mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 27 duben 2024 23:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Svíčky zn. BERU UltraX Platin
PříspěvekNapsal: 28 červen 2007 21:19 
Offline

Registrován: 23 duben 2007 17:15
Příspěvky: 57
Bydliště: South Moravia, Göding
Automobil: Carisma
Typ motoru: 1.8 GDI, 4G93
Rok výroby: 1998
Vzhledem k tomu, že se mi nepodařilo do 1,8 GDI sehnat svíčky Denso SK20BR11 (dle prodejce veškerou produkci odebírá Toyota a na běžný trh se momentálně nedodávají), tak se poohlížím po nějaké alternativě. Vím, že se zde mluví pouze o dvou možnostech (NGK a Denso), ale našel jsem i svíčky zn. BERU, jedná se snad o nějakou novinku. Mají čtyři vnější elektrody a platinovou středovou elektrodu.

http://www.beru.com/english/produkte/zu ... ultrax.php

Na stránkách výrobce píšou, že je určena i pro Mitsu 1.8 GDI.

http://www.beru.com/english/produkte/pr ... RISMA+(DA_)&typ=1.8+16V+GDI&ktypnr=9540&action=step04

Máte někdo s těmto svíčkami zkušenosti? Jaký je váš názor na tyto svíčky?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 červen 2007 22:05 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
S těmito svíčkami sice žádnou praktickou zkušenost nemám, ale kdysi jsem chvilku jezdil na nějaké od Beru v Lanceru 1,5 (v tabulce Beru byly pro tento vůz určené) a neosvědčily se. Stejně jako v jiných mých MPI od MMC se neosvědčily svíčky značek Bosch, Champion, tunigové Brisky atd. Prostě dle mých zkušeností motory MMC jezdí (ve smyslu dobře) opravdu jen na Denso a NGK.

V samotné Carismě 1,8 GDI jsem tedy už experimentoval jen s Denso a NGK, přičemž mi vyšly nejlépe ty SK20BR11 od Densa (tehdy ještě byly k mání, dnes už opravdu jenom u Toyoty - mají je, ale musíš přesvědčit skladníka, aby je vyhledal ve skladu ne podle katalogového čísla Toyoty, ale podle krabičky) a IZFR6B od NGK. Sám teď jezdím na Denso VKB16, jenže jsem si je sehnal přímo z Japonska a bohužel nemám možnost "posloužit ještě někomu dalšímu"...

Závěr: Zkus ty IZFR6B od NGK. Pokud jsi opravdu v nouzi a nemáš tam vůbec co dát, ozvi se mi přes SZ!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 červen 2007 23:06 
Offline

Registrován: 09 únor 2006 12:16
Příspěvky: 27
Je to sice už asi 8 let, měl jsem v L300 nějaké BERU a zlobilo startování. Naskočilo si to kdy chtělo, třeba i za půl hodiny. Pomohlo zahodit BERU a dát DENSO. Od té doby to chytalo na první cvrnknutí. Několik druhů Densa maj ve Stodůlkách, bral jsem tam KPR2OU11 kolem 70 Kč za kus. Mohu se tam podívat, ale až příští týden. Ale pokud to odebírá Toyota, tak to mít asi nebudou. Kdybys zkrachoval, tak se ozvi, zkusil bych ti Toyotu, dělal tam bývalý kolega, tak snad tam ještě je.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 červen 2007 08:40 
Offline

Registrován: 27 prosinec 2005 15:34
Příspěvky: 270
Bydliště: Tropau
kos píše:
Je to sice už asi 8 let, měl jsem v L300 nějaké BERU a zlobilo startování. Naskočilo si to kdy chtělo, třeba i za půl hodiny. Pomohlo zahodit BERU a dát DENSO. Od té doby to chytalo na první cvrnknutí. Několik druhů Densa maj ve Stodůlkách, bral jsem tam KPR2OU11 kolem 70 Kč za kus. Mohu se tam podívat, ale až příští týden. Ale pokud to odebírá Toyota, tak to mít asi nebudou. Kdybys zkrachoval, tak se ozvi, zkusil bych ti Toyotu, dělal tam bývalý kolega, tak snad tam ještě je.




Brat jenom a POUZE NGK a DENSO, nikdy ic jineho...ani Bosch, ani Champion a hlavne ne NIKDY BRISK a podobne shity....

Pokud jsi nesehnal Densa (a to se divim) tak si kup NGK, ty maji snad vsude...ale radsi zmen dodavatele, magor, ktery vyklada, ze vsechno bere Toyota a v druhem kramu to maji si zasluhuje rychly krach...

_________________
EVO/STI - kdo jednou zkusi, pak uz musi...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 červen 2007 08:59 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
(cit.) "Pokud jsi nesehnal Densa (a to se divim) tak si kup NGK, ty maji snad vsude...ale radsi zmen dodavatele, magor, ktery vyklada, ze vsechno bere Toyota a v druhem kramu to maji si zasluhuje rychly krach..."

Domnívám se, že toho "magora" znám osobně. Možná by ses divil, ale příčina není v jeho magorství, ale v tom, že NGK vede s Densem známkový spor, pročež Denso nedodává právě ony speciality (a SK20BR11 mezi ně bohužel patří) do běžné obchodní sítě, ale výhradně značkovým servisům Toyota (tedy pokud toyoťácké motory vůbec takové svíčky používají - SK20BR11 používají), kde se to dá tzv. "schovat". Toyoty totiž dnes Denso z větší části vlastní.

A do motorů GDI v žádném případě nepatří "obyčejné" svíčky, a to ani od Densa či NGK!!!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 červen 2007 09:07 
Offline

Registrován: 23 duben 2007 17:15
Příspěvky: 57
Bydliště: South Moravia, Göding
Automobil: Carisma
Typ motoru: 1.8 GDI, 4G93
Rok výroby: 1998
Tady u nás (jih Moravy) se mi zatím nepodařilo najít prodejnu, která by byla schopna tyto svíčky zn. Denso sehnat. Proto jsem sháněl na netu a tam je našel v jediné internetové prodejně (autodoplnky.cz). V autě mám staré svíčky zn. Denso, ale jiný typ, než tam má být (to jsem tu někde psal). No a mám problémy na emisích (vysoké hodnoty CO). Podle mechanika to bude na 90% svíčkama, čemuž věřím, protože opravdu nevypadají nic moc. Ty NGK mám možnost sehnat kolem 600,- Kč za kus, tak asi půjdu do nich. Díky za rady. BERU tedy neberu. :)


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: svicky
PříspěvekNapsal: 29 červen 2007 11:16 
Offline

Registrován: 27 prosinec 2005 15:34
Příspěvky: 270
Bydliště: Tropau
dobre, omlouvam se, ze jsem prodejce nazval magorem, ale nejsem zvykly, ze nekde neco neni k dostani, osobne nakupuji hodne (skoro vsechno) v zahranici (BeNeLux, Nemecko, Francie) a takove "vymluvy" jsem jeste neslysel, takze proto. Nekdy, kdyz je nemaji hned skladem, tak je sezenou do 14 hodin stejny den (kdyz jsem tam rano do cca 10h), nebo v nejhorsim do druheho dne...

Ale jinak samozrejme trvam na tom, ze do Mitsubishi jen a pouze Denso nebo NGK, v mem Evu mam NGK Iridium (odnova), mel jsem i Denso Iridium Power (byly lepsi nez NGK) ale vydrzely jen asi 27.000km (coz ale neni zase tak hrozne), vzhledem k LPG a vykonum motoru Eva (nyni asi po upravach sani, vyfuku a preprogramovani ECU 335 koni)...jeste svicky HKS jsou asi lepsi, ale silene drahe...

_________________
EVO/STI - kdo jednou zkusi, pak uz musi...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 červen 2007 14:13 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Jenom pro upřesnění: Svíčky Denso Iridium se nejlépe shánějí v Praze! Nebýt mé vlastní anabáze před lety v záp. Evropě, také bych tomu nevěřil...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Denso SK20BR11
PříspěvekNapsal: 02 červenec 2007 22:31 
Offline

Registrován: 14 květen 2007 17:36
Příspěvky: 16
Bydliště: Prostějov, Litoměřice
jen tak jsem zkusil vygooglit Denso SK20BR11 a našel sem http://mitsubishi.autodoplnky.cz/mitsubishi-carisma/zapalovaci-svicka-denso-iridium-power-mitsubishi-c-s266742
takže by neměl být problém je sehnat. Pokud někdo víte o lepší nabídce, dejte vědět, chci do své carismy GDI dát to co tam patří.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 červenec 2007 08:26 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
A zkoušel jsi je tam koupit? Pokud totiž nemají zbytky starých zásob, stěží uspěješ...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 červenec 2007 13:15 
Offline

Registrován: 14 květen 2007 17:36
Příspěvky: 16
Bydliště: Prostějov, Litoměřice
dnes jsem je objednal tak uvidim, dam vedet...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 červenec 2007 16:08 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Urcite se ozvi, velmi me to zajima!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Denso SK20BR11
PříspěvekNapsal: 03 červenec 2007 19:27 
Offline

Registrován: 23 duben 2007 17:15
Příspěvky: 57
Bydliště: South Moravia, Göding
Automobil: Carisma
Typ motoru: 1.8 GDI, 4G93
Rok výroby: 1998
Rudymir7 píše:
jen tak jsem zkusil vygooglit Denso SK20BR11 a našel sem http://mitsubishi.autodoplnky.cz/mitsubishi-carisma/zapalovaci-svicka-denso-iridium-power-mitsubishi-c-s266742
takže by neměl být problém je sehnat. Pokud někdo víte o lepší nabídce, dejte vědět, chci do své carismy GDI dát to co tam patří.


Tam jsem je právě objednal. Pak jsem byl telefonicky upozorněn, že dodání může trvat až čtyři týdny, což jsem vzal na vědomí. Po šesti týdnech bez odezvy jsem napsal prodejci mail, kde jsem se dotazoval na svíčky a bylo mi sděleno to, co jsem napsal na začátku. Takže jsem objednávku zrušil, prodejce nedával naději, že by je mohl v brzké době dodat.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 červenec 2007 08:14 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
To odpovídá přesně tomu, co jsem už napsal: když je nemá jediný dovozce do ČR, stěží je může mít další prodejce v řetězci, ledaže by mu něco zbylo z dřívějška.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 červenec 2007 10:42 
Offline

Registrován: 27 prosinec 2005 15:34
Příspěvky: 270
Bydliště: Tropau
Mitsi píše:
To odpovídá přesně tomu, co jsem už napsal: když je nemá jediný dovozce do ČR, stěží je může mít další prodejce v řetězci, ledaže by mu něco zbylo z dřívějška.



tohle nikdy nepochopim, ze v kapitalismu neco neni...

Nedavno jsem projizdel Belgii, sjel jsem z dalnice, zastavil u prvniho obchodu, co dodava veci na auta, chtel jsem Densa Iridium Power...jejich jedina otazka byla, zda IK22 nebo teplejsi IK24...zaplatil jsem asi 20EUR/kus x 4 a jel jsem .... nejake objednavani, cekani 6 tydnu....!!! tohle fakt nikdy nepochopim...

_________________
EVO/STI - kdo jednou zkusi, pak uz musi...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz