mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 28 březen 2024 21:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: stroboskopicka lampa
PříspěvekNapsal: 08 září 2005 18:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 14 červen 2005 22:57
Příspěvky: 214
nevite nekdo kde se da koupit nova a dobra stroboskopicka lampa ???


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08 září 2005 21:24 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Např. v síti obchodů ATU (Auto Taile Unger) či Conrad (tam už dnes méně často) v sousedním Rakousku.

Ale jestli to chceš na Mitsubishi, tak k seřízení zákl. nastavení předstihu zážehu, resp. správné zákl. polohy rozdělovače je to stejně k ničemu, jelikož už při volnoběhu předstih pěkně skáče (ŘJ jeho hodnoty "čile mění" podle teploty motoru a ovzduší, kvality benzínu atd.) a u stojícího motoru je stroboskop stejně k ničemu (sám jeden mám, ale pro "ladění" Mitsubishi je prostě nepoužitelný...).
Pokud na svém Mitsubishi ještě nemáš "přímé zapalování" (cívky na svíčkách), ale klasický rozdělovač (což předpokládám), tak mně se pro nastavení zákl. polohy rozdělovače nejvíce osvědčila "klasická metoda", tj. pomalé otáčení klikovkou přes HÚ, sledování momentu přeskoku jiskry na "dodatečné svíčce" a zpětná korekce zákl. polohy rozdělovače na stanovený zákl. předstih. Se zbytkem si už poradí ŘJ.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08 září 2005 22:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 14 červen 2005 22:57
Příspěvky: 214
Mitsi píše:
Např. v síti obchodů ATU (Auto Taile Unger) či Conrad (tam už dnes méně často) v sousedním Rakousku.

Ale jestli to chceš na Mitsubishi, tak k seřízení zákl. nastavení předstihu zážehu, resp. správné zákl. polohy rozdělovače je to stejně k ničemu, jelikož už při volnoběhu předstih pěkně skáče (ŘJ jeho hodnoty "čile mění" podle teploty motoru a ovzduší, kvality benzínu atd.) a u stojícího motoru je stroboskop stejně k ničemu (sám jeden mám, ale pro "ladění" Mitsubishi je prostě nepoužitelný...).
Pokud na svém Mitsubishi ještě nemáš "přímé zapalování" (cívky na svíčkách), ale klasický rozdělovač (což předpokládám), tak mně se pro nastavení zákl. polohy rozdělovače nejvíce osvědčila "klasická metoda", tj. pomalé otáčení klikovkou přes HÚ, sledování momentu přeskoku jiskry na "dodatečné svíčce" a zpětná korekce zákl. polohy rozdělovače na stanovený zákl. předstih. Se zbytkem si už poradí ŘJ.


nepotrebuji to ja, ale kammarad na toyotu supru a tady se neda koupit ???

v manualu supry v oddilu 1G- 20 je popsany nastaveni predstihu s strobo. lampou, jinak to nejede, stejne tak na strane 11-9 v manualu 3000 gt
nastaveni predstihu strobo. lampou,


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 08 září 2005 22:36 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Papír snese často ledaccos a nezapomeň, kde všude po světě japonské vozy jezdí a jsou opravovány. Pochybuji, že někde v africké buši mají stroboskop.

PS: To je samozřejmě zcela obecná připomínka a Ty můžeš logicky namítnou, že v africké buši asi nejezdí Supry a 3000GT.
Já jsem se však na základě vlastní zkušenosti vyjádřil k praktické využitelnosti stroboskopu přinejmenším u čtyřválcových verzí Mitsubishi - je nulová!
Kromě toho mi není jasné, proč by servisman měl používat stroboskop, když mu předstih ukazuje display dílenského/firemního testeru. Ano, sehnat stroboskop je jednodušší...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09 září 2005 09:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 14 červen 2005 22:57
Příspěvky: 214
Mitsi nechci stebou rozvijet debatu jenom ti chci rict ze mi je uplne jedno
jestli si kamarad pro kteryho shanim lampu sni udela predstih, kde vsude jezdi mitsubishi, jestli maji v africe stroboskop a jezdi tam supry, jestli mas ctyr nebo dvanactivalec, jestli to proste jde nebo nejde nastavit predstih lampou, jestli pisou v manualech mitsubishi hlouposti, co mas za zkusenosti a hlavne jestli pochybujes a nebo ti neni neco jasne....

co mi jedno neni je to ze mam doma auto ktere vetsina servisu v CR nedokaze opravit a pokud jo tak vymeni celej motor se vsim vsudy a ja snim nemam problem protoze protoze vse si udelam podle manualu a je to v pohode. Urcite mas spoustu svych vychytavek jak tomu rikas a mnoho zkusenosti ale uprimne, kup si nejdriv 3000 GT Twin Turbo a zjistis nektere tvoje zkusenosti proste na tomhle aute nepujdou uplatnit.
Fakt je mi to jedno co tu pises, beru na vedomi pouze kde se da koupit
strobo lampa, za to ti dekuji, o predstihu zaloz treba nove tema, spoustu lidi to treba bude zajimat, a ja budu doufat ze kamos si ji sezene tu lampu.
tim je o lampe pro me debata uzavrena, dik


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09 září 2005 10:46 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Placento, Ty musíš být ale šíleně do sebe zahleděný člověk! Já Ti v dobré víře radím, že pořizovat si stroboskop je zbytečné, třebaže to v jakémsi manuálu vyžadují (pár tzv. manuálů k různým autům jsem si pořídil, ale vždy jsem dospěl k závěru, že to byly vyhozené peníze - dělat se podle nich prostě povětšinou nedá), a Ty ze mne opět (a to už poněkolikáté) děláš vola. Příště Ti nase..!!!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09 září 2005 17:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 14 červen 2005 22:57
Příspěvky: 214
Mitsi píše:
Placento, Ty musíš být ale šíleně do sebe zahleděný člověk! Já Ti v dobré víře radím, že pořizovat si stroboskop je zbytečné, třebaže to v jakémsi manuálu vyžadují (pár tzv. manuálů k různým autům jsem si pořídil, ale vždy jsem dospěl k závěru, že to byly vyhozené peníze - dělat se podle nich prostě povětšinou nedá), a Ty ze mne opět (a to už poněkolikáté) děláš vola. Příště Ti nase..!!!


naser, shanim pro kamarada st. lampu
a ne jak ty nastavujes predstih, zbytek mas v SZ


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 září 2005 13:50 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Placenta: SZ jsem od Tebe neobdržel. K Tvému dotazu (z jehož prvotního znění nebylo patrné, že je to pro kamaráda a nikoli na Mitsubishi) jsem považoval za nutné zmínit i související okolnosti (jestli Tě to tak silně obtěžovalo, přijmi dodatečně mou omluvu). Od dostatečně zvídavého milovníka vozů Mitsubishi bych očekával, že bude následovat kontradotaz, proč u Mitsubishi nejde využít stroboskopické lampy k nastavení zákl. předstihu zážehu, případně co je nutné udělat, aby to event. šlo. Ale nic takového se nedostavilo - zřejmě je to v těch Tvých brožurách důkladně popsáno...

PS: Snaha ukončit náš spor a neobtěžovat jím ostatní na tomto fóru nemění nic na tom, že ode mne se už žádné rady nedočkáš.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 září 2005 17:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 14 červen 2005 22:57
Příspěvky: 214
sorry, chyba SZ byla u me, snad ji uz mas.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz