mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 28 duben 2024 01:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Spotřeba 1,6 /66kw
PříspěvekNapsal: 13 duben 2005 16:31 
Offline

Registrován: 13 duben 2005 14:31
Příspěvky: 12
Bydliště: Hodonín
Nemáte někdo zkušenost se spotřebou u Carismy 1,6/66kw. Průměrná psaná je 7,7 litru, tak by mě zajímalo jestli se to aspoň blíží skutečnosti - pokud člověk jezdí trochu rozumně.

A ještě mě napadá jeden dotaz. Nemáte někdo tenhle motor přečipovaný? Teoreticky by mohl mít slušnou rezervu...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 duben 2005 09:11 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Na jakékoli čipování atmosférického motoru se vykašli, nemá to rozumné řešení! Pokud si chceš výkonově polepšit, aplikuj zapalovací svíčky Denso Iridium Power, bavlněný filtr do boxu od K/N, vyměň olej v převodovce za extrémně řídký 75W-85 (ten tam totiž patří...), v žádném případě nedávej širší gumy, než ty nejužší, které předepisuje výrobce, a nech promazat všechny pohyblivé části brzd měděnou vazelínou. Nic z toho, co jsem vyjmenoval, současně nejde proti hledisku spotřeby, právě naopak!

Pokud jsi ochoten toto hledisko částečně pominout, můžeš eliminovat EGR ventil (pozor, musí zůstat trvale zavřený), sehnat si sací trakt z motoru 1.6, který se montoval do Lancerů vyráběných někdy od r. 1993 (motor měl 113 PS - jeho sací trakt má větší průřezy kanálů a hlavně difuzoru škrticí klapky), z téhož motoru pak vačkové hřídele, nechat si vyleštit sací a výfukové kanály v hlavě motoru atd. atd. Ale to už je samozřejmě o jiných penězích...

Drobné upozornění: Výměnou posledního členu výfukového traktu za "sportovní" tlumič sice získáš kravál, ale nikoli výkon navíc!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 14 duben 2005 15:10 
Offline

Registrován: 13 duben 2005 14:31
Příspěvky: 12
Bydliště: Hodonín
Mitsi: Díky za rady. Ty z prvního odstavce mě zaujaly. Ten druhý odstavec, to už není nic pro mě. Na spotřebě mi záleží - vlastně i kvůli spotřebě jsem se zmiňoval o čipu - k většině motorů slibují kromě vyššího výkonu i o něco nižší spotřebu při slušné jízdě...

O "sportovním" výfuku ani neuvažuju, už mi není 18, abych potřeboval na sebe upozorňovat řevem. :-)


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19 duben 2005 18:43 
Zdarec,
mam taky 1,6 a zkousel jsem zpotrebu na ceste do chorvatska a vychazelo to kolem 6,5 litru pri 4clenem obsazeniPri ceste z ostravy do bratrislavy to taky vychazelo tak neco pod 7 litru a to jsem jel po dalnici 120km.


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 duben 2005 08:16 
Offline

Registrován: 13 duben 2005 14:31
Příspěvky: 12
Bydliště: Hodonín
Kocour: A kolik ti vychází normálně? Když máš na tak dlouhých cestách skoro 7l, tak to se v průměru asi do 8 nevlezeš. Nebo jo?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 květen 2005 16:34 
ahoj hele me to zere 9 :o))


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 květen 2005 14:26 
Offline

Registrován: 15 listopad 2004 20:15
Příspěvky: 1
Mám Carismu (r.2000) a už asi rok jsem nenuloval palubní počítač. A jeho displej ukazuje právě 7,7 litru :) A to jezdím zhruba ze 3/4 ve městě.
Při delší jízdě mimo město (mimo dálnici) se vejdu i pod 6 litrů.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 květen 2005 10:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 30 březen 2005 11:29
Příspěvky: 82
Bydliště: Severní Morava - Krnov
Ja jsem ho vynuloval nedavno, jel to projet cca 77 km mimo mesto, tak psal 5,4 :) (z toho asi 3 km po meste, pokud to slo, tak rychlost cca 90 na petku pri 2500 otackach), ale ted mam nalitano dalsich asi 100 km z 99% po meste, tak uz jsem na 8,1 :(

_________________
MITSUBISHI FOREVER - Colt 1.3 '91 - Galant 2.0 '99 - Carisma 1.8GDI LX '98


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz