mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 29 duben 2024 11:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 29 květen 2012 10:51 
Offline

Registrován: 29 květen 2012 10:30
Příspěvky: 4
Automobil: Mitsubishi Carisma
Typ motoru: 1,6 66Kw 4G92
Rok výroby: 1997
Zdravím, na mojej mitsine / 1,6 66KW rv. 97 nabehané 292000 km / mám takýto problém. Od pravej strany pred vodičom počujem ako keby buchot" klepot " a keď točím volantom je počuť vŕzganie alebo také pukanie. Je to počuť len keď sa vytáčajú kolesá a sa rozbieham. Za jazdy som si to nevšimol. A keď prechádzam cez dáku nerovnosť napr. vychádzam na parkovisko/ musím prejsť cez zaoblený obrubník/ vtedy to zabuchoce. Sú vymenene všetky čapy, tyčky stabilizátorov, tlmiče. Začalo sa mi to ozývať cca 3 mesiace nazad. A to už boli vymenene tie veci. Začalo to až potom. Tak neviem, čo by to mohlo byť. Homokinetický?? Ložisko??? :think:

A druhý problém. keď idem autom cca 80-90 km, cítim vibrácie celým autom. Ale len v zábere. Akonáhle dám dolu nohu z plynu, tak to prestane. Robí mi to polosa, alebo môže to byť aj tým kĺbom???
Viem, že Ťažko sa niečo dá diagnostikovať takto na diaľku a len s popisu, ale ak máte niekto s týmto skúsenosti a vedieť ako to odstrániť budem veľmi povdační. :pray:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 29 květen 2012 10:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 15 červenec 2008 11:17
Příspěvky: 198
Bydliště: ZH
Automobil: Mitsubishi Carisma
Typ motoru: 1,8 GDI 16V 92 kW (4G93)
Rok výroby: 1998
Homoklitorický kĺb...

_________________
Mitsubishi Carisma 1.8 GDI 92 kW (1998) Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26 červen 2012 09:53 
Offline

Registrován: 29 květen 2012 10:30
Příspěvky: 4
Automobil: Mitsubishi Carisma
Typ motoru: 1,6 66Kw 4G92
Rok výroby: 1997
Takže kĺb som vymenil. Ale trasenie zostalo. :sad: Boli rozobrate obe napravy, či nie sú suché v kĺboch. Boli trocha, premazali sa. Boli skontrolované aj vnútorné kĺby ale nebolo vidno, že by boli poškodené. Tak už naozaj netuším, čo mi spôsobuje tie divné vibrácie. :think:
Keď to zoberiem spätne: vymenené tlmiče, bola vymenená spojka - lamela, ložisko, prítlačák. Po výmene vštko OK. Asi po mesiaci, dvoch začalo to divné trasenie. Skúšali sa kolesá prevážiť, dať druhé /letné-zimné/, ale nie. Vymenili sa brzdové kotúče, všetky čapy, tyčky stabilizátorov, bola spravená geometria. Teraz homokinetický kĺb na strane spolujazdca. A stále to robí. A je to len v ten rýchlosti cca 75-95 km. A len keď pridávam plyn, čiže v zábere. Keď dám nohu z plynu dolu, tak to prestane. A v rýchlosti nad nič a v rýchlosti pod nič. :roll: Už naozaj neviem čo.
A motorom to nebude, nakoľko bola teraz v apríly robená GO motora / komplet hlava, nové piestne krúžky, tesnenia...../ a robilo to aj pred GO motora. A robí to aj stále.
Za každú radu budem povďačný.
Inak micinka ide super,len tento divný problém. :!:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26 červen 2012 11:37 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Podle popisu projevů a s přihlédnutím k výčtu vyměněných věcí bych to tipl na:
- silentblok/y zavěšení agregátu;
- chybějící "závaží"/tlumič torzních kmitů na delším hnacím hřídeli kola, tj. pravém.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28 červen 2012 21:02 
Offline

Registrován: 06 únor 2009 21:34
Příspěvky: 4
Automobil: Carisma 1.8 GDi
Typ motoru: 4G93
Rok výroby: 1999
Kdysi jsem měl podobný problem, taky tyto vibrace při těchto rychlostech a zjistil jsem, že se mi na pravé poloose uvolnilo to závaží (tlumič torzních kmitů ) a při jízdě se mi to závaží na tý poloose všelijak protáčelo a pohybovalo se doprava i doleva. Napsal jsem si sem do poradny dotaz co s tím a Mitsi mi poradil abych to závaží radši odstranil, tak závaží je pryč a od té doby už žádné vibrace.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 08 červenec 2012 11:39 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
magi3 píše:
... Mitsi mi poradil abych to závaží radši odstranil, tak závaží je pryč a od té doby už žádné vibrace.

To je ovšem nouzové řešení za situace, kdy se neví, kam přesně patří anebo tam nedrží.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz