mitsubishi.megaherz.cz

Diskuzní fórum nejen o vozech Mitsubishi
Právě je 11 květen 2024 21:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 122 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co koupit?
PříspěvekNapsal: 01 duben 2013 17:57 
Offline

Registrován: 26 březen 2013 23:01
Příspěvky: 143
Bydliště: Vysočina
Automobil: 3000 GT VR4
Typ motoru: 3.0 Twin Turbo
Rok výroby: 1991
Brumla píše:
....Micina má rozchod 1840, ale jsou tam i přesahy + zrcátka.

Micina má rozchod cca 1570....


O.K. 1840 by měla být celková šíře počítaná od vnějších stran pneu. Alespoň dle vyobrazení v manuálu.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Co koupit?
PříspěvekNapsal: 02 duben 2013 00:48 
Offline

Registrován: 13 červen 2009 19:29
Příspěvky: 539
Automobil: Dodge Stealth ES
Typ motoru: 6G72
Rok výroby: 1991
Nedavno me nenapadlo vzit v uvahu sirku auta ,kdyz jsem resil odtah... frajer prijel s vozikem a dali jsme to na to tak tak...bylo tam doslova 1cm po kazde strane od kola po okraj voziku....

Je to siroka svine :)


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Co koupit?
PříspěvekNapsal: 16 duben 2013 20:16 
Offline

Registrován: 26 březen 2013 23:01
Příspěvky: 143
Bydliště: Vysočina
Automobil: 3000 GT VR4
Typ motoru: 3.0 Twin Turbo
Rok výroby: 1991
Ahoj, znáte někdo tohle? Je z Č.Budějovice - Kaplice. Přemýšlím o něm - cena je OK na rok výroby a výkon?

http://automodul.idnes.cz/mitsubishi-3000-gt-mitsubishi-3000-gt-c440352

http://www.tipcars.com/mitsubishi-3000_gt/mitsubishi-3000-gt-16690710.html


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Co koupit?
PříspěvekNapsal: 16 duben 2013 22:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 09 červenec 2011 01:40
Příspěvky: 207
Bydliště: Praha
Automobil: Dodge Stealth RT
Typ motoru: 3.0 Twin Turbo
Rok výroby: 1993
Za mne: stealth tt 93 za 170000 koupil 2003. Investice: brzdy 12, tlumice 30, turba 40, ridici jednotka 20, tesneni oken 12, lak 80 na pojistku. Pak faktura na 180 za ventily 27, rozvodovku 46, hřídele do př. 39, lambdu 8 a pad nejake drobnosti. Uplatky na STK. No a GO motoru po lonskem srazu 105. Olejove cerpadlo nestacilo tlacit. Proto preventivni opravu motoru vrele doporucuji. Takze kolik to mame? Asi tri kila bez go. Kilo za go. Lak a hovadiny dalsi kilo. Celkem pul mega investice do auta za dve kila. Ale je treba rict, ze jsem dement, ktery si sam nic neudela a jsem zavisly na zmrdech ze servisu, co mne okradaji. Presto nelituji. 268/h, 0 az 100 5,4 a na mosteckem okruhu ztrata do 6 sekund na prumer super aut. Mit to lepsi brzdy tak je to vyrazne mene. Rychlejsi nez Carrera.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Co koupit?
PříspěvekNapsal: 17 duben 2013 19:00 
Offline

Registrován: 26 březen 2013 23:01
Příspěvky: 143
Bydliště: Vysočina
Automobil: 3000 GT VR4
Typ motoru: 3.0 Twin Turbo
Rok výroby: 1991
to David:
docela slušná palba za opravu/generálku! Ale předpokládám, že při koupi si s tím cca nějak počítal, protože si nedokážu představit koupit auto a ve zdravíčku vydržet postupnou půl milionovou neočekávanou investici za opravu :grin:

Když se vrátím k tomu 3000 GT co jsem házel ten odkaz - je to atmosféra (tak alespon případná investice za turbo odpadá :grin: ) - zná to auto někdo aby věděl něco málo o jeho historii případně o majiteli a jeho vztahu k autům?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Co koupit?
PříspěvekNapsal: 17 duben 2013 20:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 09 červenec 2011 01:40
Příspěvky: 207
Bydliště: Praha
Automobil: Dodge Stealth RT
Typ motoru: 3.0 Twin Turbo
Rok výroby: 1993
to Titan:
ono to bylo asi takto - na začátku bylo auto, které bylo ok a nekazilo se. Pak jsem na něm opravil pár drobností, ale furt v cajku. Problém nastal ve chvíli, kdy jsem začal řešit detaily, jako třeba ventily. Ty byly první větší investice. Pak mi to auto někdo poškrábal, když se chtěl podívat, co to je pod plachtou, zatíženou cihlami. Navíc jsem byl plátce DPH a auto bylo na firmu, potřeboval jsem utopit peníze. Tak jsem vysolil těch 160 tisíc. Tím se ale hodnota auta stala nedobytnou. Přesto jsem to chtěl probrat. Žena ale byla proti. Takže ok. Jenže pak prdla převodovka a následně se stalo to s tím motorem. Čili prostě ve chvíli, kdy je auto nepojízdné a investice překročila hranici návratnosti řešíš už jenom to, jestli vyhodit těch pár set tisíc, cos do pořízení a stávajících oprav vrazil, nebo do toho vrazit další částku a modlit se, že to je poslední větší oprava. Vzhledem k tomu, že už se opravovalo opravdu víceméně všechno, tak doufám, že ano. Bojím se převodovky, protože ta se nedělala komplet ... Prodat to nechci, protože půl mega za to těžko dostanu. Byť v hodnotě dílů a oprav to tam všechno je ....


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Co koupit?
PříspěvekNapsal: 17 duben 2013 20:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
David: To jsou fakt "krvavé investice" a dle mého soudu i dost nadhodnocené. Chápu ale,že kdo se do takového auta pustí,nechá si svou práci dobře zaplatit i když-auto jak auto.

Budu se muset specializovat na opravy GT. :grin:

Titan:Já jsem v podstatě "čerstvým" majitelem GT (od května 2012). Za tu dobu jsem kromě zákl.věcí jako náplně,rozvody,řemeny,rolny.. měnil ložisko kola s nábojem,kloub poloosy,brzd.desky,měnil jsem vadné hydronadzvihátka,naposledy jsem si "ladil" výfuk a řešil jsem problemy s elektroinstalací. Čeká mne revize serva,chtěl bych předělat předek alespon tak hezky :grin: jak to má Brumla a pak celé auto lakovat. Není to mnoho ale pokud bych si vše nebyl schopen udělat sám,raději nepřemýšlím kolik bych za to musel zaplatit servisům.
A...klidně se přiznám,že v takovémto případě bych to asi finančně neustál. :care:
Prostě-to auto je nutno opečovávat a starat se o něj stejně jako o manželku či partnerku a možná i víc. :grin:,jinak sice budeš chvíli jezdit v atraktivní káře ale jednoho krásného dne auto-jak já říkám "hýkne" a ende s ním.
I když to bude možná znít blbě co ted napíšu a v žádném případě se nechci nikoho jakkoliv dotknout ( nicméně myslím že GT-čkáři se mnou budou souhlasit)- vlastnit,provozovat a udržovat v solidním stavu 3000GT není a ani nikdy nebylo pro "chudé" lidi.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Co koupit?
PříspěvekNapsal: 17 duben 2013 21:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
David napsal:.....jsem zavisly na zmrdech ze servisu.....
Davide,doufám,že nemyslíš mne! :grin:
Já Tě neokrad. Zatím. :grin: :grin: :grin:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Co koupit?
PříspěvekNapsal: 17 duben 2013 21:28 
Offline

Registrován: 26 březen 2013 23:01
Příspěvky: 143
Bydliště: Vysočina
Automobil: 3000 GT VR4
Typ motoru: 3.0 Twin Turbo
Rok výroby: 1991
to David:
tak tenhle případ chápu a znám ho i z vlastní zkušenosti byť nešlo o takovou cifru jako v tvém případě. Jednou zainvestuješ, pak přijdou další a další věci a při každé opravě si říkáš (doufáš), že je už poslední a prostě to opravit musíš, protože i kdybys to auto chtěl prodat tak ty proinvestovaný peníze nikdy zpět nedostaneš.

to Kuno:
co jsi zatím měnil jsou vesměs věci které mají svoji životnost a mění se na každém autě. Pravidelná investice je potřeba do každého auta - do 3000 GT nejspíš (nebo spíš určitě) o něco větší a častější. S tím, že to není auto pro chudé naprosto souhlasím - nicméně když už ho pořizuji tak chci samo sebou vybrat něco zachovalého a neřešit všechno to co musel třeba David.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Co koupit?
PříspěvekNapsal: 18 duben 2013 12:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 09 červenec 2011 01:40
Příspěvky: 207
Bydliště: Praha
Automobil: Dodge Stealth RT
Typ motoru: 3.0 Twin Turbo
Rok výroby: 1993
Věci, které jsem musel řešit já ale jsou v podstatě běžné věci. Moje auto má momentálně najeto 136.000 mil! Mám zhruba stejně ojeté XC90 a trnu hrůzou, kdy mi odejde automat nebo motor. A že už se to blíží! Teď budu opravovat jen blbé čalounění stropu, které totálně odpadlo. Originál by stál 22 tisíc. U čalouníka to budu mít za 10 i s prací. I tak je to ale ranec. Ale když jsem ještě jezdil s Volvem do neautorizovaného servisu s cenou 440 za hodinu, tak jsem tak při každé servisní prohlídce nechal 20-40 tisíc. Trvalo mi několik let, než jsem našel servismana, který je normální a za napíchnutí diagnostiky nechce 1200 jako jiní, ale jen 300 nebo zdarma. Na Dodge jsem bohužel nikoho takového nenašel. Teď budu jezdit ke Kunovi :-). Za cestu z Neratovic dám sice dva litry, ale pořád se mi to vyplatí :-).


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Co koupit?
PříspěvekNapsal: 18 duben 2013 15:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
David: Nechci se podbízet ale tu "střechovici" bych "dal" do 6 tis. a hodnotil bych to pořád jako hezký výdělek.
Holt v čechách jste boháči. :grin:
My tu na Moravě sme chudí ludé. :grin:

Houbelec,že budeš jezdit ke mně. Za takové peníze si já budu pro to auto i jezdit k Tobě domů. :grin:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Co koupit?
PříspěvekNapsal: 18 duben 2013 16:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 23 prosinec 2010 18:45
Příspěvky: 86
Bydliště: Rýmařov
Automobil: 3k GT SL
Rok výroby: 1993
Si za to můžete sami, kdybyste nevykousali Baťu tak ste sa mohli mít "jak prasata v žitě". Ale Kléma Gottwaldůj byl pro vás asi větší frajer. :lol:
Až pojedu navštívit příbuzenstvo do Kyjova tak se stavím a dáme řeč. Normálně sice jezdím na Vyškov ale přes Hulín a Otrokovice to není až taková zajížďka.

norad


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Co koupit?
PříspěvekNapsal: 18 duben 2013 17:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 13 květen 2012 20:04
Příspěvky: 642
Norad:No,on ten Bata před znárodněním nebyl zas až takové terno. Větší zlo je,co s tou továrnou udělali po převratu.
Klidně se stav,kdykoliv pojedeš kolem.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Co koupit?
PříspěvekNapsal: 18 duben 2013 17:51 
Offline

Registrován: 26 březen 2013 23:01
Příspěvky: 143
Bydliště: Vysočina
Automobil: 3000 GT VR4
Typ motoru: 3.0 Twin Turbo
Rok výroby: 1991
to David:
nevím jestli se dá nazvat oprava za půl míče "běžnou opravou" :smile:

Pokud bude hezky, tak plánuju na tento víkend návštěvu Tuning Párty Vyškov - nebude tam někdo z Vás že bych se případně o 3000 GT dozvěděl více, atd...?

Jinak u Brna je naprodej jedno turbo: http://www.sauto.cz/osobni/detail/mitsubishi/3000-gt/12371268?goFrom=list
Byl jsem se na něj podívat - interier dodělanej, lak všude popraskanej a nejspíš bylo i dost kitováno. Co se týče motoru tak těžko posoudit z mé strany když nevím jak tohle auto má chodit když je v cajku. Nebyl se někdo na něj podívat aby řekl jestli za to případně stojí?


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Co koupit?
PříspěvekNapsal: 19 duben 2013 09:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: 11 listopad 2005 17:48
Příspěvky: 123
Bydliště: Praha
Automobil: Mitsubishi 3000GT SL
Rok výroby: 1991
Titan píše:
to David:
nevím jestli se dá nazvat oprava za půl míče "běžnou opravou" :smile:

Pokud bude hezky, tak plánuju na tento víkend návštěvu Tuning Párty Vyškov - nebude tam někdo z Vás že bych se případně o 3000 GT dozvěděl více, atd...?

Jinak u Brna je naprodej jedno turbo: http://www.sauto.cz/osobni/detail/mitsubishi/3000-gt/12371268?goFrom=list
Byl jsem se na něj podívat - interier dodělanej, lak všude popraskanej a nejspíš bylo i dost kitováno. Co se týče motoru tak těžko posoudit z mé strany když nevím jak tohle auto má chodit když je v cajku. Nebyl se někdo na něj podívat aby řekl jestli za to případně stojí?


Jo to je asi dobrá paštika,do toho by si se následně pěkně vysypal,typický příklad opečovávaného auta :clap:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 122 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz