mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 28 březen 2024 15:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 163 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ethanol 85
PříspěvekNapsal: 19 říjen 2010 11:43 
Offline

Registrován: 13 červen 2009 19:29
Příspěvky: 539
Automobil: Dodge Stealth ES
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1991
Muze 3000GT jezdit bez problemu na ethanol ? :)


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol 85
PříspěvekNapsal: 19 říjen 2010 13:10 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Žádné auto, které na to není stavěné, nemůže "bezpečně"/bez problémů jezdit na E85!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol 85
PříspěvekNapsal: 19 říjen 2010 23:04 
Offline

Registrován: 13 červen 2009 19:29
Příspěvky: 539
Automobil: Dodge Stealth ES
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1991
Tak jsem to dneska testnul.... 60l Naturalu , 15l ethanolu do plnego...auto jede v pohode , zvladlo 220km/h a zdalo se byt krapet zivejsi na nizkych otacka,ale fakt jen krapet :)


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol 85
PříspěvekNapsal: 19 říjen 2010 23:11 
Offline

Registrován: 13 červen 2009 19:29
Příspěvky: 539
Automobil: Dodge Stealth ES
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1991
a jeste jsem si vsiml ,ze auto nesmrdi :) Jako bych vypoustel ciste CO2... :)


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol 85
PříspěvekNapsal: 20 říjen 2010 10:16 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
Koli stoji litr ethanolu?
Co od jeho pouziti ocekavas?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol 85
PříspěvekNapsal: 20 říjen 2010 13:16 
Offline

Registrován: 13 červen 2009 19:29
Příspěvky: 539
Automobil: Dodge Stealth ES
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1991
Cerpal jsem ho v Havirove na Unicorn benzince za 23,40Kc/l.

Ocekavam od nej ,ze hlavne usetrim a ,ze to i procisti palivovou soustavu.Cetl jsem ,ze E85 ma tendenci rozpouset necistoty nahromadene v nadrzi atd.Pry i svicky jsou na tom pozdeji lepe.V kazdem pripade vymena palivoveho filtru me asi nemine.Pisou ,ze po cca 1000km ten bordel z nadrze pekne zanese palivovy filtr.

Nejvetsi strach mam z jeho vlastnosti vysusovat zmekcovadla v tesneni...ty pak muzou tvrdnout... v nasich autech ,ale asi nejsou jen tak nejaka levna tesneni pripadne gumove hadicky nebo ne? Jeste jedna vec.. E85 ma vetsi korozivni ucinky ,takze pri prestavbe se davaji nerezove palivove trubky z tohoto duvodu.To neresim, uz tak je mam prorezle.Brzy pujdou nove.
Dale se pry pri prestavbe upravovaje nejakou specialni jednotkou delka vstriku (aby byl delsi).Myslim ,ze to spolehlive poresi sama ECU bez nejakeho draheho upgradu.

Budu dale testovat a postupne zvednu podil bioslozky na 45%.
Pak se to vyplati...kdyz zajedu do polska pro pul nadrze naturalu a dotlacim to E85... usetrim proti nejlevnejsimu benzinu u Tesca (30,90) neco malo pres 400kc na plne nadrzi...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol 85
PříspěvekNapsal: 20 říjen 2010 19:17 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
No a pak budeš muset vyměnit přinejmenším palivové čerpadlo za min. 10 tis. Kč. A to se vyplatí! :razz:

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol 85
PříspěvekNapsal: 20 říjen 2010 23:17 
Offline

Registrován: 16 květen 2006 14:24
Příspěvky: 456
Mitsi píše:
No a pak budeš muset vyměnit přinejmenším palivové čerpadlo za min. 10 tis. Kč. A to se vyplatí! :razz:


mam tu jedno originalne v 100% stave - dam mu ho potom kludne aj za desatinu... :wink:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol 85
PříspěvekNapsal: 21 říjen 2010 06:57 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
to expresion:
v topicu spotreba se zminujes, ze mas auto na denni jezdeni (i v zime?). Kolik s nim rocne nahrkas?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol 85
PříspěvekNapsal: 21 říjen 2010 20:58 
Offline

Registrován: 13 červen 2009 19:29
Příspěvky: 539
Automobil: Dodge Stealth ES
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1991
to enemdym... koupil jsem ho v dubnu min rok , melo najeto 94tis mil , tedka mam 106tis mil.Jezdim s nim denne do prace v lete v zime, jenom v breznu a dubnu stalo pack jsem byl na sluzebce v Indii..

heh a dneska jsem nenastartoval, situace..zastavil jsem pred prejezdem, vypnul motor,vlak prejel chtel jsem nastartovat a ono nic.Vubec nepotocil starter, druhy,treti,ctvrty pokus nic.Protoze za mnou nekdo troubil :) odtacil jsem vlasti silou auto asi cca 10m na kraj.Docela fuska, jeste jsem ho tlacit nemusel..je tezke jak krava treba proti felicii ,co jsem mel predtim :D Rikam si a kurwa , ja to tim E85 dojebal.Nicmene zkusim znovu nastartovat a ono naskoci na prvni pokus ...hm tak jedu dal...jeste jsem startoval dneska jednou a v pohode.Nevim co to bylo ,ale jeste predtim nez jsem do toho nalil E85 jsem si vsimnul trosku vetsi prodlevy mezi otocenim klickem a potocenim starteru.Asi jsem nedotlacil spojku uplne nakonec nebo ten senzor nejak blbne... nevim , v jizde na E85 me to ale zatim neodrazuje.....auto jede o poznani lepe,taha perfektne a ma lepsi zvuk.( mam ted v nadrzi 25% biolihu misto 5% ,ktery se ze zakona do naturalu pridava)

Co to muze byt? Stalo se to uz nekomu?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol 85
PříspěvekNapsal: 22 říjen 2010 15:41 
Offline

Registrován: 04 říjen 2008 09:24
Příspěvky: 976
Automobil: Dodge Stealth TT
Typ motoru: 6G72 3,0 Twin Turbo
Rok výroby: 1994
Ahoj, prostě Ti 'nezakočil' startér - startér má vedele motoru elektromagnet, který přes páku (vidličku) vystrkuje pastorek startéru do věnce setrvačníku, až když je pastorek zcela vystrčený, a cívka má jádro úplně vzadu, tak sepnou silové kontakty a motor startéru se roztočí... Pokud mechanicky nedojde k vysunutí pastorku a jádro cívky nedojede až nadoraz, tak se právě nic nestane kontakty nesepnou, startér nefunguje, staří řidiči říkali oklepej ho a zase poběží - hmmm to moc nedoporučuji i když to pomáhá, proto že poklepem na plášť motoru startéru může dojít k odlepení silných permamentních magnetů uvnitř a motor startéru se zadře.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol 85
PříspěvekNapsal: 23 říjen 2010 11:37 
Offline

Registrován: 13 červen 2009 19:29
Příspěvky: 539
Automobil: Dodge Stealth ES
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1991
Dekuju za radu, v kazdem pripade ted je to v pohode.Auto startuje na prvni pokus jako predtim....mam podezreni ,ze jsem kokot nedal spojku az na doraz(nebo ten kontakt zahaproval) nebo to udelal alarm, ktery pokud je auto zamcene zablokuje nejak startovani.Ono se mi obcas stane ,ze pokud mam klic v pozici nula auto se po nejake case zamkne i se mnou uvnitr.Ale v momente pokusu o start zacne rvat alarm,ale to se v zminemem incidentu nestalo :-( Auto funguje ok tak to zatim dal neresim....


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol 85
PříspěvekNapsal: 01 listopad 2010 12:16 
Offline

Registrován: 13 červen 2009 19:29
Příspěvky: 539
Automobil: Dodge Stealth ES
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1991
Mitsi píše:
No a pak budeš muset vyměnit přinejmenším palivové čerpadlo za min. 10 tis. Kč. A to se vyplatí! :razz:



Mitsi, nova palivova pumpa stoji asi 1800Kc :) + postovne z USA asi 3500 :)


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol 85
PříspěvekNapsal: 01 listopad 2010 16:30 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
OK, tak za polovic. A mění to něco na věci? Totiž především na tom, že někdo asi nemá své auto rád, tak ho netrápí, že mu vědomě ubližuje.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Ethanol 85
PříspěvekNapsal: 04 listopad 2010 00:06 
Offline

Registrován: 13 červen 2009 19:29
Příspěvky: 539
Automobil: Dodge Stealth ES
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1991
Ty Mitsi, zda se mi ,ze to autu prospiva...lepsi odezva na plynu, tizsi chod a hlavne lepsi zvuk z laufu :) Rovnez se mi zda ,ze sem vice ekologictejsi.Vyfukove plyny uz tolik nesmrdi a necoudi jak na cisty Natural.Ono taky ethanol cisti palivovy system a rozpousti usazeniny na ventilech a to je dobre...pro zichr ,ale brzo vymenim palivovy filtr ,ktery se menil buhvi kdy...dale tvrzene ventily tam jsou takze se nejakeho opotrebeni nebojim.Cisty E85 tam urcite nenaliju ,ale budu pokracovat z experimentovanim na smes 6:4 (N95:E85)....

http://auto.idnes.cz/tankujte-biolih-e8 ... tomoto_fdv


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 163 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz