mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 15 květen 2024 07:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 červen 2007 14:06 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Axiální vůle klikového hřídele může být značná. Primárně vzniká při startování motoru se sešlápnutým pedálem spojky, kdy síla potřebná k překonání odporu talířové pružiny spojky (vyvolaná přes vypínací ložisko spojky) tkačí kliku směrem k víku řemenice, přičemž právě při startování jede klika o axiální opěru(-y) prakticky nasucho (baz mazání), čímž dochází k úbytku/vydírání materiálu v místech, která mají vymazovat axiální vůli kliky (uf, to je věta...).

Jinak z praxe potvrzuji, že použití špatných/nesprávných vahadel u motoru GDI vedlo "v ostrých levých" k cvakání, a to i pod zatížením! Jinými slovy, vůle v axiální rovině se vždy projeví, byť se to zdá velmi nepravděpodobné.

PS: Samozřejmě to platí pouze v případě příčného uložení motoru.

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: vule
PříspěvekNapsal: 26 červen 2007 16:48 
Offline

Registrován: 27 prosinec 2005 15:34
Příspěvky: 270
Bydliště: Tropau
aha, ted uz tomu rozumim, zni to rozumne, u stareho pricne ulozeneho motoru se vule fakt mohou takhle uz projevovat...

_________________
EVO/STI - kdo jednou zkusi, pak uz musi...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 červen 2007 17:00 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Akorát že všichni s GDI řeší problémy s hydroštely a teď se žádný dobrovolník nehlásí... :?

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 červen 2007 09:05 
Offline

Registrován: 14 květen 2007 17:36
Příspěvky: 16
Bydliště: Prostějov, Litoměřice
MITSI, moje carisma klepe a hlasim se k tvemu testu, i kdyz si presne nejsem jistej co mam cekat :-) poslal sem ti SZ


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 červen 2007 22:29 
Offline

Registrován: 23 leden 2007 19:27
Příspěvky: 38
Bydliště: Plzeň sever
Mitsi píše:
Hledám dobrovolníka s klepajícím motorem GDI, který by odzkoušel, co s tím klepáním udělá extrémní boční náklon auta nalevo a napravo. Podle výsledku tohoto zkoumání dám vědět. Mám totiž docela dobrý tip...


Ahojte, po delší době jsem opět zpět. Auto jsem včera přivezl ze servisu kde mi právě dělali komplet ložiska jak na klice tak ojnicích a můžu vás ubezpečit, že to spodek není protože klepu pořád. Už mě to auto sere, jsem z něho zoufalí. Takže výsledek testu je jasný. Už toho nezbývá mnoho co jsem neudělal. Zítra večer odjíždím na delší trasu tak jsem zvědav jak se bude chovat po GO motoru na klepání si asi budu muset zvyknout.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 červen 2007 20:16 
Offline

Registrován: 16 listopad 2004 21:23
Příspěvky: 2921
Bydliště: Praha
Pok už zbývá asi jen nadmětné opotřebení v uložení vaček nebo vaček samotných, což je ovšem málo pravděpodobné. Možná to nikdy nikoho nenapadlo zkontrolovat - ostatně ani nevím, jak to v praxi zkontrolovat, když teprve po namontování onoho hliníkového celoplošného mezikusu mezi samotnou hlavou a víkem ventilů se vačky vlastně zafixují. A je pravda, že právě tam jede ocel přímo v hliníku bez jakýchkoli "šál"...

_________________
Když auto, tak japonské! Když japonské, tak Mitsubishi! A to navzdory všem potížím MMC...


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz