mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 27 duben 2024 16:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pylový filtr?!?
PříspěvekNapsal: 19 únor 2008 18:04 
Zdravím,prosím Vás poradte mě kde najdu pylový filtr na carismě 97?(1,8,16VGDI).Potřeboval bych ho vyčistit nebo vyměnit .A navíc bych potřeboval vydezinfikovat klimatizaci,prý se to děla nějak přes výparník,ten taky nevím kde se nachází?Už to smrdí je s tím potřeba něco udělat jestli s tím máte nějake zkušenosti poradte měprosím.Děkuji
A ještě jeden problém....přestala se mě vysouvat a zasouvat antena předtím bez problémů chodila.Motorek jede ale antena se nehýba.Poradte pls.Dikec.(Jsem nováček tak o carisme nic nevim) :(


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pylový filtr?!?
PříspěvekNapsal: 19 únor 2008 18:39 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Pylový filtr tam vůbec není, "náhon" prutu antény je servaný (nutná výměna, včetně prutu - docela drahá sranda...), výměnu doporučuji přenechat někomu, kdo to už alespoň jednou dělal.

Pokud klimatizace "smrdí", byla nesprávně používána: min. 5 min. před dojetím/vypnutím motoru nutno VŽDY vypínat kompresor klimy, nikoli však větrák topení, aby se chladný výparník trochu ohřál a hlavně vysušil! Do "smrdící klimy"/na výparník lze nastřikat speciální dezinfekční sprej přes střední výdech v palubovce, ale pomůže to jen na chvíli (spíše jde o efekt deodorantu, než "čističe") - kdybys to měl někdy rozebrané, rychle bys pochopil, proč...

Pozor: v žádném případě si nenechávej "oservisovat/doplnit klimu" v odborném servisu, maximálně ji (TEDY POUZE VÝPARNÍK) tam nech prostříkat oním rádoby "čističem"!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pylový filtr?!?
PříspěvekNapsal: 19 únor 2008 20:31 
Offline

Registrován: 19 únor 2008 17:54
Příspěvky: 6
Děkuji moc za odpověd,ještě se Vás zeptám,jestli mužu?!?Když jsem si v obchodě chtěl koupit ten čistič spray klimatizace tak me paní říkala že to nepomuže že musím vyměnit kabinový filtr?Takže je tam potřeba měnit nějakej filtr u té klimatizace nebo ne?A ten výparník se nachází kde?Nezlobte se že se tak blbě ptam ale auto mam cca 3 tydny,takže nevím kdy bylo a jestli někdy čištěna nebo vyměněna nápln v klimatizaci.A ten výparník se mění nebo nějak čisti?Nerad bych aby mě někde oškubali z peněz a řekli že dělali to nebo ono.Děkuji za odpověd


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pylový filtr?!?
PříspěvekNapsal: 19 únor 2008 21:46 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
A četl jsi pozorně mou reakci?

- Žádný filtr tam není, nemůžeš tedy měnit něco, co tam vůbec není.

- K čemu potřebuješ vědět, kde je výparník, když se bez rozebrání prakticky celé přístrojovky k němu stejně nedostaneš? Potřebuješ pouze vědět, kudy k němu vystříkáš obsah spreje, a to jsem už napsal: přes středový (podotýkám, že přes jeho pravou část) výdech na přístrojovce. Klapku rozvodu vzduchu musíš mít samozřejmě nastavenou "na obličej".

- Před jakýmkoli "čištěním", výměnou či doplňováním náplně klimy jsem Tě už varoval a nevím, jak to ještě více zdůraznit.

- Pokud Ti klima už smrdí, bude samozřejmě nejlepší zcela radikální řašení, tj. výměna výparníku, a pak její správné používání. Jsi ale ochoten do toho investovat min. 15 tis. Kč?!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pylový filtr?!?
PříspěvekNapsal: 20 únor 2008 14:33 
Offline

Registrován: 19 únor 2008 17:54
Příspěvky: 6
Zdravím, dnes jsem byl v servisu a pylový filtr tam je.Stoji 710Kč.Je schopván u spolujezdce pod kastlikem.Musi se ten vrch te klimi zdemontovat a pod tim je ten filtr.Je to presne v návodu,když mě chtěli ten filtr objednat.Takže jak odklopite kastlik už tam vidite zařízení klimy a pod tim by to mělo někde být.Dokud se nevymění nema cenu dělat dezinfekci.Ted nemam penize ale budu to muset nejak provest.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pylový filtr?!?
PříspěvekNapsal: 20 únor 2008 14:47 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Mohu Tě ujistit, že Carisma 1,8 GDI z r.v. 1997 žádný pylový filtr ještě nemá. "Dostala" ho až v souvislosti s faceliftem někdy kolem r. 2000, kdy byl do přístrojovky implantován systém ventilace (topení+klima) výhradně japonského původu - předchozí typ byl kombinací systému z Volva s některými elementy od MMC, který se vyznačoval možností volby síly klimování ve dvou stupních (samostatné tlačítko ovládání kompresoru), ale bez regulace příkonu (to je původem od MMC), a poměrně hlučného větráku (to je dědictví Volva). Nový systém výhradně už celý od MMC bohužel nemá "dvoustupňovou" klimu (kompresor se zapíná stlačením knoflíku regulace otáček větráku), ale zato má plynulou regulaci příkonu (řízena elektonicky) a je podstatně tišší.

I kdybys ovšem nakrásně měl tu "novou variantu" (což přichází v úvahu snad jen v případě přestavby auta po totálce), smrad z klimy u vozu Mitsubishi nikdy nepochází od pylového filtru, neboť ten je z netkané textilie a navíc umístěn tak, že se k němu nemůže dostat ani vlhkost z klimy, ani z venku, např. za deště - to je obrovská výhoda oproti standardnímu (zejména evropské značky) vozu! Jediným projevem silně znečištěného (mechanickými nečistotami, nikoli vlhkou vrstvou plísní, hub a bakterií všeho druhu, jako u většiny "jiných" značek aut) filtru tak u Mitsubishi je pouze snížení jeho průchodnosti s negativním dopadem na intenzitu "ofuku".

Co tím chci říct? Že i toto je jednou z mnoha oblastí, kde "standardní recepty" selhávají, jelikož Mitsubishi je prostě "z jiného těsta".

Chtěl jsi radu od praktiků, ostatně proto jsi sem nejspíš přišel. Současně evidentně nemáš peněz nazbyt a přesto lezeš do servisu (nepochybně značkového), a přitom se bojíš, že Tě tam tzv. oholí. Tak přestaň zpochybňovat, co jsem Ti už napsal, a zkus se zamyslet nad tím, proč se Ti v servisu dostalo těch informací, které jsi zde reprodukoval...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pylový filtr?!?
PříspěvekNapsal: 20 únor 2008 16:42 
Offline

Registrován: 19 únor 2008 00:18
Příspěvky: 382
Automobil: Carisma
Typ motoru: 19TD
Rok výroby: 97
ja mam 19TD ´97 mal by som mat filter?? ale je to bez klimi ...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pylový filtr?!?
PříspěvekNapsal: 20 únor 2008 16:44 
Offline

Registrován: 19 únor 2008 00:18
Příspěvky: 382
Automobil: Carisma
Typ motoru: 19TD
Rok výroby: 97
myslim samozrejme pelovy - prachovy


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pylový filtr?!?
PříspěvekNapsal: 20 únor 2008 16:53 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Aha, Ty jsi "někdo jiný", tak promiň. TD verzi neznám, ale podle mne by to mělo být závislé na generaci (před/po faceliftu), nikoli na konkrétní verzi. Tedy ani Ty tam interiérový/prachový/pylový (jak je libo...) filtr nemáš.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pylový filtr?!?
PříspěvekNapsal: 20 únor 2008 19:13 
Offline

Registrován: 19 únor 2008 17:54
Příspěvky: 6
Děkuji za odpověď, já Vám věřím chtěl jsem se přesvědčit co mě v servisu řeknou.Samozřejmě jsem nic neplatil a zminovany filtr který tam podle nich je a ktery mě ukazali na obrazku jak vypada a kde je uložen jsem neobjednal.Koupil jsem spray a vystřikal ho do pruduchu jak jste mě napsal.Zatim to voni.Děkuji moc za rady.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pylový filtr?!?
PříspěvekNapsal: 20 únor 2008 19:25 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Není zač, rádo se stalo!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pylový filtr?!?
PříspěvekNapsal: 20 únor 2008 22:25 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 30 červenec 2004 11:15
Příspěvky: 438
Bydliště: Praha
Automobil: Mitsubishi Carisma
Typ motoru: 1,9TD
Rok výroby: 1999
Moje 1,9TD z roku 1999 zadny filtr nema. Je to jak pise Mitsi, opravdu tam nic neni. Mel jsem to temer cele rozebrane (myslim to, co je za kastlikem) a nenasel jsem tam nic, co by jen vzdalene filtr pripominalo.

_________________
Obrázek Obrázek
Mitsubishi Carisma Sedan, 1.9TD, 1999 ... Jeep Grand Cherokee WJ, 4,7 V8, 1999


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pylový filtr?!?
PříspěvekNapsal: 20 únor 2008 23:30 
Offline

Registrován: 19 únor 2008 00:18
Příspěvky: 382
Automobil: Carisma
Typ motoru: 19TD
Rok výroby: 97
jeeee konecne niekto s dieslom ..... aka je tam roztec pri diskoch 4*100 myslim a E-stredova diera je kolko ? ked stmievas palubovku - odsvietenie tak sa meni podsvietenie v interiery?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pylový filtr?!?
PříspěvekNapsal: 20 únor 2008 23:38 
Offline
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 30 červenec 2004 11:15
Příspěvky: 438
Bydliště: Praha
Automobil: Mitsubishi Carisma
Typ motoru: 1,9TD
Rok výroby: 1999
Bohuzel vubec nevim co je roztec ani E-stredova dira. :oops:
Intenzita osvetleni se mi nijak nemeni, je to porad stejne.

_________________
Obrázek Obrázek
Mitsubishi Carisma Sedan, 1.9TD, 1999 ... Jeep Grand Cherokee WJ, 4,7 V8, 1999


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Pylový filtr?!?
PříspěvekNapsal: 20 únor 2008 23:48 
Offline

Registrován: 19 únor 2008 00:18
Příspěvky: 382
Automobil: Carisma
Typ motoru: 19TD
Rok výroby: 97
kolko mas nabehane?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz