mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 28 duben 2024 02:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Carisma 1,6i 66kw
PříspěvekNapsal: 13 duben 2008 13:33 
Offline

Registrován: 13 duben 2008 13:16
Příspěvky: 8
Rok výroby: 0
Mám v plánu koupi tohodle vozu...
CHtel jsem se zeptat, na co si mam u koupi davat pozor a na co se amm zamerit pred tim, nez vuz koupim...
mam jiz vyhlidnutou tuhle carismu...
R.V 1997
najeto 167 000 Km
vybava centrální dálkové zamykání , imobilizér, el. okna, klimatizace, dělená zadní sedadla, výškově nastavitelná sedadla, nastavitelný volant, 2 x airbag, ABS, posilovač řízení, manuální převodovka, mlhovky

Díky moc za názory a rady..
Popr jak jste spokojeni s touhle motorizaci vy?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Carisma 1,6i 66kw
PříspěvekNapsal: 13 duben 2008 20:27 
Mám to samé akorát mám 4x airbag a našleháno 190000km.Mám ho rok a zatím jsem kromě lehkého tunningu nanic nesáhl.Minulý týden jsem byl na stk a kromě žárovky na SPZ ani ťuk.Můj dvorní automechanik tvrdí,že 300000km to musí,kromě výfuku,který mi mimochodem upadl při cestě z STK vydržet.


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Carisma 1,6i 66kw
PříspěvekNapsal: 13 duben 2008 20:30 
Offline

Registrován: 13 duben 2008 13:16
Příspěvky: 8
Rok výroby: 0
tak to rad slysim :o)
A myslis, ze auto v te vybave,rocniku a naslehanych kilakach a v prefektnim karosarskem stavu ma hodnotu 65 tis???
Jen bych se chtel ujistit....


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Carisma 1,6i 66kw
PříspěvekNapsal: 13 duben 2008 21:23 
Já bych to bral,jak říkám maximální spokojenost.


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Carisma 1,6i 66kw
PříspěvekNapsal: 13 duben 2008 21:26 
Offline

Registrován: 13 duben 2008 13:16
Příspěvky: 8
Rok výroby: 0
Dobre :o)
Hodne lidi mi to sice porad rozmlouva, ze jde o japonce a ze je tam jen sam porblem se sehnanim dilu a servisem...
jenze hledam, kukam a prichazim na to, ze je to uplne stejne, jak u vsech ostatnich, ze tohle si jen mylsi, protoze se nezajimaji....
tak tedy doufam a snad to vyjde ;o)


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Carisma 1,6i 66kw
PříspěvekNapsal: 13 duben 2008 21:51 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Tak právě takovým lidem nevěř ani nos mezi očima! Oni totiž jenom plácají omleté bludy ve stylu JPP, aniž by vůbec tušili, o čem to celé je.

Kromě toho, Carisma, a 1,6 pak zvlášť, není žádný Japonec, tedy alespoň ne "ten pravý". Vezmu-li však v úvahu její alespoň částečnou spřízněnost s Renaultem (převodovka), je to bohužel spíše na škodu věci: zatímco se sháněním dílů na pravé vozy Mitsubishi (made in Japan) jsem nikdy neměl ani ten sebemenší problém, se sháněním dílů na Renaulta (vůz mého syna) tomu bylo vždy přímo naopak...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Carisma 1,6i 66kw
PříspěvekNapsal: 13 duben 2008 21:58 
Offline

Registrován: 13 duben 2008 13:16
Příspěvky: 8
Rok výroby: 0
diky moc za nazory :-)
uz mam jasno a asi do tohoto vozu pujdu :-)
a chtel jsem se zeptat jeste na jednu drobnost...
jestli nekdo nahodou nevi, jak je delana u carismy vzduchotecnika, jestli by se dalo obyc ovladani predelat na automaticke,pokd jsou teda klapky vzduchotechniky ovladany servy a nebo primo lanky z panelu...
chtel bych totiz standardni ovladani prestavet na automaticke a chtel bych vedet, jestl je to vubec mozne....


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Carisma 1,6i 66kw
PříspěvekNapsal: 13 duben 2008 22:05 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Máš na mysli automatickou klimu? Pokud ano, tak bych rád věděl, jestli jsi někdy s nějakým autem vybaveným autoklimou jezdil. Já jsem totiž ještě nezažil vůz (nebavím se o ojetině za několik desítek tisíc, ale o autech v cenách hodně nad mega...), kde by plně automatický režim autoklimy pracoval k mé plné spokojenosti, přičemž zásahy do nastavení autoklimy během jízdy jsou vždy složitější, než u manuální (a nehovořím teď jen o prosté změně nastavení teploty).

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Carisma 1,6i 66kw
PříspěvekNapsal: 13 duben 2008 22:13 
Offline

Registrován: 13 duben 2008 13:16
Příspěvky: 8
Rok výroby: 0
nejde mi spis o automaticky rezim funkce, ale o prehlednost panelu ( a ja jsem bohuzel elektro maniak) tak me i ten elektronicky panel vice pritahuje a nechci si vybirat auto jen podle toho, jestli ma automatickou klimu...
chtel jsem se jen zeptat, jestli by to slo prekopat,jelikoz me funkce automaticke klimatizace vice pritahuji... a to jak nastaveni tak i prehlednost udaju na displeji...

Vim, ze je to asi ulitle,ale chtel jsem to jen zkusit :-D


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Carisma 1,6i 66kw
PříspěvekNapsal: 13 duben 2008 22:22 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Ano, je to naprosto ulítlé. Pokud Tě fascinují displeje, nějaké si tam dodělej, ale na autoklimu se vykašli. Ani nevíš, jak strašně mne štve, když před každým vyjetím musím u autoklimy na služebním voze zdlouhavě potlačovat všechny ty "auto" funkce. A to raději vůbec nezmiňuji, že např. o rozvodu vzduchu dle vzorce "jenom trošku teplého na nohy", "většinu vlažného do průduchů na přístojovce" a "malý zbytek chladného na čelní sklo" si mohu nechat jenom zdát. A přitom u mého Mitsubishi s mechanickou klimou jde tohle v pohodě...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Carisma 1,6i 66kw
PříspěvekNapsal: 14 duben 2008 20:55 
Offline

Registrován: 13 duben 2008 13:16
Příspěvky: 8
Rok výroby: 0
A jak je to vlastne s cenama za nahradni dily???
udajne jsou pry drahe...
ae mi to tak neprijde... jak to vidite vy???


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Carisma 1,6i 66kw
PříspěvekNapsal: 14 duben 2008 21:09 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Ceny jsou prostě "běžné". :lol:

Jinak obecně nejdražší ND jsou na Audi, a pokud se jedná o díl přímo "koncernového původu", tak i na Škodu (např. altík na Fabii stojí klidně i přes 26 tis. Kč!), pak následují "originál" Japonci (jenže tam ty ND povětšinou - s výjimkou nehody a spotřebáku - prostě nepotřebuješ) těsně dostihovaní "evropskými" Japonci (altík na Primeru stojí 20 tis. Kč, jenže je od Bosche, u kterého ho koupíš přímo za 11 tis. Kč, ale bohužel ho občas potřebuješ :evil: ), a někde na úplném chvostu pak jsou Italové (bacha, pouze z hlediska ceny ND, nikoli kvality jako takové, která je dnes obvykle vyšší, než u srovnatelné německé konkurence!).

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Carisma 1,6i 66kw
PříspěvekNapsal: 15 duben 2008 15:44 
Offline

Registrován: 29 září 2007 18:41
Příspěvky: 79
Automaticka klima je fajn pocas jazdy ked sama udrzuje nastavenu teplotu a vlhkost atd a nemusis si nieco neustale upravovat. Ale to nastavovanie je hruuuuuuuuuuza.
Sadnem do studneho auta, chcem aby sa rychlo vyhrialo, kurenie na plne pecky. U manualu potocim kolecko, zapnem vetrak a kuri sa. U automatu hladam, stlacam, skusam, prepinam...
Ked je teplo, u manualu zas potocim koliesko a kuri sa slabsie albo nekuri. S automatom je najbezpecnejsie zastavit a zas pohladat, poskusat, poprepinat...
Ako bezny clovek - uzivatel auta cakam, ze auto mi bude sluzit, ze veci v nom budu robit to co sa od nich ocakava a bude to maximalne intuitivne. Posledne co chcem je kupit si auto za milion alebo dva a potom si este priplatit za trojdnove skolenie na ovladanie automatickej klimy aby som mohol naplno vyuzivat moznosti ktore tento zazrak techniky poskytuje.

Inac k tej Carisme, ja mam 1.8GDi automat, som pohodovy sofer, ale miestami by som privital keby to zivsie reagovalo. Tak myslim, ze aj s tymi 1.6 budes mat taky podobny pocit.

Diely: nie su najlacnejsie (ako fiat alebo ford) ale ani take drahe ako audi alebo mercedes. Je zopar veci, ktore som nemohol zohnat aftermarket (silentbloky stabilizatora napr), ale origo mitsubishi stali "par korun". Tlmice som zohnal QH, o dost lacnesie ako origo Mitsu ale aj tak ovela drahsie ako na ine znacky... Ked nieco u dilera nemaju tak to objednaju a na druhy den to mas. Co zas u inych znaciek take samorejme nie je. Skratka, uplne bezne starosti a radosti ohladne dielov, nic vynimocne.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Carisma 1,6i 66kw
PříspěvekNapsal: 17 duben 2008 20:41 
Offline

Registrován: 19 únor 2008 00:18
Příspěvky: 382
Automobil: Carisma
Typ motoru: 19TD
Rok výroby: 97
mitsi ty pises ze 1.6 mali tiez renault prevodovky? si si isty ?
preco teda nepasuju bodeny na nahon tachometru :?: :?: :?: s 1.9TD


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Carisma 1,6i 66kw
PříspěvekNapsal: 17 duben 2008 23:17 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
To nevím, ale renaulťáckou převodovkou u 1,6 jsem si jistý!

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz