mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 02 květen 2024 08:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Presakovanie oleja na prevodovke
PříspěvekNapsal: 19 říjen 2006 10:22 
Offline

Registrován: 14 říjen 2006 22:32
Příspěvky: 49
Bydliště: Tvrdošín SK
Dnes som si na parkovisku v práci všimol,že sa mi z auta začína stávať olejnička.Presakovanie na prevodovke som si všimol už dávnejšie, ale teraz to už musím poriešiť. Keď som bol pod autom, rosilo sa to na "tyčke radenia", ktorá vstupuje do prevodovky. Z vonka je na nej natiahnutá prachovka. Predpokladám, že pod ňou by som našiel semering. Môže to tlačiť tadiaľ, či je tam ešte v tom mieste nejaké možné zradné miesto?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 říjen 2006 19:18 
Offline

Registrován: 10 únor 2006 22:31
Příspěvky: 13
Mám stejný problém, Carisma 1,6GLX r.v.98, Renault převodovka F5MR1 (zpátečka přes kroužek k sobě a dopředu) - prosakuje olej kolem řadicí tyče. Před rokem, když jsem auto koupil se tam vešel 1 litr. Olej tam patří ELF Tranself TRX 75W-80W, ten jsem nesehnal, dolil jsem tam TRZ 75W-80 (asi 500Kč/litr !). Poteče to kolem toho simeringu, problém bude v jeho výměně, protože na tu tyč je navařená páka - nejde to vyměnit zvenku převodovky. Asi před tím rokem, když jsem to řešil, jsem našel diskuzi na fóru renaultclubu, kde to řešili (teď už to nenajdu), výsledek byl asi tyto možnosti:
1. Kontrolovat a dolévat olej
2. Vyndání a rozebrání převodovky - výměna simeringu
3. Odbroušení té páky, výměna simeringu, navaření páky zpět
4. Jakási opravná sada (dělená těsnicí manžeta) montovaná zvenku převodovky, způsobí trochu tužší řazení, viz. http://www.renault-megane.cz/viewtopic.php?t=2017&highlight=%F8azen%ED
Já jsem zatím u bodu 1. (to mi připomíná že bych měl zase zkontrolovat), k bodu 2. se asi neodhodlám, bod 3. bych asi neriskoval, jestli se to hodně zhorší začnu zkoumat bod 4.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: unik
PříspěvekNapsal: 21 říjen 2006 21:18 
Offline

Registrován: 27 prosinec 2005 15:34
Příspěvky: 270
Bydliště: Tropau
:idea: ja bych nejdrive zkusil nejaky utesnovaci sajrajt, neco jako do chladice, nalil bych to do oleje a videlo by se jestli to furt potece... :idea:

:?: akorat aby to neco neudelalo se synchrony, ja mam momentalne velky problem s prevodovkou v Evu...

Nejlepsi je ji vymontovat a poradne to opravit, zaroven zkontrolovat loziska, synchrony, spojku apod...ale stoji to penize, to je jasne, ale zazraky se nedeji.

_________________
EVO/STI - kdo jednou zkusi, pak uz musi...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 říjen 2006 13:14 
Offline

Registrován: 14 říjen 2006 22:32
Příspěvky: 49
Bydliště: Tvrdošín SK
No, bol som pod autom zase a vyzerá to skôr na semering na lavej prednej poloosi (ako vstupuje do prevodovky). Najskor som si myslel že to bude na tej tyčke radenie,ale "našťastie" je to suché. Našťastie, lebo som si hned uvedomil, že na jeho výmenu musím rozobrat celú prevodovku a na poloosi je to jednoduchšie-snáď. Ináč za ten semering na tyčku radenia pýtajú v Mitsubishi 1.450 Sk (pekne,že)


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 říjen 2006 13:19 
Offline

Registrován: 14 říjen 2006 22:32
Příspěvky: 49
Bydliště: Tvrdošín SK
Ozaj, neviete aký typ-číslo semeringu ide na ľavú prednú poloos do prevodovky? Ešte neviem cenu od Mitsubishi, ale podľa toho na tyčku radenia, to nebude onič lepšie. A verím, že by tam pasol aj iný s rovnakým číslom.Však Mitsubishi si dáva tiež len dodávať tieto diely od iných značiek.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 říjen 2006 13:25 
Offline

Registrován: 14 říjen 2006 22:32
Příspěvky: 49
Bydliště: Tvrdošín SK
Ešte ku tomu semeringu na poloos. Jedná sa o Carismu 1,6 (66kW) r.v.1997 A schválne, nemáte niekto katalóg s typovým označením náhradných dielov?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23 říjen 2006 21:43 
Offline

Registrován: 10 únor 2006 22:31
Příspěvky: 13
K tomu katalogu - mám elektronickou verzi katalogu ND Mitsubishi, jmenuje se to WinCaps, odkaz na stažení je na http://www.mitsubishi-power-board.de/thread.php?threadid=188&sid=3739021cf15805425bca16ef26580a06,
stahuje se to z http://www.thomas-peterson.de/daten/Mitsubishi/_Download/WinCaps.rar (204 MB). Ale třeba rozměr toho simeringu tam nenajdeš. Najdeš tam jenom Mitsubishi objednací číslo dílu. Možná by byl zajímavej i ten katalog Nipparts 2005/04 http://www.thomas-peterson.de/daten/Mitsubishi/_Download/HB_NIPPARTS_CD_4_2005.rar (100 MB) - ten jsem zatím nestahoval.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz