mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 28 březen 2024 15:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Space Wagon 2,4 GDi 4x4
PříspěvekNapsal: 22 únor 2008 16:22 
Dobrý den. Zalíbilo se toto autíčko a taky bych si je chtěl pořídit. Dočetl jsem se o nich poměrně dost, ale jedno ještě pořád nevím. Jsou to rozměry vozu r.v.94. Mohl by jste mi je prosím někdo poslat na e-mail, nebo napsat do fóra? Předem děkuji. martin_novacek@email.cz


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Space Wagon 2,4 GDi 4x4
PříspěvekNapsal: 22 únor 2008 19:03 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Rozměry se Ti pokusím zjistit (vlastnil jsem ho), ale věz, že Space Wagon z r. 1994 je úplně jiné auto, než 2,4 GDI.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Space Wagon 2,4 GDi 4x4
PříspěvekNapsal: 22 únor 2008 20:12 
Ano samozřejmě to já vím. Ale nejsou finance na novější :cry: . Já bych chtěl koupit spolehlivé a prostorné MPV tak do 60.000 Kč. Myslíš, že by to byla dobrá volba?


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Space Wagon 2,4 GDi 4x4
PříspěvekNapsal: 22 únor 2008 23:51 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Určitě! Mohu vřele doporučit.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Space Wagon 2,4 GDi 4x4
PříspěvekNapsal: 23 únor 2008 17:44 
Rád slyším slova chvály na wagonka. Mohl bych poprosit ještě o objemy kufru a přibližnou spotřebu 2.0 benzin?


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Space Wagon 2,4 GDi 4x4
PříspěvekNapsal: 24 únor 2008 12:34 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Bohužel Ti ty údaje budu moci sdělit až po 5. dubnu, kdy se snad dostanu k původnímu prospektu. Kolik bere 4x4 nevím, ale s verzí 4x2 jsem jezdil v průměru za 8 - 14,5 BA95, čisté město znamenalo 9 - 9,5. Jediný problém jsem měl já i moje manželka (která ho pak zrušila) s tím, že tohle auto nebylo spokojené, pokud zrovna nejelo 190 km/h... (jezdit v rámci limitů bylo naprostým utrpením!) :wink:

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Space Wagon 2,4 GDi 4x4
PříspěvekNapsal: 12 duben 2008 23:02 
Ahoj. Take vazne uvazuji o koupi SW 2,4GDi 4x4. O spravnosti me volby jsem byl pevne presvedceny do okamziku navstevy tohoto fora. Tolik kontoverznich nazoru na tyhle motory me uplne vydesilo. Navic se v tom uz nedokazi zorientovat. Muze mi nekdo dat konecnou a hlavne strucnou odpoved, jestli tyto motory jsou zmetky, nebo jsou to drzaci. Vase spekulace a samodomo opravy me vcelku nezajimaji. Mel nekdo s timto motorem ZASADNI problem ? Nechal ho nekdy ve stychu ? Ja chci 2,5litrovej benzin z jednoho prosteho duvodu, a to, ze me takovej motor prezije ! Nechci se mi proste verit, ze by japonskej motor 2,5l objemu mel nejake fatalne zhoubne vlastnosti a nevydrzel bez generalky nebo vetsiho servisniho zasahu vice jak 300tis.k !! Diky.


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Space Wagon 2,4 GDi 4x4
PříspěvekNapsal: 13 duben 2008 10:58 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Je vidět, že jsi špatně četl: GDI motory nejsou "běžné japonské motory", ale něco naprosto specifického, v co se vkládaly velké naděje, ale nakonec se to ukázalo být slepou uličkou, a proto se také produkce GDI motorů v tichosti zastavila. Potřebuješ snad větší důkaz odlišnosti koncepce, která se neukázala být životaschopnou?

Ale k věci: Můj SW s motorem 2,4 GDI mne nikdy nenechal ve štychu. Ostatně to je ten úplný základ, který od jakéhokoli japonského vozu očekávám zcela automaticky (najezdil jsem s nimi bezmála 1 mil. km). Jenže ten můj měl výkonové parametry na úrovni dvoulitru (naměřeno 99,5 kW/191 Nm oproti deklarovaným 110 kW/225 Nm) a při mém stylu jízdy bral v průměru 13,2 l/100 km. Do jeho úprav a "oprav úprav" nasypala MMC v průběhu záruky přes 20 tis. EUR (počítáno přes "ceny pro zákazníka", v případě speciálních dílů počítany standardní - cenu těch speciálních nikdo neprozradí...), pravda netýkalo se to jen motoru, byť investice právě do něj byly ty hlavní. A nejednalo se o nic z kategorie samodomo: např. hlavu motoru (tedy postupně dva kusy), ostré vačky a laděný výfukový trakt dodalo sportovní oddělení MMC!

Dnes mám najeto 170 tis. km, žere mi to olej, přední brzdové kotouče (co 15 tis. km, to rovnání nebo výměna) a spotřeba benzínu rovněž není zanedbatelná. Ale když vyrazím ať už do hor či na dálnici a se sedmimístným "skoroautobusem" proškolím kdejakého tunera, hřeje mě pocit, že ty tři roky nervů, hádání se a vlastních investic (ano, také mne to stálo něco navíc, např. 6 x měření výkonu na stolici + 2 x 330 km, abych se na ní dostal, atd.) nebyly marné. A jelikož momentálně uvažuji o náhradě v podobě nového vozu, zatím jsem žádnou adekvátní neobjevil, poněvadž jsem prostě dostatečně zmlsaný - v marketingové mluvě "náročný zákazník s vyhraněnými požadavky"...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Space Wagon 2,4 GDi 4x4
PříspěvekNapsal: 13 duben 2008 16:26 
Dekuji za reakci. Strucne shrnuto, vse se vychytalo v ramci zaruky plus nejake nadstandartni dobrovolne upravy z tve kapsy. Ja jsem v situaci, kdy resim, zda svych 200tis penez mam utratit za SW z roku 2000 (naj.130tis.) nebo 2001 v automatu (naj.120 tis) a to bez jakekoliv garance. U japonce jsem ji tak nejak samozrejme ocekaval. Evropany jsem uz vyloucil (muze nekdo rict neco pozitivniho na Espace, Galaxy, RX4, nebo Zafiru ??), Verso je male a kdyz jsem uvidel SW mel jsem jasno! Mrknu na stranky, kde se chci ujistit ve spravnost me volby a ctu zde takove "horory". Tak fakt nevim. Trh je sice obrovsky, ale kdyz se zacnu hloubeji zajimat o konkretni model, nestacim se divit. SW splnuje vsechno co jsem jinde nenasel vcetne obecne neoblibeneho designu, ktery napr. me, zcela vyhovuje. Jedna se o vysoke riziko "poruch" u vsech motoru s GDI koncepci, nebo se tu bavime o "moznosti klepani" u nekterych motoru se spatnou olej naplni ?... Jak vysoce je pravdepodobne, ze 7 let stara ojetina bude fungovat dalsich 7 let naprosto v pohode ? (vim, to me asi nikdo nerekne..) Fakt jsem celkem nastvanej.. uz jsem se na neho tesil :-))


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Space Wagon 2,4 GDi 4x4
PříspěvekNapsal: 13 duben 2008 19:33 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Já jsem požadoval pouze to, abych měl reálně k dispozici výkonové parametry deklarované výrobcem. Z cca 1200 vozů, které Denzel v několika zemích za několik let prodal, jsme měli s nedostatkem výkonu problém pouze dva: tedy dva, kteří si na to stěžovali a "které MMC v rámci záruky řešila". Jel jsem ovšem s několika dalšími kusy a všechny trpěly stejným problémem, tedy danému objemu a deklarovaným parametrům motoru (vs. hmotnost vozu) zcela neodpovídajícímu "projevu".

Započítám-li i služební vozy, je SW mým už sedmým Mitsubishi. Bohužel musím konstatovat, že jsem s ním měl také nejvíce problémů a na otázku ohledně dlouhodobosti výdrže bych si v daném případě nevsadil ani zlámanou grešli - byť jsem pevně rozhodnut ho tzv. dojezdit, poněvadž žádnou adekvátní náhradu jsem zatím neobjevil. Zároveň musím přiznat, že jízda s ním je o něčem úplně jiném (v pozitivním slova smyslu), než s konkurenty z kategorie MPV, ale i ve srovnání s většinou ostatní masové produkce napříč všemi kategoriemi. A když zohledním, že mám vlastně naprostý unikát, tím spíše chci vyzkoušet, jak dlouho ještě vydrží...

P.S.: "Klepat" jsem zatím slyšel jen jeden SW, ale to s přihlédnutím ke zřídkavosti jejich výskytu v proudu kolem projíždějících vozů nemusí o ničem vypovídat.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Space Wagon 2,4 GDi 4x4
PříspěvekNapsal: 13 duben 2008 22:13 
Hele, ty nemas pro SW dobre slovo a soucasne jsi vlastne rad, ze ho mas. Na tvem miste: "kdyz jsem si to auto vybojoval tak ho dojezdim" to chapu, ale ja (po vsem co jsem zde cetl) vaham, jestli me tezce usetrene penize mam vrazit do neceho z ceho bych mohl byt nestastnej. U ojetiny pocitam s beznymi vydaji, ale rozhodne se nehodlam zabyvat zivotnosti motoru. Pro me jsou tyto zpravy velke zklamani. Skocim do evropske zafiry, se stejnym rizikem, za polovicni penize. Myslim, ze u MMC z tebe nemaji velkou radost. Prisli o dalsiho zakaznika.


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Space Wagon 2,4 GDi 4x4
PříspěvekNapsal: 13 duben 2008 22:31 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Ano, pochopil jsi to naprosto správně. Až na to, že u MMC tvrdí, že nevedou "černou listinu" nepohodlných zákazníků, jenže já jim to nevěřím...

A pokud jde o Zafiru: Proč se vydáváš zrovna do toho nejhoršího bahna, které automobilová produkce poskytuje? Když se mě zeptáš, jakou značku auta si máš pořídit, odpovím po pravdě, že nevím. Ale když se mě zeptáš, jakou značku určitě ne, bez jakéhokoli zaváhání ode mne uslyšíš: OPEL!!!

A tak si snad nakonec namísto kosmické lodi, byť její dlouhodobé provozování nemusí být problémů, raději pořídíš trakař, u něhož máš alespoň jistotu, že mu to jediné kolečko upadne, naštěstí však nikoli v kosmu, poněvadž tam trakaře obvykle nelétají?!

Chtěl jsi znát názor majitele SW, tak jsem Ti ho v celé nahotě poskytl. Tobě se se však otevřenost nelíbí, tak si zřejmě nic lepšího, než Zafiru, kterou jsem při předváděčce vrátil po ujetí pár km (a to jen proto, že dříve jsem neměl možnost to otočit) nezasloužíš.

P.S.: A jednu jsem donedávna servisoval - jsem rád, že se jí kolega konečně zbavil...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Space Wagon 2,4 GDi 4x4
PříspěvekNapsal: 14 duben 2008 08:23 
Offline

Registrován: 25 březen 2006 01:00
Příspěvky: 152
PetrZ píše:
Hele, ty nemas pro SW dobre slovo a soucasne jsi vlastne rad, ze ho mas. Na tvem miste: "kdyz jsem si to auto vybojoval tak ho dojezdim" to chapu, ale ja (po vsem co jsem zde cetl) vaham, jestli me tezce usetrene penize mam vrazit do neceho z ceho bych mohl byt nestastnej. U ojetiny pocitam s beznymi vydaji, ale rozhodne se nehodlam zabyvat zivotnosti motoru. Pro me jsou tyto zpravy velke zklamani. Skocim do evropske zafiry, se stejnym rizikem, za polovicni penize. Myslim, ze u MMC z tebe nemaji velkou radost. Prisli o dalsiho zakaznika.

Problem je v tom, ze to co ti sdelil Mitsi, ti o svem MPV nikdo nerekne. Vetsina ridicu o svem aute nevi ani ctvrtinu toho co Mitsi. A kdyz uz vi, ze jejich auto neni idealni, tak to nenapisou tak otevrene. Stejne nechapu, co te od SW odradilo, nikdo nepsal, ze ma problemy s zivotnosti motoru. No a co se tyce vykonu, nekde na foru byl odkaz na tusim svedskou zkusebnu s dynem - deklarovanych parametru nedosahovala dobre polovina aut vsech moznych i renomovanych automobilek.

Mozna abys pochopil, by sis mel precist dalsi prispevky od Mitsiho. On ti to sem sam napsal, je NAROCNY. Uz to, ze SW u nej "obstal", je dostatecna vizitka.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Space Wagon 2,4 GDi 4x4
PříspěvekNapsal: 14 duben 2008 13:07 
No ja myslim, ze jsem se dostal presne tam, kam jsem nechtel a tato diskuse skonci stejne neurcite a rozpacite jako pulka tohoto fora. Vsechny diskuse tu omylaji jak jsou GDI nachylne na palivo, oleje, ventily a soucasne jsou skoro vsichni radi, ze ten motor maji. Ja vzdycky tvrdil, ze prilisna pece je zhoubna, tzn. starejte se o auto tak jak mate a nevymyslejte. Kdyz zde na foru ctu, jak nekdo proplachuje motory, laboruje se tremi druhy oleju apod, tak jen kroutim nevericne hlavou. Muj dotaz zni: je koupe bezneho, serioveho SW 4x4 2,4GDI z roku 2000 dobrou volbou, nebo radeji nebrat a poohlidnout se po alternative?
Zatim jsem se dozvedel se spoustou omacky pouze to, ze je to kosmicka lod, se kterou mel majitel nejvice problemu ze vsech M a na dlouhodobou vydrz by nevsadil ani zlamanou gresli. Jsem ochotny prijmou uprimnou a otevrenou kritiku vlastniho vozu (dekuji za ni), ale proc letat od superlativ k zatraceni? Ptas se co me odrazuje od SW? - to, ze aby kosmicka lod spravne letala, musi se do ni vrazit dily za 20tis.euro a vymenit 2x hlavu... znamena to tedy, ze bezna seriova produkce je na urovni trakare ? Ja nemam prostredky na to, abych prubezne ozivoval srdce a vitalitu auta. Prijmu informaci, ze pripadne ojedinele neduhy motoru GDI lze lecit za prijatelne penize, ale nehodlam resit nejake nakladne generalky. Lze napr.u dovozu ze svycarska predpokladat, ze motor je vzhledem k pouzivanemu palivu v CH v poradku a neni se tak treba pri vetsi pozornosti vyberu paliva a oleje neceho obavat? O CZ MMC autor. servisech jsem nic pekneho necetl, ale lze SW ze svycarska, se servisni knizkou povazovat za bezproblemovou ojetinu? Chci vedet, jestli je mira rizika poruch a zavad srovnatelna s konkurenci, nebo je spise ve prospech SW, a nebo se jedna o specifickou potvoru s vyjimecnymi riziky. :-)) Diky!


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Space Wagon 2,4 GDi 4x4
PříspěvekNapsal: 14 duben 2008 14:09 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Znáš k SW nějakou adekvátní alternativu? Já ne!

Jsi spokojený s tím, že to funguje? Pro mne je důležité nejen to, že to funguje, ale i jak to funguje! A poznáš Ty vůbec, že to vlastně nefuguje až tak, jak by mělo?

Jsi ochoten vrážet peníze do něčeho, co sice funguje, ale ne zcela k Tvé spokojenosti? Já tedy ne, ale když už si ten nový auťák nechtěli vzít zpátky, tak ať ho dají (a to dali) alespoň v rámci záruky do pořádku!

Domníváš se snad, že v A či CH jsou lepší servisy, resp. že tam servisují auta lépe, než v CZ? Jelikož jsem v A prožil 5 let (tam jsem také svůj SW koupil a "servisoval") a v CH zatím 6 let, mohu Tě ujistit, že tomu tak není! V CH dokonce platí, že po skončení záruky se autem povětšinou "už jen jezdí"... Samozřejmě nikoli do servisu!

Ty si pro ten SW v dobrém stavu, s vyplněnou serviskou atd. pojedeš do CH sám? Ať už tak či onak, schválně se jukni na http://www.autoscout24.ch, kolik vlastně taková ojetina stojí!

Domníváš se, že v A, D a či CH mají "zázračné palivo"? Můj SW najezdil 90% svého km proběhu právě na tato paliva a přesto se žádný "zázrak" nekonal!

Jak chceš léčit konstrukční neduhy technologie GDI, resp. jak si to osobně představuješ? Kdyby MMC sama znala recept, určitě by ho aplikovala. A co v praxi udělala? Prodala licence na přímý vstřik VW a PSA, čímž alespoň zčásti amortizovala náklady na vývoj GDI, který ji málem položil!

Myslíš si, že rizika GDI, resp. SW s tímto motorem, o nichž se tu bavíme, jsou podchycena v nějaké statistice spolehlivosti či poruchovosti? Omyl, nic takového nenajdeš! Takže buď mi budeš věřit, že míra poruchovosti (ve smyslu "zneprovoznění" vozu) je ve srovnání s konkurencí naprosto minimální, nebo mi věřit nebudeš - je to pouze na Tobě! Ovšem já požaduji od auta maximum a za to mu také dopřávám maximální péči. Znám ovšem uživatele, kterým stačí, že to jede... Do které skupiny vlastně patříš Ty?

Ano, SW s motorem GDI je výjimečnou potvorou s výjimečnými vlastnostmi, ale také s výjimečnými riziky. Ve srovnání s moderním CR turbodieselem je to ovšem jako třeba i v pouštních podmínkách max. spolehlivý kalaš. vs. choulostivá M-16... Ono je totiž
vždy něco za něco!

Zapomněl jsem snad na něco?


P.S.: Kdybych měl příležitost se s vybraným kusem svézt, řeknu Ti rovnou, zda je či není OK. Ale žádnou věštbu ohledně budoucí výdrže ode mne stejně nemůžeš čekat.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz