mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 02 květen 2024 10:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pneu
PříspěvekNapsal: 06 srpen 2007 19:54 
Offline

Registrován: 21 červen 2007 17:14
Příspěvky: 22
Zdravím vás tu všechny uprostřed léta, :D

zkuste dát řeč na téma vaše pneu, jaké byste doporučili? teď se dívám po různých e-obchodech, hledám 185/65 R14. případně neznáte nějakou stránku s pneutesty?

Michal


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 srpen 2007 20:19 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Pirelli P6, pokud se v daném rozměru vyrábí. Osobně nakupuji na http://www.pneushop.cz

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 06 srpen 2007 20:53 
Offline

Registrován: 23 duben 2007 17:15
Příspěvky: 57
Bydliště: South Moravia, Göding
Automobil: Carisma
Typ motoru: 1.8 GDI, 4G93
Rok výroby: 1998
http://www.levnepneu.cz menší výběr, vesměs nižší ceny, nebo http://www.nejlevnejsipneu.cz/. A co tak rozměr 195/60 R14??? Já mám zn. Dayton D 200 tohoto rozměru (výrobce Bridgestone), sedí dobře, jen jsou hlučné, což je u tohoto auta problém.
Testy pneumatik např.: http://www.az-pneu.cz/index.php?goto=te ... dobi=letni


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: gumy
PříspěvekNapsal: 06 srpen 2007 21:55 
Offline

Registrován: 27 prosinec 2005 15:34
Příspěvky: 270
Bydliště: Tropau
gumy, to je tema nadlouho, nektere gumy v urcitem rozmeru jsou dobre na nejakem aute a na jinem uplne vybouchnou, treba kvuli naladeni odvozku, nebo jinemu rozmeru. Nektere levne gumy jsou lepsi nez velke znacky (napr.Kumho).

Jinak ja doporucuji jednoznacne Bridgestone Potenza (ne Turanza), (ale rychle se opotrebovavaji), ted jezdim na Dunlopech SP Sport 3000A (vynikajici asymetricka a ne draha guma), na zimu mam super Kleberky KrisAlp s pojistenim v cene gumy, velmi dobre, zejmena na mokro jsou Uniroyal RainSport.

Nemam rad: Michelin (drahe, dnesni modely uz malo vydrzi, tezi jen ze sve image), Continental (ve vsem uplne prumerne, jedna se vlasne o normalni Barumky pod jinym nazvem, malo vydrzi, nic moc nesedi), Good Year (pekelny hluk snad u vsech typu, ale dlouho vydrzi ale moc klouzou - hodne tvrda guma, malo siliky).
Falken: nedaji se dobre vyvazit, velky hluk, velke opotrebeni, nic moc vzhled.
Barum - viz Continental
Matador - jako Barum, jen jeste horsi, ale zimni nejsou uplne spatne, ale jen tak na jednu sezonu.

Jeste jsou dobre korejske Nexen, levne, za malo penez hodne muziky, jsou i hezke.

Katastrofa, ktere se absolutne vyhnete: cinske LingLong 688, des a hruza, vyvazeni az 100 gramu!!, praska jim bok (mikrotrhliny), na mokru klouzou jak na masle, na suchu piskaji a delaji obrovsky hluk, huci jak spatne loziska, jsou akorat levne, ale pak stejne musite koupit poradne gumy...

Znacky ktere neznam: Pirelli, Toyo, Yokohama,Marangoni, Nitto, Semperit, BF Goodrich, Firestone, Hankook, Fulda apod.

Ale pisi jen svuj nazor zalozeny na vlastnim testovani, pripoustim, ze nekdo muze mit jiny.

_________________
EVO/STI - kdo jednou zkusi, pak uz musi...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: pneu
PříspěvekNapsal: 07 srpen 2007 01:07 
Offline

Registrován: 07 srpen 2007 01:06
Příspěvky: 3
mám dotaz: a čemu byste dali přednost, 185/60 nebo 185/65?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07 srpen 2007 09:31 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 30 červenec 2004 11:15
Příspěvky: 438
Bydliště: Praha
Automobil: Mitsubishi Carisma
Typ motoru: 1,9TD
Rok výroby: 1999
No ja jezdim na Barum Bravuris a v zime na Barum Polaris. Ani nevim proc jsem si je koupil, mozna proto ze je to (nebo uz neni?) ceska firma. Obcas se mi zda, ze trochu plavou, ale netusim jestli za to muze pneu, nebo je problem nekde jinde. Co se tyka hluku, nemuzu srovnavat, protoze jsem na jinych nejezdil, ale klidne by mohly byt trochu tissi. Asi, az je ojezdim vyzkousim nejakou jinou znacku.
Jo a rozmer mam 185/65 R14

_________________
Obrázek Obrázek
Mitsubishi Carisma Sedan, 1.9TD, 1999 ... Jeep Grand Cherokee WJ, 4,7 V8, 1999


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: pneu
PříspěvekNapsal: 07 srpen 2007 10:10 
Offline

Registrován: 27 prosinec 2005 15:34
Příspěvky: 270
Bydliště: Tropau
dave píše:
mám dotaz: a čemu byste dali přednost, 185/60 nebo 185/65?



prednost bys mel dat tomu, co mas v technicaku, at nemas problem treba s STK a pojistovnou, pri nejake i banalni nehode, dneska po tom hodne jdou a vsechno co neni schvalene a zapsane v TP je duvod, proc neplatit zp pojistky...

_________________
EVO/STI - kdo jednou zkusi, pak uz musi...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07 srpen 2007 11:31 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Na Carismu patří 185/65x14 nebo 195/60x14. Varuji před Bridgestone RE 720: vynikající hlavně v zatáčkách na suchu, ale špatné na mokru, a to především v přímém směru. Obecně špatně drží stopu v přímém směru a dávají pocítit každou vlnku na vozovce.

Pokud chce někdo ušetřit, tak vřele doporučuji celoroční Tigar TG 621: za tu cenu neznám lepší, přečemž jedinými slabinami je poměrně rychlé opotřebení a trakce ve vrstvě sněhu. I mnohonásobně dražší tzv. "značkové" však těch slabin mají často mnohem více...

PS: Na desítkách vozů jsem vyzkoušel desítky značek a typů pneumatik, přičemž mnoho jsem jich ojezdil od nova až do výměny, takže si troufnu tvrdit, že mám vcelku přehled. Možná pak někoho překvapí, že za nejlepší letní gumu označím Yokohamu S707 z pol. 90 let a za zimní Avon CR75, resp. CR85 po r. 2000. Sám momentálně jezdím na Pirelli P7 (zatím jsem neobjevil lepší, byť kvalit Yoko S707 nedosahuje) a Nokian WR (tu bych označil spíše za dobrou celoroční, než vyloženě zimní gumu). Rozhodně bych si nekoupil Michelin (poslední dobrá byla MXV2 někdy v r. 1992), Barum, Matador, zimní Goodyear UG6 (nejhorší zimní guma, se kterou jsem se kdy setkal)...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: gumy
PříspěvekNapsal: 07 srpen 2007 11:36 
Offline

Registrován: 27 prosinec 2005 15:34
Příspěvky: 270
Bydliště: Tropau
vidim, ze s Mitsim bych se nejmene na 95% shodnul ohledne gum...

_________________
EVO/STI - kdo jednou zkusi, pak uz musi...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: pneu
PříspěvekNapsal: 07 srpen 2007 14:54 
Offline

Registrován: 07 srpen 2007 01:06
Příspěvky: 3
já mám v techničáku na Carismu 175/65 R 14 82 T, jako alternativní 175/70, 185/65, 195/60, 175/70.

já ted mám 185/60 R14. trochu mě zmátlo, že tento rozměr není uveden v TP. proto jsem se vás ptal. ale uvažuji tak o 185/65


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: pneu
PříspěvekNapsal: 07 srpen 2007 14:55 
Offline

Registrován: 07 srpen 2007 01:06
Příspěvky: 3
já mám v techničáku na Carismu 175/65 R 14 82 T, jako alternativní 175/70, 185/65, 195/60, 175/70.

já ted mám 185/60 R14. trochu mě zmátlo, že tento rozměr není uveden v TP. proto jsem se vás ptal. ale uvažuji tak o 185/65


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: pneu
PříspěvekNapsal: 07 srpen 2007 15:43 
Offline

Registrován: 21 červen 2007 17:14
Příspěvky: 22
Přátelé, děkuji za vaše rady, zavrhnul jsem některé značky, o kterých jste se tady zmiňovali. třeba o Continentalkách jsem si myslel, že jsou skvělé, ale žádná sláva, o Michelinkách se také nevyjadřujete v nadšení. Goodyrky jsem dle Evomana také zavrhnul. také teď nechci Barumky a Matadory.

Díval jsem i na testy, uvažuji o Pirelli P3000E, P6 nebo dokonce P7 je už o něčem jiném.

Z těch levnějších jsem se díval i na pneu Tigar TG 621 185/65 R 14 na doporučení od Mitsiho, je poměrně levná - 970 Kč. říkáš, že je dobrá? tak to stojí za úvahu. zmiňoval ses, že se dá i jako celoroční?

Evomane, a co říkáš na Dunlop SP Sport 01, dá se sehnat za 1400.

nejlépe, kdybych se vešel tak do 1500.

Michal


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07 srpen 2007 19:54 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Dunlop vynikají ovalitou (to není nic o "vyvážitelnosti", ale prostě o "kulatosti"). Ovšem do 1500 Kč/kus těžko nakoupíš.
Kromě toho, pokud si dobře pamatuji, právě zmiňované Dunlopy mají ten problém, že zhruba v polovině životnosti (někde na úrovni 5,0-5,5 mm hloubky vzorku) se na nich projede jedna z klíčových drážek zajišťujících odvod vody z běhounu, což je učiní zcela nepoužitelnými na vodě ... a což je opravdu velká škoda.

Pokud ovšem srovnáváš Pirelli P3000E s P6 či P7, pak opravdu srovnáváš hrušky s jablky (to jen pro pořádek).

A co se týče pneu Tigar TG 621, jedná se skutečně o tzv. "budgetovou" celoroční gumu velmi vyvážených vlastností, ovšem nesrovnatelně lepší, než Barum či Matador!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07 srpen 2007 21:22 
Offline

Registrován: 09 červen 2007 18:49
Příspěvky: 7
Jedině Pirelli


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: gumy
PříspěvekNapsal: 08 srpen 2007 08:43 
Offline

Registrován: 27 prosinec 2005 15:34
Příspěvky: 270
Bydliště: Tropau
Pro Michala6: ten Dunlop SP Sport 01 je pry docela dobra guma, takove stredni kategorie. V testech (Adac, Oamc apod.) neni nejlepsi, ale je vzdy na tretim - ctvrtem miste. Dava se i do prvovyroby, napr.na Audi A3 a ti si urcete nemohou dovolit prilis reklamaci. To o te ovalite co pise Mitsi jsem neslysel, na vyvazovacce jsem si sam meril vse uchylkomerem a vse bylo v norme. Ale mam je nove (SP SPort 3000A), fakt nevim, co udelaji az budou mit 50% a min, zatim jsem velmi spokojen, sedi perfektne, zvlast na vode nemam vubec strach, jsou progresivni, neprekvapi zakernou reakci (a to s Evem jezdim i velmi drsne)...jinak bych si koupil koktafku v cervenem tdicku co dahne (pry) dobre vodspoda, ze?

No a ty Pirelli jsou obecne velmi dobre gumy, ale jen P ZERO a Rosso, ostatni typy nejsou nic moc, stejne tak je vynikajici Bridgestone Potenza, ale ne Turanza a nic moc ty 030, 040 apod....s gumama je to fakt slozite, zalezi na typu vozu, pohanene naprave, nastaveni tlumicu, jezdeckem stylu, jak jsou nafoukane, jaka je geometrie...

_________________
EVO/STI - kdo jednou zkusi, pak uz musi...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz