mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 08 květen 2024 17:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: řídící jednotka?
PříspěvekNapsal: 15 červenec 2009 18:27 
Offline

Registrován: 14 červenec 2009 20:39
Příspěvky: 62
Automobil: stealth
Typ motoru: twin
Rok výroby: 1992
Zdravím,tak mazlík už 14 dní stojí a vypadá to na ŘJ..Máte někdo s tím zkušenosti?
3 týdny jsem jezdil bez problémů na kopii klíčku a s novým alarmem.Před nastartováním jsem vždy počkal až zhasne "chek engine".Pak po 2 dnech přijdu otočím a "chek" se ani nerozsvítí a nejde nastartovat.Startér točí,motor nechytá.Po chvíli čekání "chek" párkrát zablikal a odmlčel se nadobro.Maník co tam dával nový alarm(není připojený na ŘJ) se trápil 2 dny,zkontroloval co mohl a .. nic.
Už je zkontrolováno:alarm,žárovka "cheku",paliv.čerp.,baterie,orig. alarm,kabeláž,spínačka...
Při kontrole proudu na ŘJ se "chek" rozsvítil,motor pak naskočil,asi 2min běžel a sám chcíp..jako by prý běžel jen na 5 válců..
Ještě mne napadá:předtím se startování nepatrně prodlužovalo-nebylo na drc(subjektivní pocit) a klíček(kopie)nevyžadoval při vyjmutí zmáčknutí tl. na spínačce(a tudíž pootočení a zapnutí orig.alarmu).Auto má i hlásič na pager,ale už po koupi nepodařil zprovoznit..
Co fčíl??


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: řídící jednotka?
PříspěvekNapsal: 16 červenec 2009 06:56 
Offline

Registrován: 04 říjen 2008 09:24
Příspěvky: 976
Automobil: Dodge Stealth TT
Typ motoru: 6G72 3,0 Twin Turbo
Rok výroby: 1994
Ahoj, koukněte se do řídící jednotky, bývají tam vadné kondenzátory a pak vysazují vnitřní zdroje. Doufám, že koncák na spojkovém pedálu jste kontrolovali, blokuje startování motoru.... V příloze jsem Ti poslal co máš na řídící jednotce naměřit, zkuste to prověřit.....


Přílohy:
94-96_3s_ecu.pdf [125.35 KiB]
361 krát
Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: řídící jednotka?
PříspěvekNapsal: 16 červenec 2009 07:52 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
Roy zminuje, ze starter toci, tak to by pak nevypadalo na problem s koncakem na spojkovem pedalu.
Doporucil bych udelat diagnostiku - tim zjistis, proc ti hlasi chybu check engine, pripadne proc zablikal (dokazes to presneji popsat?)


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: řídící jednotka?
PříspěvekNapsal: 16 červenec 2009 09:43 
diagnostika pry nejde udelat kdyz chek ani neblikne-jednotka nefachci? chek bliknul kdyz se mi to stalo poprve a ja nechal otoceny klicek a premyslel. Dalsi den prestala svitik i ikona tour vyfuku..


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: řídící jednotka?
PříspěvekNapsal: 16 červenec 2009 09:43 
diagnostika pry nejde udelat kdyz chek ani neblikne-jednotka nefachci? chek bliknul kdyz se mi to stalo poprve a ja nechal otoceny klicek a premyslel. Dalsi den prestala svitik i ikona tour vyfuku..


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: řídící jednotka?
PříspěvekNapsal: 16 červenec 2009 09:43 
diagnostika pry nejde udelat kdyz chek ani neblikne-jednotka nefachci? chek bliknul kdyz se mi to stalo poprve a ja nechal otoceny klicek a premyslel. Dalsi den prestala svitik i ikona tour vyfuku..


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: řídící jednotka?
PříspěvekNapsal: 16 červenec 2009 09:51 
kondiky mne napadly,tak to proveruji. Diky za hodnoty,plati i pro 1992?
sorry,pisu z iphonu


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: řídící jednotka?
PříspěvekNapsal: 16 červenec 2009 10:06 
Offline

Registrován: 04 říjen 2008 09:24
Příspěvky: 976
Automobil: Dodge Stealth TT
Typ motoru: 6G72 3,0 Twin Turbo
Rok výroby: 1994
Ahoj hodnoty snad ano, nejsem si jistý zda je zcela stejný konektor, to musím zjistit......Hele je divné, že Ti nesvítí i ta kontrolka od 'active exhaust' to má svoji zlváštní jednotku na straně řidiče v kufru u dna pod takovým deklíkem.... Není přeci jenom nějaký bug ve svazcích ?, jednou jsem hledal 14dní proč nejde klima a pak jsem zjistl prodřený hlavní svazek pod hladičem motoru a to už jsem tam cvičil s měřákem tak, že jsem šel drát po drátu.... Mám podrobný elektro manuál ale nevím jak Ti ho poslat je to kláda dat (40M).....


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: řídící jednotka?
PříspěvekNapsal: 16 červenec 2009 10:26 
Offline

Registrován: 14 červenec 2009 20:39
Příspěvky: 62
Automobil: stealth
Typ motoru: twin
Rok výroby: 1992
prestala svitit az po x-tem pokusu o start. Treba to je dalsi nabalena chyba..? Asi nejdriv zkusit pujcit RJ a prohodit je.. Mechos slaboproud nedela:(


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: řídící jednotka?
PříspěvekNapsal: 16 červenec 2009 10:42 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
to Roy:

Mrkni na
http://stealth316.com/2-diagconn.htm
http://stealth316.com/2-diagcodes91-93.htm

Na prvni odkazu najdes jak se dela diagnostika doma "na kolene" a na druhem odkazu pak chybove kody (btw i ten, ktery ti rekne, ze mas problem primo s ECU).


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: řídící jednotka?
PříspěvekNapsal: 16 červenec 2009 10:55 
Offline

Registrován: 14 červenec 2009 20:39
Příspěvky: 62
Automobil: stealth
Typ motoru: twin
Rok výroby: 1992
Ok,diky moc. Planuje se nejaky sraz?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: řídící jednotka?
PříspěvekNapsal: 17 červenec 2009 12:58 
To Roy: Ty kondíky poznáš podle toho, že bývají většinou vyteklý na tu desku. V současnosti řeším stejný problém, kondíky mám vyměněné (stály všechny 3 asi 6kč, výměnu mi udělal kamoš za pivo). Já jsem se to dozvěděl až potom, co mi přestala jedna cívka házet jiskry. Dozvěděl jsem se o tom problému, ale zatím mi ta oprava nepomohla (ikdyž zmizely jiné neduhy, třeba lítající otáčkoměr a dále) :(

jinak tady to máš podrobně popsané, pokud teda aspoň částečně vládneš angličtinou.

http://www.stealth316.com/2-ecmremoval.htm


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: řídící jednotka?
PříspěvekNapsal: 17 červenec 2009 13:47 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Že se vám do toho pletu: Měl jsem sundané pouzdro ŘJ z Lancera, Galanta a dvou Space Wagonů (z různých r.v., vše made in Japan) a všechny měly desky zalité z obou stran jakýmsi průhledným lakem (snad epoxidovým?), a to ve vrstvě, jež prakticky znemožňuje jakýkoli "servisní" zásah. Jinými slovy, zatím jsem se nesetkal s ŘJ od MMC, jejíž deska se součástkami by vypadala tak, jako ta na daných fotkách. Kromě toho ta na fotkách má zcela standardní (ve smyslu norem běžné spotřební elektroniky) elektrolyty (a nejen je), zatímco ty, které jsem já viděl, byly značně "fešnějšího" provedení.

P.S.: S vozy Mitsubishi jsem najezdil už přes 3/4 mil. km a s ŘJ motoru jsem nikdy žádný problém neměl...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: řídící jednotka?
PříspěvekNapsal: 17 červenec 2009 14:25 
Offline

Registrován: 04 říjen 2008 09:24
Příspěvky: 976
Automobil: Dodge Stealth TT
Typ motoru: 6G72 3,0 Twin Turbo
Rok výroby: 1994
Ahoj, na tuto závadu trpí téměř výhradně ECU '91 a '92 potom se jednotka inovovala a tam se závady nevyskytují. Jinak u GT jsem opravoval již jednotku ABS, centrální zamykání, snímání polohy volantu a ECS tak, že závady se vyskytují :-) Konstrukce není ani zdaleka tak precizní jak Mitsi píše, je to myslím dáno tím, že přece jenom se jednalo o relativně malé série....


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: řídící jednotka?
PříspěvekNapsal: 17 červenec 2009 21:19 
Offline

Registrován: 03 říjen 2005 14:58
Příspěvky: 893
Abych rek pravdu, i ja sem ocekaval vymenou kondiku zazraky, ale ty se nekonaly...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz