mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 09 květen 2024 04:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 18 červen 2007 09:12 
Offline

Registrován: 14 květen 2007 17:36
Příspěvky: 16
Bydliště: Prostějov, Litoměřice
Zdravim, uzete mi nekdo poradit, kde se da zjistit jaky je rozdil v motoru, dilech podvozku, pohonu, prevodovky atd. u carismy GDI pred a po faceliftu? Predpokladam ze by se mela zasadne lisit jen karoserie, ale nevim kde to zjisit. Mam carismu 98 GDI a misto vymeny hydrostelu muzu vzit cely 60000 km motor (5000,-) nebo cele auto z bouracky. Potrebuji si overit, jestli mi to bude pasovat. Predem diky...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 červen 2007 10:18 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Na podvozku se měnily jen brzdy, převodovka je úplně stejná, přičemž nejvíce změn bylo právě na motoru: plastové sací potrubí namísto hliníkového, natáčení vačkové hřídele sacích ventilů (nevím, zda to náhodou není řízené elektronicky, to by pak byl velký problém), jiný soft v ŘJ, mírná změna výkonových parametrů (k horšímu) atd. Ale motor jako celek (ovšem asi včetně ŘJ) by měl být zaměnitelný. Jen si nejsem jist, zda na tom motor z vrakoviště bude lépe - pokud přesně neznáš jeho historii a důvody, pro které se tam ocitl.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: puvod "znam"
PříspěvekNapsal: 19 červen 2007 00:12 
Offline

Registrován: 14 květen 2007 17:36
Příspěvky: 16
Bydliště: Prostějov, Litoměřice
Nasel jsem to v inzeratu na http://www.mitsubishiclub.cz viz.
http://www.mitsubishiclub.cz/classifieds.php?category=3&ddlb_country=&sle_searchText=60000&cb_filter=Filtrovat&sle_searchEmail=

Datum: 2006-12-30 16:29:38 (170 dní)
Prodám motor z Mitsubishi Carisma 1,8 GDI 2001 90 kW najeto 60000km. Dále dveře,zadní nárazník,zadní světla,zadní náprava,zadní levá čtvrtka,abs,klimakompresor,servo,startér,převodovku,airbagy sedaček,alu kola 14" a další.

chlapik co to prodava narovinu rekl ze to koupil kvuli oprave sve carismy od 70-ti letyho děduly se servisni knižkou. podle jednani me prisel ferovej, ale to bych asi udelal taky kdyz budu chtit prodat. navic me poslal cisla z motoru: na nalitku 4G93, pod tim KS5635. na hlave G9GDI DX 13 ja mam na nalitku motoru 4G93, pod tim F5M42 a na hlave G9GDI DX 2 takze se evidentne jedna o jinej motor, to je mi jasny. Ze ma nizsi vykon, to sem zase vycetl např. na http://www.e-cat.cz Jde me o to jestli by to včetně řídící jednotky pasovalo a za jakou cenu. Samozrejme ze idealni by bylo mit stejny motor a nebyl by problem, ale zatim sem zadny nenasel. No a na zkusenosti s hydrostely AJUSA, co mi nabidli v Mitsubishi Novotny se taky nikdo neozval tak ted vazne nevim. Pokud bych se mel ridit radou od Mitsiho, budu jezdit dal a neresim to, jenze mi prijde ze se to klepani trosku zhorsilo. Mozna je to jen subjektivni, ale stejne to neni prijemny :( Uvitam jakykoliv nazor ;-)


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: GDI
PříspěvekNapsal: 19 červen 2007 13:40 
Offline

Registrován: 27 prosinec 2005 15:34
Příspěvky: 270
Bydliště: Tropau
ja bych na to sel cestou opravy, pro tu hovori nekolik argumentu:

1) "novy" motor neznas, nevis kdo s nim jezdil a jak, nevis kolik ma kilometru, navic neni identicky a kdovijake problemy te cekaji (elektronika, kabelaz, uchyceni...)

2) "novy" motor ma nizsi vykon nez ten tvuj stary...do toho bych nikdy nesel, ale ja jsem extremista a i 300 koni je mi porad malo...

Pokud tedy opravis ten stary (a to musi byt mozne), tak budes vedet co jsi udelal a ze to uz musi byt dobre, navic ho budes mit rozhozeny a presne budes videt, kde je problem, zda je vybehany, das nova tesneni apod.

Ale je to jen muj nazor...samozrejme kdybys menil motor za novy, to je jina...

_________________
EVO/STI - kdo jednou zkusi, pak uz musi...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 červen 2007 07:08 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Vzpomněl jsem si na zásadní problém: Původní 1,8 GDI měly "lankový plyn", novější už "drive-by-wire", čili zásadní nekompatibilita, tedy pokud se nepřemontuje celé sací potrubí - nejsem si jistý, zda to vůbec jde. Naopak uchycení motoru zůstalo beze změny.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: GDI I & II
PříspěvekNapsal: 20 červen 2007 13:48 
Offline

Registrován: 27 prosinec 2005 15:34
Příspěvky: 270
Bydliště: Tropau
to me jen utvrzuje v nazoru, ze nejlepsi je opravit puvodni motor, nez si privodit 1000 problemu s vymenou za ne uplne stejny...ten problem s lankem je dost zasadni, normalne u "elektronickeho" plynu "Drive by Wire" je uz i jiny pedal plynu v interieru s cidlem naklopeni a draty do ECU a pak uplne jina skrtici klapka...u primovstrikoveho motoru bych si s tim vubec nehral...

_________________
EVO/STI - kdo jednou zkusi, pak uz musi...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 červen 2007 22:47 
Offline

Registrován: 14 květen 2007 17:36
Příspěvky: 16
Bydliště: Prostějov, Litoměřice
takže jedině opravu nebo vyměnu za tentýž typ motoru... co si myslite o replice hydroštelů firmy AJUSA ?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Ajusa
PříspěvekNapsal: 21 červen 2007 16:26 
Offline

Registrován: 27 prosinec 2005 15:34
Příspěvky: 270
Bydliště: Tropau
Je to spanelska firma, ktera se specializuje na druhovyrobu. Nebal bych se toho, maji docela kvalitu a slusne ceny, davaji zaruku, tak co...

http://www.ajusa.es/eng/productos/taques.htm

_________________
EVO/STI - kdo jednou zkusi, pak uz musi...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 červen 2007 23:23 
Offline

Registrován: 14 květen 2007 17:36
Příspěvky: 16
Bydliště: Prostějov, Litoměřice
Mockrát díky EvoManovi za tipa, prave zjišťuji jestli jsou schopni mi to poslat primo nebo pres nejakyho dealera. "Přinejhorším" to vemu přímo v Mitsubishi Novotný, kde chtějí cca 400,- s DPH za kus


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 červen 2007 02:43 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Hledám dobrovolníka s klepajícím motorem GDI, který by odzkoušel, co s tím klepáním udělá extrémní boční náklon auta nalevo a napravo. Podle výsledku tohoto zkoumání dám vědět. Mám totiž docela dobrý tip...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 červen 2007 21:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 30 březen 2005 11:29
Příspěvky: 82
Bydliště: Severní Morava - Krnov
to je dobrý, jak moc to potřebuješ naklonit? "Extrémní náklon" tzn. víc jak 60° ? :D :lol: Moje carisma mi sice neklepe, ale třeba po takovém naklonění začne :lol:

_________________
MITSUBISHI FOREVER - Colt 1.3 '91 - Galant 2.0 '99 - Carisma 1.8GDI LX '98


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 červen 2007 08:06 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Si nedělej srandu! Sháním někoho, komu při "normální" poloze klepe... Jinak bohatě stačí náklon 30 stupňů, případně pravoúhlá zatáčka jetá na hranici smyku, ale na volnoběh!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: hydra
PříspěvekNapsal: 26 červen 2007 12:44 
Offline

Registrován: 27 prosinec 2005 15:34
Příspěvky: 270
Bydliště: Tropau
Mitsi píše:
Si nedělej srandu! Sháním někoho, komu při "normální" poloze klepe... Jinak bohatě stačí náklon 30 stupňů, případně pravoúhlá zatáčka jetá na hranici smyku, ale na volnoběh!



A ty si s tim Mitsi chces overit svou teorii, ze se vydiraji ty hlinikove usazeni hydrostelu a ne hydrostely? Myslis, ze se odstredivou silou respektive naklonem hydrostel "podlije" olejem a prestane klepat? Je to mozne, chce to opravdu zkusit...neni to spatny napad...

_________________
EVO/STI - kdo jednou zkusi, pak uz musi...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 červen 2007 12:55 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Nikoli, jde mi o axiální vůli v uložení klikového hřídele, případně vaček.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Naposledy upravil Mitsi dne 26 červen 2007 13:42, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: naklon
PříspěvekNapsal: 26 červen 2007 13:02 
Offline

Registrován: 27 prosinec 2005 15:34
Příspěvky: 270
Bydliště: Tropau
Mitsi píše:
Nikoli, jde mi axiální vůli v uložení klikového hřídele, případně vaček.



Aha...ja si ale myslim, ze axialni vule klikove hridele je minimalni a ze ojnice a pistni cep ji tak drzi ve smeru osy a tim jsem si disel k zaveru, ze se naklonem ani ostre projetou zatackou nic nezmeni...a potvrzuji to treba terenni vozy a traktory, ktere se v terenu extremne naklaneji a nic se nemeni...ale mozna, ze se pletu, chce to asi fakt vyzkouset.

_________________
EVO/STI - kdo jednou zkusi, pak uz musi...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz