrazeno 19875 krát ]
12042010262.jpg
12042010262.jpg [ 634.71 KiB | Zobrazeno 19877 krát ]
23042010276.jpg
23042010276.jpg [ 200.65 KiB | Zobrazeno 19875 krát ]

_________________
Mitsubishi Lancer 1,8 r.v. 2008
Mitsubishi Space Gear GLX 2,0l r.v. 2000
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Space Wagon
PříspěvekNapsal: 15 červen 2010 09:37 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Tady je každá rada drahá! Osobně znám jediný způsob, jak za relativně dobrých podmínek koupit dobrou ojetinu a přitom neprohloupit: od známého, ale samozřejmě jen když víš, jaký je řidič a jak se o auto staral.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Space Wagon
PříspěvekNapsal: 25 červenec 2010 20:44 
Offline

Registrován: 13 červen 2010 12:14
Příspěvky: 27
Tak jsem opět tu. Ve čtvtrtek jsem se byl podívat na SW, jediné poblíž domova, 2000, 110 KW, 227 tis km, nepřetočeno, vše měněno za original díly (ložiska, nová převodovka,...) pravidelné kontroly v Mitsubishi servis (90 tis. a pod), s GDI zatím bez problému, motor tichý jako hodinky, nic se neozývalo, neklepalo, první majitel, jeden řidič (manželka má své auto), před důchodem, pedant a puntičkář, garažované, každý rok čištěné ... zadní sedadla použil pro vnuky jen jednou!!, jinak je má neustále složené, má to ale tažné a majitel s tím občas tahal obytný přívěs nebo jachtu (kvůli tomu asi měnil tu převodovku?!). Vím že se opakuji a doporučoval jsi mi 108KW.... ale co na to říkáš. K odběru na podzim, nebo dle dohody. V jaké cenové relaci se to pohybuje teď? Na co se ještě při zkušební jízdě zaměřit a pod. (pokud už je to někde popsané, tak mě prosím naveď). Využít příležitost nebo hledat dále ( tu 108 Kw a pod) a čekat, hledat v tom Rakousku Německu... Je těch 227 tis km hodně? Díky moc za každou radu.


Přílohy:
22072010405.jpg
22072010405.jpg [ 1.06 MiB | Zobrazeno 19876 krát ]
22072010401.jpg
22072010401.jpg [ 844.95 KiB | Zobrazeno 19872 krát ]
22072010400.jpg
22072010400.jpg [ 1.21 MiB | Zobrazeno 19878 krát ]

_________________
Mitsubishi Lancer 1,8 r.v. 2008
Mitsubishi Space Gear GLX 2,0l r.v. 2000
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Space Wagon
PříspěvekNapsal: 25 červenec 2010 21:02 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Pokud je jinak ten motor OK, pak by těch 227k zase až tak nevadilo. Co mne však překvapuje, to je výměna převodovky...

Kromě běžných věcí se zaměř na plynulost záběru spojky, kopání předních brzdových kotoučů do volantu při jemném přibrzďování, účinnost ruční brzdy, "křivost" a rozměrové parametry + LI těch neoriginálních hliníkáčů, stav zadních tlumičů a také plynových zpěr pátých dveří, vůle ve stěračové skupině + korozi: kolem lemů vršku hrnce pravého McPhersonu, na horizontálním spojení plechů v levém zadním podběhu zhruba v úrovni patky pneu na ráfku a rovněž na vrcholu černě lakovaných "špicí" rámečků dveřních okének.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Naposledy upravil Mitsi dne 27 červenec 2010 21:33, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Space Wagon
PříspěvekNapsal: 25 červenec 2010 21:13 
Offline

Registrován: 13 červen 2010 12:14
Příspěvky: 27
K té převodovce nevím.... říkal, že začalo hučet jedno ložisko, až to bylo nějaké uvnitř, které se nedalo vyměnit jednotlivě, tak vyměnili celou tu "sadu ložisek" (omlouvám se za neodborné termíny, ale snad víš co dělali). Ještě jsem se ptal na (zhruba) cenu, pokud si troufneš odhadnout. A jak vidíš hledání novějšího modelu s 108kW? Jinak řečeno, vzít toto, když to bude dobré, nebo je ten novější model o tolik lepší, že se vyplatí hledat a čekat.

_________________
Mitsubishi Lancer 1,8 r.v. 2008
Mitsubishi Space Gear GLX 2,0l r.v. 2000


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Space Wagon
PříspěvekNapsal: 25 červenec 2010 21:30 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
O českých cenách přehled nemám, hledání tohoto vozu je v každém případě dosti těžké. Bez vlastního svezení ti k tomu stejně takhle na dálku, přes net, více neřeknu.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Space Wagon
PříspěvekNapsal: 31 červenec 2010 09:36 
Offline

Registrován: 13 červen 2010 12:14
Příspěvky: 27
Tak jde "do tuhého". Kontaktoval jsem dovozce německých aut. Příští týden se po něčem porozhlédne. Mám ještě otázku, o té nebyla řeč: a to 4x4. Ta nabídka o které jesm psal je 4x4. Projevuje se to nějak na jízdě? Větší spotřeba? Dražší údržba? Nikdy jsem 4x4 neměl. Jak se projevuje tahání přívěsu? Je to auto více "ojeté"? Majitel s tím jezdil do Chorvatska i s obytným přívěsem.

Jinak vzhledemk tomu, že těch aut není tolik, tak jsem zadal dovozci, ať se zaměří hlavně na stav vozu. Pokud bych si vybíral (motor, 4x4, počet sedadel, barvu a pod) tak nevím, jestli bychom něco našli. Ptal jsem se i kamarádů v Mitsubishi a ti kladli důraz taky na stav, na pravidelný servis, údržbu (zda byly dělané rozvody,.... a pod). Pokud by to bylo v nedobrém stavu, tak bych musel dost investovat (mimo cenu vozu a dovozu).

Díky za radu.

_________________
Mitsubishi Lancer 1,8 r.v. 2008
Mitsubishi Space Gear GLX 2,0l r.v. 2000


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Space Wagon
PříspěvekNapsal: 31 červenec 2010 13:41 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
tomasblesk píše:
a ti kladli důraz taky na stav, na pravidelný servis, údržbu (zda byly dělané rozvody,.... a pod). Pokud by to bylo v nedobrém stavu, tak bych musel dost investovat (mimo cenu vozu a dovozu).

Díky za radu.


Ze shora citovaného hlediska je můj vůz už hódně dlouho zcela neudržovaný, neboť v servisní knížce nemám nic zapsáno. Anebo si zajdu za známým v servisu Mitsubishi a nechám si ji kompletně vyplnit. Čemu dáš přednost, resp. co Ti to o mém voze vlastně řeklo?

Kardinální otázkou je, jak dovozce u takhle specifického vozu vůbec pozná, zda je či není v dobrém stavu :?:

Jinak se SW 4x4 jsem jel jenom párkrát a nějak mne to neoslovilo: v tom smyslu, že překonání potíží s trakcí mi nestojí za to, abych s sebou po celý rok vláčel systém pohonu 4x4, který mi ubírá na dynamice a zvyšuje spotřebu + mírně i hlukovou kulisu. Ovšem kdybych měl tahat obytný přívěs, s výběrem bych neváhal!

Pozor na to, že verze 110 kW, tj. před faceliftem, nemá tempomat, a to ani v kombinaci s automatem!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Space Wagon
PříspěvekNapsal: 02 srpen 2010 20:23 
Offline

Registrován: 13 červen 2010 12:14
Příspěvky: 27
Tak jsem kontaktoval toho člověka a chce za to 170 tis :lol: absolutně mimo realitu. Teď ale není svolný smlouvání, dost mne to vykolejilo a vedlo k jiné úvaze. Zda si nemám nakonec pořídit Galanta V6. Auto má sloužit služebním účelům a v 90% stejně pojedu sám. SW byl můj sen, ale pokud bych měl být upřímný, tak těch 7 až tak moc sedadel nepotřebuji a přívěs netahám. Poradíš mi: Galant V6 vs. SW? Co má větší výdrž a životnost, údržba. Díky moc

_________________
Mitsubishi Lancer 1,8 r.v. 2008
Mitsubishi Space Gear GLX 2,0l r.v. 2000


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz